Nyxia povstává

Emmett se spolu s ostatními členy týmu Genesis zoufale snaží vrátit domů a získat slibovanou odměnu. Spojí se přitom s Imago, jejichž město leží po útoku Babylonu v troskách. To však bylo součástí plánu, neboť jednu věc Babylon netuší. Zdejší svět se chýlí ke svému konci. Oba měsíce Edenu spějí ke srážce, jíž už nelze zabránit. Imago zbudovali tajná odpaliště a rozhodli se vylákat Babylon na svou planetu, odsouzenou k zániku. Dokonalý plán, jenže cesta k úniku týmu Genesis je zničená. Skupina se musí rozdělit, aby v nehostinných oblastech přežila a dorazila k novému odpališti. Obě strany se snaží získat výhodu a boj se nevyhnutelně přesouvá zpět do vesmíru, kde se Emmett se svými přáteli a novými spojenci bude muset s Babylonem utkat v poslední bitvě o kontrolu nad loděmi. Pokud v ní zvítězí, pak v této neférové hře mohou jednou provždy vyhrát. Pro Imago, jejichž svět končí katastrofou, je to jediná šance na přežití....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426493/big_nyxia-povstava-WLP-426493.jpg 4.3334

Nyxia 3.

Literatura světová, Válečné, Sci-fi

Vydáno: , King Cool

Nyxia Uprising, 2019

Kniha Nyxia povstává

Sirina

Tohle bylo velmi dobré zakončení, i když už jsem vůbec nedoufala, že se posádka Genesis někdy dostane z Edenu. Bylo to hodně napínavé, čtivé a akční.
Rozhodně doporučuji přečíst si celou sérii!

zirafinec

Dobré zakončení série, ale tato kniha mě bavila asi ze všech dílů nejméně.

katallinka

4,5* a asi nejlepší díl! I přes pár pomalejších částí byla kniha nabitá akcí a plná zvratu. Chvilkami jsem si říkala, jestli už to není moc překombinované, ale ne, autorovi to prostě skvěle funguje. Jsem zvědavá na jeho další tvorbu.

*Pájuše*

Konec dobré, všechno dobré. Nebo také ne.
Knize nechybí napětí a akce. Panu autori není nic svaté. Ani lidé, "mimozemšťani", natož jejich domov, kde Emmett s ostatními dolují nixii. Tady se spíš snaží přežít na nehostinné planetě. Nerost je dávno zapomenut. V knize je velmi dobře popsané, že lidé ve své chamtivosti udělají cokoliv, jen aby dosáhli svého - větší moci, bohatství.
Ačkoliv pár much by se zde našlo, jsem ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Řekla bych, že to dopadlo, jak nejlépe to šlo.

farys_books
16.12.2021

Série Nyxia má, alespoň dle mého názoru, v kvalitě sestupnou tendenci. To, co se mi v prvním díle jevilo jako slibný začátek bohužel nebylo naplněno v druhém díle. Ty ale bývají často 'vycpávkové' a tak jsem doufala, že aspoň závěr bude super.

Bohužel nebyl. Tentokrát je příběh psán z pohledu více postav, které od sebe ale bohužel nejsou moc rozeznatelné - chováním, nebo i myšlením.

Hned v první třetině knihy jsem uhodla, co se asi bude dít dál a jak celá kniha skončí. Bohužel jsem se nemýlila a příběh se tak pro mě stal vcelku nudným a do čtení jsem se často musela nutit. Při tom jsem celou dobu bojovala s autorovým stylem, který mi neseděl už od prvního dílu. Ale vydržela jsem a dokonce i pár překvapení jsem dostala, takže jsem ve výsledku nebyla tak zklamaná. Jen samotný závěr mi přišel takový nijaký, do ztracena.

Celou sérii hodnotím jako průměr - nebylo to špatné, ale na druhou stranu ani nic světoborného.

MonaR0se
18.11.2021

Vesmírna trilógia Nyxia sa stala mojou najobľúbenejšou sci-fi sériou, a to hneď po prečítaní prvého dielu. Zamilovala som sa do drsného príbehu, ktorý mi pripomínal knihy ako Hunger Games, Ready Player One, Labyrint a Enderova hra. Veľmi mi sadol aj autorov štýl písania a dych mi vyrazili skvelé a najmä nečakané zvraty. Pretože zvraty, ktoré sa vynoria len tak z čista jasna, akoby si ich autor vytiahol len tak z rukáva, no napriek tomu dávajú dokonalý zmysel, sú v novodobých knihách vzácna rarita.

Pred tretím dielom som mala obavy či nebudem zo záveru celej trilógie sklamaná. Predchádzajúce diely totiž nastavili latku vysoko a to bol aj jeden z dôvodov, prečo sa mi do záveru veľmi nechcelo. Našťastie boli moje obavy zbytočné, pretože záverečný diel bol krásne a dôstojné ukončenie celej veľkolepej sci-fi trilógie.

Je však pravda, že som so začiatkom trochu bojovala a nedokázala som sa začítať. Po prekonaní prvej tretiny ma však príbeh vtiahol a prevalcoval emóciami a napätím. Stále si stojím za tým, že najlepšia bola úplne prvá časť, no trilógia ako celok nemá chybu. Už teraz sa teším, keď si ju dám celú znova a rovno za sebou.

kindlova42
12.11.2021

(+ SPOILER) Závěrečný díl trilogie neztratil na čtivosti! Řádky hltáte očima a přitom fandíte Genesis a jejich spojencům lidu Imago. Více se tady mění pohledy postav, které děj vypraví, než v předchozích dílech, což se mi líbilo. Jsem ráda, že jsem mohla všechny díly číst naráz a nemusela čekat na vydání pokračování, protože příběh byl tak nabitý, že bych něco určitě zapomněla.
Přesto, že mě to moc bavilo a velmi dobře se to četlo jako první dva díly a celkově byl konec příběhu uspokojivý… přišlo menší zklamání v postavě Jacquelyn Requin! Doufala jsem, že se o jejím dětství a životě mezi Imago dozvíme víc, ale nedošlo na to. Tato postava pro mě představovala velký potenciál, ale nedostala skoro žádný prostor, což je velká škoda.
Za to strhávám půl hvězdičky a kdyby to šlo dala bych knize tedy 4,5*.
Při čtení tohoto dílu, kdy se Imago snaží zachránit svůj druh a dostat se na Zemi, mě celou dobu napadala myšlenka, že kdyby to bylo skutečné, tak by je lidé asi nevítali zrovna s otevřenou náručí :D
Stačí se podívat jak se o území a jiné věci pereme mezi sebou a ani lidští imigranti to nemají moc jednoduché, ale kdo ví třeba zrovna mimozemští imigranti by se lidem líbili :D
Jinak ještě musím zmínit jak trefné bylo, když se Imago ptá jaký druh je na Zemi nejnebezpečnější a Emmett o tom nemusí ani vteřinu přemýšlet a odpoví člověk! Celý příběh trilogie je velmi hezkou ukázkou toho, že lidé jsou opravdu nejhorším predátorem na této planetě a chtějí vždy víc a víc.

denniys
31.10.2021

Důstojná tečka za povedenou sérií. Nechybí zvraty, překvapení a emoce. Spoiler - uměla bych si na konci knihy ještě představit epilog o tom, jak opravdu proběhl návrat na Zemi, reakci veřejnosti na adamity atd.. autor holt nechal prostor čtenářově fantazii...