Krevní pouto

Končí Dostih, začíná válka. Armády Popeliánů a Táhlorukých spolu bojují o kontrolu nad Impériem a dividiánští povstalci se uprostřed válečných střetů snaží přežít. Adrian, Pippa i Imelda mají od konce Dostihu spoustu otázek ohledně své role v nikdy nekončícím nepřátelství. A čím hlouběji pátrají, tím je jasnější, že jejich vzájemná nenávist má jedinou příčinu: jejich bohy. Dávná tajemství se skrývají hodně hluboko, avšak jedno rozladěné božstvo je ochotno odhalit pravdu. Stopy vedou do podsvětí. Co asi bohové tají? V Impériu se hroutí staré pořádky a naši hrdinové se ze všech sil snaží obrátit svůj lid proti skutečnému nepříteli. Nebo snad bude příliš pozdě?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485054/big_krevni-pouto-jgg-485054.png 4.618

Vládci popela 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , King Cool

Blood Sworn, 2021

Kniha Krevní pouto

KatChiss

“Končí Dostih, začíná válka.” Tahle jednoduchá věta vystihuje celý příběh Krevního pouta - druhého a závěrečného dílu Vládců popela. Válka a politikaření v něm má velké místo. Na jedné straně Popeliáni uctívající bohy a na druhé straně Dividiáni, kteří se jich snaží zbavit. Jak bohů, tak Popeliánů. Adrian a Pippa stojí každý na jedné straně, Imelda vybočuje.
Příběh je nabitý akcí a intrikami, nudit se rozhodně nebudete. Moc se mi líbily schopnosti a charakteristika jednotlivých bohů. Všechno bylo skvěle popsané a vyobrazené. Jsem ráda, že dostaly všechny hlavní postavy dostatečný prostor a ocenila jsem i jejich vývoj od prvního dílu. Je tu zrada, láska a nečekané přátelství. Pokud máte rádi fantasy příběhy s jakýmikoli soutěžemi, určitě tuto duologii nepřehlédněte.

kachnat

Příběh se odvíjel sám přímo před očima.

PosPol

Krevní pouto - druhá kniha od Scotta Reintgena. První byla Vládci popela a příliš mne nezaujala, autor totálně nezvládl využít tak skvělého tématu. Druhý díl jsem vlastně ani nechtěla kupovat, ale ta obálka je opět top, tak jsem to riskla. Asi tak první 1/4 knihu jsem si říkala, že jsem zase naletěla. Scott mě ale tentokrát příjemně překvapil a já jsem byla nadšená. Konečně jsem se dočkala nějaké akce, pořádné bitvy, zrady, lásky, ale i zcela nečekaných přátelství. A tak Scottovi odpouštím opět ne zcela využitý námět, stručný popis bohů i bitev a rychlý konec. Protože to zachránil zbytek knihy, pointa příběhu a vlastně i to, jak vše dopadne.