Nyxia

Nejmocnější zbraň. Nejvyšší cena. Vítěz bere vše. Nyxia – nejcennější látka ve vesmíru dokáže proměnit váš bídný život v lesk a slávu. Ale při pokusu o její získání můžete ztratit víc než jen čas. Troufnete si kvůli ní i zemřít? Život Emmetta Atwatera rozhodně není procházka růžovou zahradou. Jeho matka bojuje s rakovinou, otec neustále pracuje, aby uživil rodinu. Jednoho dne se naskytne příležitost, jak rodinu navždy zabezpečit. Příležitost, která ho možná bude stát život. Přesto Emmet neváhá a přihlásí se do projektu Genesis 11, kde s dalšími chlapci a děvčaty z celého světa trénuje pro vesmírnou misi. Pouze osm z nich bude vybráno pro cestu na planetu Eden, kde se nachází vzácná látka Nyxia, a získá bohatství a slávu. Jenomže cesta za vítězstvím je může stát život. Emmett se bude muset postavit tváří v tvář konečnému rozhodnutí: vyhrát za každou cenu, nebo najít způsob, jak bojovat a zůstat dobrým člověkem. První díl vesmírné trilogie Nyxia vás vtáhne do svého nepředvídatelného příběhu s akčními scénami a rozmanitými postavami, které si zamilujete. Rozhodně by neměla uniknout pozornosti fanouškům knih jako Hunger Games, Labyrint: Útěk či Enderova hra....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397452/big_nyxia-H1Z-397452.jpg 4.2716

Nyxia 1.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , King Cool

Nyxia, 2017

Kniha Nyxia

tlllk

Asi je tažké sa odlíšiť, v tomto segmente je celkom veľká konkurencia (Hunger Games, Divergencia, Enderova hra). Šablóna je daná, uvidíme kam to doputuje....

sel123

:-) Tak jsem chtěl kritizovat, že to je pro děti a ono to pro děti je. V tom případě celkem slušně napsaná kniha i když to nemohu posoudit očima teenagera. Pro mne pokračování už nebude :-).

Ebeca

Už hodně dlouho se mi nestalo, že bych nedokázala odložit knihu, dokud ji nepřečtu. A to nejsem žádný velký fanoušek sci-fi, ale tahle kniha mě vtáhla a nepustila. Hvězdičku dolů dávám za pár mně nejasných věcí (jak mohl hlavní hrdina někoho poslat při soubojích do nemocnice, když se to údajně nemohlo stát?) a trochu mi splývaly vedlejší postavy, byly moc nevýrazné. Ale celkový zážitek z knihy mi to nepokazilo.

Sirina

Skvělý začátek série. Nikdy bych nevěřila, že se mi sci-fi bude takhle líbit. Skoro je mi líto, že tahle knížka čekala tak dlouho v mojí knihovně na přečtení.

dr.romca

Jako young adult skvělé. Připomínalo mi to Hunger Games, odehrávající se ve vesmíru.

zirafinec

Skvělá kniha se pozná tak, že nemůžete přestat číst, ale zároveň, když ji dočtete, tak je vám to neskutečně líto. Což znamená, že tohle byla skvělá kniha. Neskutečně mě bavila, děj rychle utíkal, přečteno za pár dní. Občas jsem sice občas něco nepochopila (například jestli někdo víte, jak funguje Králičí hala, napište mi to prosím.) Postavy jsem si oblíbila, Longwej mi lezl na nervy... Prostě všechno tak, jak má být. MImochodem, jsem jediná, která celou dobu přemýšlela, jestli, pokud tohle je Genesis 11, jsou i další?

kokrokr

Evidentně kniha míří na mladé čtenáře, ty asi zaujme nejvíce. Souboje družstev hodně připomínají „Enderovu hru”. Dobrý průměr.

Arlienen

Tato kniha se mi skoro rok válela v knihovně. Vždy když jsem si ji chtěla přečíst, našla se jiná a podle mého názoru lepší v tu chvíli.
No, tento týden mne něco osvítilo a já jsem ji začala číst....
Od začátku až do konce jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Bylo to báječné vesmírné dobrodružství, které neskutečně rychle odsýpá! Bylo to čtivé a to mě nutí si přečíst druhý a třetí díl! Musím vědět, jak to dopadne s Emmett, Bilálem a ostatními!