Opovážlivá drzost být sám sebou

Opovážlivá drzost být sám sebou https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501715/bmid_opovazliva-drzost-byt-sam-sebou-dYh-501715.jpg 4 45 9

Být sám sebou je ta nejpřirozenější a zároveň nejtěžší věc na světě. Abychom mohli být plně sami sebou, musíme nejdříve odstranit mnoho vrstev nánosů, které na naše skutečné JÁ nakladly rodina, výchova, škola a nakonec i celá společnost. Ve svém vlastním životě i během mnohaleté terapeutické praxe zjistili autoři této knihy, co nejvíce lidem brání být sami sebou, a vytvořili univerzálního průvodce k cestě osobní autentičnosti a vnitřní svobodě.... celý text

Nuttelka
15.03.2024 audiokniha 5 z 5

Opět výborná kniha! Opět jsem se zde našla, opět jsem souzněla s myšlenkami, cestami, názory těchto autorů.. Každý si z této knihy něco vezme k srdci. Líbí se mi styl, jakým je to vše podáno, nic složitého, přímo k věci. V dnešní době je to výhra, když člověk dokáže být "jen" sám sebou, dělat jen to, co ho činí šťastným a ne co po nás žádá okolí, či že by to tak mělo být.. opět se budu opakovat.. každý je svého štěstí strůjce a každý si svou cestu musí najít sám, být sám se sebou šťastný a spokojený..
A co dodat k závěru knihy? Je to silná a drásající zpověď, tohle by se opravdu dít nemělo :-(

Martin466
07.02.2024 1 z 5

Až v poslední kapitole jsem zjistitl, že tohle je pro jednoho z autorů součást terapie. Kniha mne nebavila, první půlka kde byly na konci otázky mi připomínaly kvízy v dámských časopisech (tak 20 let zpátky) ve kterých se našel každý, druhá půlka se snažila působit, že se tam skrývá něco hodně hlubokého a moudrého, ale spíš to byl podivný guláš myšlenek.

kata3529
08.12.2023 5 z 5

základní příručka pro lepší život aneb nikdy není pozdě na pochopení určitých životních situací a jejich zpracování

příležitost k zamyšlení se nad sebou, životem a možnost ke změně

nutná k tomu, abychom se ze života nezbláznili, a zároveň získali určitý životní nadhled

pige
21.09.2023 3 z 5

Věčně. Jasně. Stručně.
Bez vytáček.

Úplně jiná kniha, než byly ty předchozí.
Nutí se nad věcmi zamyslet.

sarka45
12.09.2023 5 z 5

Moc pěkná kniha. Vše vysvětleno věcně a tím pádem velice přístupně i pro lidi racionálně smýšlející. Jak píše čtenářka níže, může pomoci posunout těm, kdo se posunout chtějí. Ale autoři nikterak nezastírají, že se jedná o dlouhodobou a náročnou práci, nic prostě nejde samo. Demonstrace na vlastním životě jednoho z autorů byla silná až mrazivá a obdivuji, že takto šel s kůží na trh. Jeho osud je však zároveň nadějí pro ostatní, že se to prostě dá zvládnout.

RendyaDav
20.08.2023 5 z 5

Miluji autory, kteří si na nic nehrají.
Nepoužívají ona známá klišé.
Umí se taktně, ale upřímně vyjádřit, a to třeba i k současné situaci ve světě, ať už se to týká čehokoliv. Jen člověkz, který dokáže být zcela úpřimný můžeme věřit, že to s námi myslí dobře.
Učinit rozhodnutí, která jste dlouho že strachu odkládali.

Mosula
16.05.2023 5 z 5

Překvapivě dobrá kniha! Nenásilnou formou nutí k zamyšlení a ukazuje cestu, jak najít sám sebe a pracovat se svými traumaty. Knížka může člověka hodně posunout, pokud se posunout chce.

Závěrečná zpověď autora je velmi silná.

lucin_a
11.03.2023 5 z 5

Kniha motivuje. Kniha popisuje. Kniha ukazuje cestu.
Pokud knihu otevřete na náhodné stránce, bez obav můžete začít číst, protože i tak to dává smysl.

Lily101

2017  84%Cesta ven ze šíleného světa
2018  79%Skrze sebe změním tebe
2017  88%Afirmace
2022  80%Opovážlivá drzost být sám sebou

Kniha Opovážlivá drzost být sám sebou je v