Nyxia povstává

Emmett se spolu s ostatními členy týmu Genesis zoufale snaží vrátit domů a získat slibovanou odměnu. Spojí se přitom s Imago, jejichž město leží po útoku Babylonu v troskách. To však bylo součástí plánu, neboť jednu věc Babylon netuší. Zdejší svět se chýlí ke svému konci. Oba měsíce Edenu spějí ke srážce, jíž už nelze zabránit. Imago zbudovali tajná odpaliště a rozhodli se vylákat Babylon na svou planetu, odsouzenou k zániku. Dokonalý plán, jenže cesta k úniku týmu Genesis je zničená. Skupina se musí rozdělit, aby v nehostinných oblastech přežila a dorazila k novému odpališti. Obě strany se snaží získat výhodu a boj se nevyhnutelně přesouvá zpět do vesmíru, kde se Emmett se svými přáteli a novými spojenci bude muset s Babylonem utkat v poslední bitvě o kontrolu nad loděmi. Pokud v ní zvítězí, pak v této neférové hře mohou jednou provždy vyhrát. Pro Imago, jejichž svět končí katastrofou, je to jediná šance na přežití....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426493/nyxia-povstava-WLP-426493.jpg 4.4242

Nyxia 3.

Literatura světová, Válečné, Sci-fi
Vydáno, King Cool

Nyxia Uprising, 2019

Kniha Nyxia povstává

mysterygirl

Za me nejhorší dil, vubec me nebavil. Samy boje, az jsem se v tom nakonec ztracela.
Tri hvezdy jen kvuli tomu konci

Tritvaetna

Lepší než dvojka, ale jedničku jsem si užívala víc. Spousta věcí mi přišla skoro přebytečná - hlavně scény kolem ostatních genesis, které tam byly jenom - proč vlastně. Taky pořád nemohu ocenit autorovu zálibu v zabíjení, místy mi přišlo, že to trochu přehání. Jinak byl konec uspokojivý, ne příliš nečekaný, ale nemám výhrady. Číst se to dalo, žádné logické chyby se nekonaly, samotná myšlenka nyxie byla možná trochhu nedotažená a občas působila dojmem, že je tam jenom jako záminka jak vysvětlit všechny nemožné věci. A nebo to byla taková Imago elektřina. Ale žádná chyba nebyla tak výrazná, aby nějak zásadně pokazila dojem. Takže 4*

marina4088

(+ SPOILER) Jedním slovem wow. Naprosto úžasný třetí díl z trilogie Nyxia. Nemohla jsem se odtrhnout od čtení, každou chvíli se něco dělo, příběh byl dost napínavý a ikdyž jsem měla nějaké své bludy co se bude dít, knížka mi je po pár stránkách zase vzala a já si už vlastní konce přestala domýšlet. Neočekávané akce i zápletky. Vzhledem k tomu, jak nám autor stále vytvářel akce, jsem čekala, že se konec nějak pokazí, no nakonec to byl v zásadě happy end. Samozřejmě mě zajímá, jak se vztahy a věci okolo budou vyvíjet dál, jak svět reagoval na Imago, jak je přijal, co Roathyo a Isadory dítě, jak vysvětlí ztrátu tolika teenagerů.. ale to je moc otázek naráz.???? Měla jsem v knížce jen jeden plačtivý moment a to když zemřel Longwej, se kterým jsem se dost sžila, ikdyž měl v knížce jen málo prostoru. No, za mě rozhodně skvělé počtení.

Julinka679

Závěrečný díl naprosto boží trilogie, kterou si v budoucnu 100% přečtu znovu!
Emmett a další členové týmu Genesis se spojují s lidmi Imago proti Babylonu v konečném souboji, ve kterém může přežít jen někdo z nich.
Další intriky Babylonu, další tajemství, další boj o život a další skvělá jízda, která stojí za to!
Třetí díl a zároveň ten závěrečný je božím zakončením celé série! Není moc co dodat, jedná se o parádní sérii, která má v mé knihovně čestné místo!
Za mě zasloužených 5* a doporučuji všem nadšencům do sci-fi! :-)

evik_svistik

Tak tenhle díl se skutečně mooooc povedl. Nechybí napětí a zvraty, za mě absolutně nejčtivější a nejlepší.

Siwan

Jedna z lepších sérií v tomto žánru. Rozhodně stojí za přečtení. První díl mě bavil nejvíc, přečetla jsem ho za odpoledne, prostě tam všechno sviští. Postavy mi přirostly k srdci, prostředí super. Doznávám, že druhý díl mě bavil o něco míň, ale pořád přečteno jedním dechem. Třetí díl, který je schematicky pořád stejný jako dva předchozí, už jsem přelouskala spíš pro výsledek než ze zábavy. Vlastně bych dala víc hvězd, ale autor to tak překombinoval, že už jsem si místy fakt klepala na čelo. Ale obecně stojí za přečtení.

Hellothere

Anotace: Zvítězit a vrátit se domů, nebo zemřít v boji? Posádka Genesis se zoufale snaží dostat z Magnie zpět na Zem, ale nástrahy Babylonu jim to moc neulehčují. Kdo bude muset zemřít, aby zachránil zbytek posádky?

Z téhle knihy mám hrozně moc pocitů.

Čím dále jsem postupovala v sérii, tím lepší byla. Bylo hrozně vidět, jak se autor zlepšuje. Tento díl byl za mě z celé trilogie nejlepší. Byl nejsvižnější, pořád se něco dělo, bylo tam pořádné napětí a adrenalin, ale zároveň vám ukápne i slza (umře hodně důležitých postav), humor vykouzlí úsměv na tváři a ve finále se dočkáte i nějakého toho happy endu (svým způsobem).

Přečetla jsem ho jedním dechem, doslova za jedno odpoledne. Na celé trilogii mě už od začátku fascinovalo, jak neskutečně reálně působí. Někdy to bylo až děsivé.

Jsem ráda, že zde byla na konci vložena scéna Isadory, Roathyho a jejich dítěte, bylo to moc hezké až mi ukápla slza.

Tahle trilogie na mě nechala stopu, kterou budu ještě notnou chvilku zpracovávat. Za mě trilogie 100% stojí za přečtení a nenechte se odradit prvním dílem, pokud vás úplně nenadchne. Vážně to stojí za to!!!!

Zavulonis

Velmi dobrá série, ale s mírně klesající úrovní. do půlky druhého dílu super. Nicméně všechny díly byly čtivé a určitě doporučuji k přečtení.