Nyxia

Nejmocnější zbraň. Nejvyšší cena. Vítěz bere vše. Nyxia – nejcennější látka ve vesmíru dokáže proměnit váš bídný život v lesk a slávu. Ale při pokusu o její získání můžete ztratit víc než jen čas. Troufnete si kvůli ní i zemřít? Život Emmetta Atwatera rozhodně není procházka růžovou zahradou. Jeho matka bojuje s rakovinou, otec neustále pracuje, aby uživil rodinu. Jednoho dne se naskytne příležitost, jak rodinu navždy zabezpečit. Příležitost, která ho možná bude stát život. Přesto Emmet neváhá a přihlásí se do projektu Genesis 11, kde s dalšími chlapci a děvčaty z celého světa trénuje pro vesmírnou misi. Pouze osm z nich bude vybráno pro cestu na planetu Eden, kde se nachází vzácná látka Nyxia, a získá bohatství a slávu. Jenomže cesta za vítězstvím je může stát život. Emmett se bude muset postavit tváří v tvář konečnému rozhodnutí: vyhrát za každou cenu, nebo najít způsob, jak bojovat a zůstat dobrým člověkem. První díl vesmírné trilogie Nyxia vás vtáhne do svého nepředvídatelného příběhu s akčními scénami a rozmanitými postavami, které si zamilujete. Rozhodně by neměla uniknout pozornosti fanouškům knih jako Hunger Games, Labyrint: Útěk či Enderova hra....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397452/nyxia-H1Z-397452.jpg 4.2478

Nyxia 1.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, King Cool

Nyxia, 2017

Kniha Nyxia

Martufi

Velmi přijemné, rychlé a přitažlivé čtení. Stále jsem sledoval jednotlivé skóre všech zůčastněných a prožíval jejich prohry či výhry, jakobych snad já sám soutežil. Konečná zápletka a vyvrcholení se "dalo" čekat (alespoň já jsem to tak odhadoval), ale kniha opravdu fantastická. Určitě pořiďte pokud máte rádi knihy / filmy s Hunger Games nádechem a myšlenkou.

Enny06

Jsem moc ráda že jsem si knihu pořídila. Je to naprosto boží. Těším se na další díly :)

anej

Wau, wau, wau...po dlouhé době jsem se dostala ke scifi a nebýt práce, tak ji mám dočtenou mnohem dřív. Už se těším na pokračování :-)

Edona

Když vemu v potaz, že jsem knihu vlastně ani nechtěla nutně číst, tak jsem sakra ráda, že jsem si ji přečetla. Bylo to něco nového, čtivého a rozhodně ne klišoidního. Ve zkratce bych to přirovnala k Hunger games, Labyrintu a filmu Pasažéři. I přesto, to bylo něco nového. Aspoň pro mě. Prostředí bylo tajemné a zajímavé. Hlavní hrdinové sympatičtí. Rozhodně si přečtu pokračování, protože tohle byla bomba. Snad nebudu zklamaná. :)

Macev

Kniha se mi četla dobře, i když vesmírná dobrodružství mě vůbec nelákají. Děj byl rychlý a místy překvapivý, hlavní hrdina Emmet sympatický. Další díl si určitě přečtu.

Per-quiee

Do Nyxie jsem se pustila kvůli nadšeným recenzím, bohužel není pro mě. Je opravdu psaná jako young adult a i když jsem velkým fanouškem tohoto žánru, nikde jinde to nebylo poznat tak, jako v této knize. Prakticky žádné popisy, svět nebyl vůbec vykreslený, všechno bylo mdlé a těžko představitelné. Do hlavního hrdiny jsem se také nevžila. Do dalších dílů se nepustím.

farys_books

Nyxia je povedená sci-fi a já jsem ráda, že jsem si ji konečně přečetla.
Je nám tu představen příběh s velkým potenciálem a Emmett, náš hlavní hrdina, nás jím příjemně provádí.
Ten samotný nápad - je vás deset, ale chceme jen osm - mi přišel lehce ohraný, ale tady to mělo smysl. Co mi však vadilo, bylo časté opakování podobných situací při soutěžení - stejné soutěže, stejné aktivity,...
Hodně se mi ale líbilo, že tu bylo málo romantiky, spíše se tu řešilo přátelství - a tím to bylo pohodovější.
No a super bylo, že nám byla nastíněna mnohá tajemství, ale jen málo jich bylo odhaleno - hodně mě to nalákalo na další díly, které budou - alespoň doufám - stejně tak dobré jako první díl (nebo lepší).

ArtomMozkovič2

Koncept je zajímavý,jen to je vše co mohu říct o této knize.

Smrtka
Smrtka