Nyxia nespoutaná

Nyxia nespoutaná obálka knihy
Mé hodnocení:

Zpočátku si Emmett Atwater říkal, že to bude snadná výhra. Posbírat body. Shrábnout prachy. Vrátit se domů. Ale netrvalo dlouho a zjistil, že Babylon nehraje čistě. Jejich plané sliby vystřídaly temné vyhlídky. Teď si spolu s dalšími členy posádky Genesis musí poradit v neznámém a nebezpečném světě. I tato mise měla být jasně daná: těžit nyxii, nejcennější surovinu vesmíru, a dobře vycházet s původními obyvateli Adamity. Ale Emmett a ostatní si záhy uvědomí, že se ocitli uprostřed bitvy mezi silami Babylonu a Adamitů, jejichž zájmy jsou podstatně odlišné. Podaří se Genesis uniknout z planety včas, nebo už je pozdě?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404187/nyxia-nespoutana-JyF-404187.jpg 4.3330

Nyxia 2.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, King Cool

Nyxia Unleashed, 2018

Kniha Nyxia nespoutaná

Tritvaetna

Za mě trochu díl o ničem, něco se vyřeší, ale nic se nevyřeší, prostě vycpávkový díl. Tak snad se to v trojce zlepší. Jo a nezabíjejte mi Hlasatele.

farys_books

Dlouho jsem přemýšlela, jak svůj názor na druhý díl Nyxie sepsat. Tak snad bude pochopitelný.

Na rozdíl od prvního dílu tento začíná přímým vhozením čtenáře do akce, která trvá celou knihu.
Jenže, i když se v knize pořád něco dělo, tak jsem se vůbec nedokázala začíst a spousta těch událostí mi přišla naprosto zbytečná (i když je možné, že budou využity v dalším díle, což ale pochybuji).

Asi jediná postava, která mi byla sympatická, byl Anton, kterého jsem si paradoxně moc neužila. Ač mi v minulém díle nevadil Emmett, tak mi přišlo, že v tomhle díle je z něj úplně jiný člověk.

Teď ale přicházím k hlavnímu problému. Od knížky jsem vlastně čekala to, že dostanu cizí planetu plnou divů, mimozemšťany a jejich super technické vychytávky. No a nepřišlo skoro nic - planeta sama o sobě mi přišla nezajímavá, Adamité - nebo spíš Imago - stejní jako lidi. A pak nyxia, jakási substance, na kterou všichni spoléhají a kterou si pořád nedokážu představit. Za mě má zkrátka tenhle díl tunu nevyužitého potenciálu, kvůli čemuž pro mě byl zklamáním.

Abych ale nebyla jen negativní, tak posledních pár stránek mi přišlo úplně jiných než zbytek knihy - a to v dobrém smyslu - protože ty jakž takž dokázala prožít a začíst se.

Závěr série si pravděpodobně někdy přečtu, protože ho mám doma, ale nijak zvlášť na něj nebudu spěchat.

Julinka679

Z prvního dílu jsem byla naprosto nadšená ale tento díl nastavil laťku velmi vysoko.
Při některých trilogiích se setkávám s tím, že druhý díl je spíše "vycpávkovým", někdy se jedná až o nudný díl při kterém se nic neděje a je prostě celkově "o ničem". To ale není případ této knížky, ta je dokonce ještě lepší než první díl a také mnohem napínavější.
Naši hrdinové již pomalu odkrývají tajemství Babylonu a rozhodně to není nic hezkého, to mi můžete věřit. Ale to, co Babylon čeká, si ti parchanti zaslouží, že?!
Opět naprosto skvělá jízda, kterou prostě můžu!
Jasných 5* a všem doporučuji! :-)

Crozz

Opět skvělé čtení, těším se na třetí díl.

Hellothere

Anotace: Posádka Genesis přistává na cizí planetě. Seznamují se s Imago, ale pomalu zjišťují, že Babylon není takový, jaký se zdá být. Co všechno Babylon tají a jaké nebezpečí jsou ochotni pro slávu a bohatství podstoupit?

Když jsem dočetla první díl, myslela jsem si, že byl dobrý. Nebyl to můj TOP díl, ale měl napínavý konec, tak jsem byla zvědavá jak to všechno dopadne. Tenhle díl mi otevřel oči a zjistila jsem, že vlastně tak dobrý nebyl. Tenhle díl byl skvělý!

Autor se oproti předchozí knize hrozně zlepšil. Možná to bylo tím, že nová planeta byla mnohem zajímavější téma, nabízelo se zde více možností o čem psát, než soutěž, ale hltala jsem každou stránku.

Hrozně se mi líbila charakteristika Imago. Celý první díl jsem je měla za nepřátelská, krvelačná monstra, která z nich chtěl udělat Babylon. Ale oni přitom byli milí a přátelští. Ano, měli své důvody a tajemství, ale ve finále se jim ani nedivím.

Konec byl samozřejmě otevřený, hrozně se těším na další díl, jak to všechno dopadne. Tento díl nasadil dost vysokou laťku, tak doufám že mě nezklame. Tento díl měl rozhodně co nabídnout a autor toho 100% využil. Za mě rozhodně palec nahoru!!

dontbullshitme

Jak jsem byla z jedničky nadšená a bránila ji před hunger games fanoušky, tak musím říct, že mě druhý díl už tolik nebavil, konec byl ovšem docela povedený, hlavně poslední kapitola s Antonem, kterého začínám mít v oblibě.

evik_svistik

Četlo se mi to hezky, ale přeci jen už nejsem tak moc young, aby mě to nějak víc pohltilo. Třetí díl si přečtu, ale plný počet hvězdiček u mě patří jiným titulům. Nicméně tohle si své fanoušky najde.

Adrim

Nádherné pokračování prvního dílu, které je zajímavé, napínavé a troufám si říci, že jsou tam zajímavé zvraty. Vlastně celou dobu si nejsem jist, kdo v knize je dobrý, kdo špatný.
Vřele doporučuji.