Uprdelismus

Uprdelismus https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461421/bmid_uprdelismus-EwI-461421.jpg 4 275 77

Autor poznal všechny možné příručky k lepšímu životu, k němuž mají pomáhat různé meditace, cviky či dechová cvičení. Proti tomuto trendu se však obrátil a řešení našel v obráceném gardu. Podle něj je mnohem účinnější mít všechno u prdele. Proto také vymyslel svůj novotvar, který v knize rozvíjí. Až se postupně naučíte věci okolo nevnímat tak vážně a dokážete se nad ně jednoduše povznést, teprve tehdy docílíte opravdové osobní svobody.... celý text

Ilia
16.09.2021 5 z 5

Zakoupení knihy skutečně nelituji. Autor skvěle dokázal zdůvodnit své názory, proč mít všechno u prdele. Nebyla to pro mě kniha jen odpočinková, snažím se autorovy metody vztáhnout i na svůj život, protože jsem dřívě trpěla panickými ataky a úzkostnými stavy. Skutečně mi kniha pomáhá. Jednotlivé kapitoly si pročítám stále dokola, když zkrátka potřebuji něco na odlehčení a všeho je na mě moc. Knihu určitě doporučuji minimálně lidem stresařům a úzkostlivým, přecitlivělým osobám.

Clea3112
11.09.2021 3 z 5

Poslech audioknihy :

Musím přiznat, že s jsem s titulem této knihy měla od začátku problém. Nemůžu se ubránit dojmu, že to byl hlavně "marketingový tahák" na čtenáře, aneb jak zaujmout a vyčnít tak trochu z řady v záplavě knih týkajících se osobního rozvoje. Nejsem žádný puritán, ani příslušník starší generace, ale ne zrovna řídké používání vulgarismů (budiž p*del v růzých formách, ale pi*oviny ap.) mi přišlo v kontextu tématu prostě zbytečné. Jako by autor musel pořád za každou cenu dokazovat, že má opravdu všechno up*dele. Prostě méně je někdy více. Pokud jde o obsah, každý si asi najde něco, co si z knihy odnese - podle vlastních nároků a potřeb. Kniha jako celek na mě určitě wow!-efekt neudělala, ale nelze ji zatratit. Zajímavé byly kapitoly o hypnoze, autohypnoze a autorově odvaze mluvit otevřeně o panických atakách, se kterými se potýkal. Interpret (Filip Švarc) i rebelantsky laďané tony rocku při přechodu z jedné kapitole k druhé byly určitě výbornou volbou a atmosféru knihy podtrhují. 3,5 *

Lily101
30.08.2021 5 z 5

Za mě naprostá špička! Kniha se nedá číst “na jeden zátah”, nýbrž pozvolna, ať můžete přemýšlet mezi řádky a třeba se i zamyslet. Není psána úplně jako beletrie, je trošililinku těžkopádnější i kvůli hloubky, kterou poskytuje, jeví-li o ni čtenář zájem.

Asi se i kniha ke mně dostala ve správný čas a dost témat mi přišlo aktuálních, min. pro mě osobně. Rozhodně to stojí za to a doporučuji knihu pořídit, protože přinejmenším pro mě to bude kniha, ke které se budu vracet a kdoví, možná to bude i častěji za rok.

Knižní střípky
26.08.2021 4 z 5

Poslech audioknihy

Líbí se mi autorův pohled na spoustu životních situací, v mnohém jsem se s ním ztotožnila a musela uznat, že má pravdu. Jestli se některými jeho radami začnu řídit, ukáže teprve čas, ale ráda bych. Hodně mě zaujaly kapitoly týkající se meditace, tu bych moc ráda zkusila. Ke konci už to na mě bylo trochu moc duchovní a esoterické, ale poctivě jsem doposlouchala až do konce. S největší pravděpodobností knihu zakoupím i v klasické verzi, abych si tam mohla to, co mě hodně zaujalo zvýraznit a mít to kdykoliv k dispozici.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Mothermoth
31.07.2021 3 z 5

Prvni polovina pomerne zabavna, poskladana z formulaci soucasnych motivacnich trendu. Druha polovina se (bohuzel pro mne) zvrtla v silne esoterickou jizdu. S mirnym sebezaprenim jsem docetla.

Hebrey
22.07.2021 5 z 5

Musím se přiznat, že mne zaujal především název :D , ale tak nějak jsem od "motivační" knihy příliš nečekala. Po přečtení ale musím přiznat, že je to skvělá kniha, skvěle napsaná, bez křeče, zbytečných řečí kolem, bez tlaku na to, jaký člověk musí být. Ze všech knih na podobné téma mi dala asi nejvíc. Neříkám, že s autorem souhlasím úplně ve všem, nejsem moc fanynka východních filozofií a podobných proudů. Přesto ale knihu hodnotím 5 hvězdičkami a vřele doporučuji.

martineden
20.07.2021 4 z 5

Mně se to líbilo, stručné, občas i výstižné. Věřím, že je to běh na dlouhou trať, ale mám trochu problém s tím sloven uprdelismus, prostě mi to vadí. Ale knihu doporučuju.

Bar16
15.05.2021 4 z 5

Snad první motivační kniha, která se mi fakt líbila od začátku do konce, ze které si něco vezmu a na kterou se mi jen tak prášit nebude. Líbilo se mi zpracování, autorova upřímnost a životní nadhled. Určitě se podívám i po jiných autorových knihách.

TessaJean
30.04.2021 4 z 5

Kniha se velmi dobře četla takže už jen to jí přidává plusové body... v hodně pasážích jsem viděla i sama sebe, takže bylo příjemné číst o něčem co si prožil i někdo další. Myslím, že poselstvím této knihy není mít vše totalne u zadku, ale mít to u zadku tím způsobem, že nedovolíme stresu aby ovládl náš život.

Viola_violka
26.04.2021 2 z 5

Po dlouhém váhání jsem zakoupila e-knihu s lákavou vidinou, že konečně objevím tajemství šťastného života. V průběhu čtení můj názor osciloval mezi dvěma polohami: na začátku je kniha zábavná a autentická, ale postupně se změní ve snůšku senzačních rádoby filozofických výkřiků dalšího absolventa všž, který si myslí, že je terapeut. Slibně rozjetý začátek se dále nerozvinul a vyústil jen v náhodně popsané stránky plné blbostí. Experimenty s hypnózou popsané v knize působí až děsivě a autorovi na důvěryhodnosti nepřidávají.

Aniday
18.04.2021 5 z 5

za mě pecka...
několikrát jsem se v knížce potkala a mockrát jsem musela dát autorovi za pravdu...
dík moc...

Okkie
18.04.2021 4 z 5

Kniha mi dost pomohla, protože se strefila do toho správného období, kdy jsem zrovna potřebovala slyšet názory, které v ní autor sděluje. Je to můj první titul od Jana Menděla a určitě si přečtu i jeho další knihy. Měla jsem sice trochu problém s příliš explicitním výrazem v názvu, ale chápu, že proč ho autor použil - je to taková ťafka, kterou asi potřebujeme, abychom se v některých věcech vzpamatovali. Podle mě by se dal použít i termín "nahákismus" (od výrazu "mít něco na háku"), ale rozhodně by nebyl tak úderný. Kniha je velice čtivá, používá dobré příklady ze života a oceňuji i určitý duchovní přesah a vztahování k Bohu (Vyšší moci), které sice v podání autora vychází z východních filozofií a počítá s reinkarnací, ale při troše snahy se dá přizpůsobit i klasickému křesťanství. Doporučuji přečíst každému, kdo má pocit, že už dál nemůže - ve svém životě i v tomhle světě.

Edda18
30.03.2021

Za mě dobrý, našla jsem v tom při čtení úlevu, když jsem byla zrovna naštvaná a neměla něco "u prd....." a o to, myslím, jde - nebýt v mínusu, když to jde v plusu, a jakým způsobem se tam člověk vyškrábe, je jedno, tato kniha je rozhodně jedním z mnoha způsobů.

DominaCZ
17.03.2021 odpad!

No, takže milej autor si nám poněkud několikrát opakovaně protiřečí a v radách míjí.
Za všechny: Na začátku knihy: neměňte věci, začněte měnit SEBE.
Na konci knihy: začněte měnit věci hned teď.
Uhm tak určo.

Kecá je o pár let starší než já, takže v dětství se za něj "výše kapesnýho" řešila, ale za nás po roce 2000 ani značky hader vážně ne. Dneska možná, ale u nás prostě ne, takže vzhledem k tomu, že je to kniha o tom, co nás formovalo (útočí to na chyby rodičů a výchovy, takže je to o "našich časech"), mele nesmysly hned zkraje.

"Co kdyby vaše prac. pozice zmizela? Tak asi nic." No já nevím...asi by s tím zmizely i prachy a nastaly by potíže s placením a zajištěním základních potřeb? Takže jaký NIC BY SE NESTALO??

A tou posl. větou to celé dos*al ("neřešte pí*oviny"), takže ne, tohle není motivační...tohle je jen a pouze de*ilní.

misa.novakova
16.03.2021 5 z 5

Kniha se dobře četla a je to jedna z mála motivačních knih, která mám pocit, že mi hodně dala a někam jsem se posunula. Doporučuji pro citlivější lidí, díky dobře napsaným radám a příběhům, na které si občas vzpomenu, jsem si dokázala knihu zařadit do života.

Gratitude
14.03.2021 5 z 5

Kdybych měla mít v celé mé knihovničce jenom dvě knihy, tak první by byla Čeho před smrtí nejvíce litujeme a ta druhá Uprdelismus. :)

knihaanna
26.02.2021

Kniha se příjemně četla, určitě je co si z ní vzít. Osobně mě ovšem nebavila pasáž o hypnoze a popravdě se mi i tomu těžko věřilo.