Nyxia

Nyxia https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397452/bmid_nyxia-H1Z-397452.jpg 4 885 258

Nyxia série

Nejmocnější zbraň. Nejvyšší cena. Vítěz bere vše. Nyxia – nejcennější látka ve vesmíru dokáže proměnit váš bídný život v lesk a slávu. Ale při pokusu o její získání můžete ztratit víc než jen čas. Troufnete si kvůli ní i zemřít? Život Emmetta Atwatera rozhodně není procházka růžovou zahradou. Jeho matka bojuje s rakovinou, otec neustále pracuje, aby uživil rodinu. Jednoho dne se naskytne příležitost, jak rodinu navždy zabezpečit. Příležitost, která ho možná bude stát život. Přesto Emmet neváhá a přihlásí se do projektu Genesis 11, kde s dalšími chlapci a děvčaty z celého světa trénuje pro vesmírnou misi. Pouze osm z nich bude vybráno pro cestu na planetu Eden, kde se nachází vzácná látka Nyxia, a získá bohatství a slávu. Jenomže cesta za vítězstvím je může stát život. Emmett se bude muset postavit tváří v tvář konečnému rozhodnutí: vyhrát za každou cenu, nebo najít způsob, jak bojovat a zůstat dobrým člověkem. První díl vesmírné trilogie Nyxia vás vtáhne do svého nepředvídatelného příběhu s akčními scénami a rozmanitými postavami, které si zamilujete. Rozhodně by neměla uniknout pozornosti fanouškům knih jako Hunger Games, Labyrint: Útěk či Enderova hra.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

Nyxia , 2017

tireneali
11.03.2019 5 z 5

Kniha se ke mně dostala v podobě recenzního výtisku a jsem za to opravdu ráda. Naprosto mě pohltila a přečetla jsem ji jedním dechem asi za 5 hodin. Příběh je poutavý a plný zvratů. Říkáte si “začíná to být celkem rutina..” a najednou BUM! - všechno je jinak.
Přestože je to sci-fi, které moc nečtu, byla úžasná a donutila mě se zamyslet nad tím, jestli nedat tomuto žánru šanci a nezkusit něco načíst.
Nemůžu se dočkat pokračování.

Costanzo
10.03.2019 5 z 5

Jsem naprosto nadšená. Hrozně mi to připomíná Hunger Games, které mám moc ráda. Bylo to senzační čtení plné akce a dramatičnosti a už se těším na Eden, což předpokládám bude připomínat Avatar ;-)

minadolejsi
09.03.2019 3 z 5

Kniha mě nalákala anotací, ale to je tak všechno :/

vandalindakova
06.03.2019 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Moje první dojmy po přečtení byly: panebože, chci to číst znovu a znovu! Je to v zásadě směska z Divergence, Hunger Games, Labyrintu a Illuminae a je to bomba. Stránky mi utíkaly, ani nevím jak. Baví mě číst knihy z vesmírného prostředí. Do Emmetta jsem se hned vžila a prakticky jsem ani nedýchala, jak jsem čekala, jak to dopadne. I přesto, že byl výsledek vcelku předvídatelný, páč o čem by byl jinak další díl že jo, ale i tak mě ten závěr dostal. To jsem prostě nečekala a potřebuju číst dál! Jedna jediná věc mě na tom trochu rozčilovala a ta se objevila ve druhé části knihy (víc říkat nebudu, protože by to byl spoiler jako prase).

antonin0999
05.03.2019 4 z 5

Těším se na planetu Eden. Nyxia obstojí, protože je dobře napsána. Autor ví, pro koho píše a je si vědom toho, že neobjevil Ameriku. Proto stvořil dílo, které je čtivé, nese poselství a obsahuje oblíbené prvky young-adult literatury.
Chutný, lehký salát s oblíbenými ingrediencemi. Tak kdy bude ten přídavek?

Efeméra
03.03.2019 3 z 5

Přestože jsem se do příběhu pořádně ponořila až v druhé polovině, rozhodně můžu říct, že to měl autor pěkně promyšlené a že o zvraty tu rozhodně nebyla nouze. V jednu chvíli jsem dokonce byla téměř v šoku. Za to chválím. Přes to všechno ale musím říct, že je knížka jen takový lehký nadprůměr. Jedna ze zásadních věcí, která mi vadila, byla nepropracovanost postav. S takovou jsem si k nikomu nedokázala vybudovat opravdový vztah a na osudu postav mi nezáleželo, což je pochopitelně špatně, když vám tam někdo zemře nebo ho potká něco podobně nepříjemného. Potenciál tam přitom byl veliký, když vezmu v úvahu, že Babel Communications mezi soutěžící zařadila lidi všech národností. Nepropracovanost bohužel není pouze nešvarem postav v příběhu, ale také samotného světa. V knize je rovněž pár nelogičností, ale vůbec ta nejhorší je podle mě na samém konci. Je to vlastně docela zvrat, ale z mého pohledu naprosto nesmyslný. Příšerná byla také instaláska, která se tu na konci příběhu rozvinula. Kromě toho jsem měla objekt Emmettova zájmu od určité chvíle chuť pořádně proplesknout. No ale druhý díl si stejně musím přečíst :D

Marushka27
26.02.2019 3 z 5

Na ten obrovský hype, který knihu provázel, to bylo docela zklamání. Připadalo mi to jako směs různých klišé, některé byly podané dobře, jiné hůř. Určitě si to najde svoji cílovku.

Nomia
24.02.2019 3 z 5

Vesmírná paralela na Hunger games. Nyxiin nástup na knižní trh provázela poměrně masivní marketingová masáž, přiznám se, že jsem byla celkem zvědavá, na co tolik vydavatelství a prodejci sází. A myslím, že se nesekli v úsudku, takhle kniha je rozhodně líbivá a čtivá.

Umím si představit, že si série vybuduje velkou základnu skalních fanoušků a předpokládám, že to budou právě ti, kteří v minulosti milovali série od autorů typu S.Collins, Marie Lu, V. Roth atd. Je to přesně ten typ knížky, která je natřískaná dějem, akcí a obsahuje velké množství zvratů a navíc bude čtivá pro široké spektrum čtenářů.
Bohužel i přes všechny twisty se čtení zdá být trochu repetitivní, přičemž v druhé polovině lehce dochází dech, ale naštěstí konec opět nastoupí v plné síle.

Emmet jako hlavní hrdina je sympatický a lehce si ho oblíbit. Nyxia jako celek působí celkem energicky a napínavě, celé sérii dávám zelenou, jen se nemůžu zbavit dojmu, že ani další díly nepřijdou s ničím extra nečekaným.

Lena91
23.02.2019 5 z 5

Úžasný a ještě jednou úžasný. Hlavní hrdina Emmett mě hned okouzlil a tak jsem s ním prožívala každou soutěž, každé jeho rozhodnutí. Ačkoliv by se mohlo zdát, že trénink a příprava deseti mladých členů posádky směřující na planetu Eden je rutinním opakováním všech soutěží a soubojů, autor nás překvapí nejednou takovým způsobem, že jsem "čuměla" do knihy s otevřenou pusou. Plné zvratů, akcí.... výborné... 5*

Vendulis
21.02.2019 4 z 5

Kniha se mi libila...neni plna akce a napeti, ale i tak je čtivá a pribeh opravdu utika. Prijde mi to takova seznamovací kniha s celou serii. Jasne, jsou tam i zvraty, ale nic, co by cloveka posadilo na zidly. Urcite se mame na co tesit v dalsich dilech! Protoze ten konec...to nemuzes zustat jen tak! :D

any37
19.02.2019 5 z 5

Prostě WOW. Nic jiného ze sebe fakt asi nedostanu. Ty zvraty! Myslíte si, že už vás nic nepřekvapí, že už všechno skončilo, ale ono ne. Za mě je to horký kandidát na nejlepší knihu roku 2019.

blonďatá.luc
19.02.2019 5 z 5

Jedno z největších překvapení poslední doby, a to ani nemám sci-fi moc ráda. Zajímavý děj s rychlým spádem, postavy, s kterými se dá ztotožnit. Viděla jsem jistou podobnost s HG, ale na škodu to určitě nebylo. Ani jsem se nestačila pořádně rozkoukat v novém světě a už byl konec - už aby vyšel druhý díl!

Áňa 998
16.02.2019 5 z 5

Neskutečně čtivá kniha, která mě bavila od začátku do konce. Zatím nejlepší kniha jakou jsem letos četla!

Prince_of_book
13.02.2019 3 z 5

Nyxia je vlastně SCIFI, ve které 10 lidí soutěží mezi sebou o to, aby se zrovna oni mohli dostat na planetu Eden a tam těžit látku Nyxia, ze které jde pomocí myšlenek vytvořit téměř vše a díky tomu se stala nejžádanější látkou na Zemi. Soutěžící pohání slíbená tučná odměna pro 8čku "vyvolených". Kniha je od začátku do konce o soupeření jednotlivých soutěžících a jejím vypravěčem je jeden ze soutěžících Emmett. A tady nastává problém. Kniha vás nejspíše prvních 80-100 stran pohltí jako mě, jenže se soutěže stále opakují a snaha oživit děj zvraty jako: zranění hlavního hrdiny, či smrt soutěžícího nebo láska, prostě nepomáhají udržet napětí a kniha se stává stále se opakující, dá se říct až nudnou četbou. Konec knihy je krapet oživením, ale to na celou dobu v knize jako čtenář čekáte, pobyt na planetě Eden, tam nenajdete. Vše je připraveno na druhý díl. Na závěr musím konstatovat, že Nyxia sama o sobě není špatná, ale četl jsem I lepší knihy v tomto žánru. Myslím, že si své čtenáře určitě najde.
Za prvních cca 100 stran má u mě 9/10 ale za zbytek tak 4/10, takže za mě celkově tak 6,5/10.

Arnien
12.02.2019 5 z 5

WOW! Tak tohle byla super jízda! Přestože nejsem fanouškem sci-fi, Nyxia mě naprosto pohltila. Tolik zvratů, nečekaných událostí a zajímavých postav jsem fakt nečekala! Knihu jsem slupla jako malinu a nemůžu se dočkat dalšího dílu!

Denisa_a
11.02.2019 5 z 5

Vždy když čtu knihu, tak si sama předvídám děj a v duchu si říkám, co se asi tak stane. A tady jsem se asi 10x spletla. Příběh vás okamžitě vtáhne do děje. Žádné okecávání a autor jde hned na věc! Sotva se začtete, urovnáte si vše v hlavě a začnou absolutně nepředvídatelné zvraty a vy se nemůžete odtrhnout. Říkáte si ještě jednu kapitolu a ještě jednu... A pak je konec knihy. Vy máte pusu dokořán a další díl vychází až na podzim. Tak co to je :-D Ba ne, ta knížka je opravdu skvělá. Pro milovníky sci-fi románu jak vyšitá. Jen nteda nevím, jak vydržím čekat na další díl... :-(

luculi
11.02.2019 3 z 5

Pro mě naprosto průměrná sci-fi. Děj byl sice nabitý akcí a plný překvapení, ale postrádala jsem hodně logiku, smysl celého toho systému a taky alespoň o trošku více informací k danému tématu. Jinak mi to přišlo jako HG ve vesmíru...

Luccinda
11.02.2019 5 z 5

Hned na první stránce mě knížka vyloženě vcucla do příběhu, neměla jsem absolutně žádný problém se začíst. Zásluhu na tom má především hlavní hrdina, který si od samého začátku jde tvrdě za svým, má to v hlavě srovnané a ví naprosto přesně, co chce. Postupem času se blíže seznamujeme s prostředím vesmírné lodi a s Emmettovými "soupeři", díky čemuž jsem měla pocit, že se v knížce stále něco děje. Samotný příběh mi přijde neskutečně originální a naprosto skvěle vymyšlený, tajemná hmota Nyxia mu dodává tu správnou (tajemnou) atmosféru a mimozemská planeta je už jen pomyslnou třešničkou na dortu. A přesně v ten moment, kdy by se mohlo zdát, že děj knížky začíná být trošku stereotypní, BUM! Přijde zvrat jak blázen, a pak další a další. Na konci knížky jsem už vůbec nevěděla, čemu mám vlastně věřit, závěr potom skvěle naladí na pokračování, které bych už moc ráda držela v ruce...