Vládci popela

Už odedávna, kdy Popeliáni dostali od svých božstev fénixy, na nich jezdí do bitev, na lov a zejména na proslulém Dostihu. Elitní jezdci ze znepřátelených kultur touží po vítězství, a tak pilují dávné umění vytvářet a ovládat fénixy – koně, kteří se za pomoci alchymie rodí z popela. Každé ráno znovu povstávají, aby večer opět shořeli v ničivých plamenech. Dobrá alchymie ovšem není k ničemu, pokud jezdec nepřežije brutální noční souboje. Vražda je sice nezákonná, ale lámat kosti a otrávit popel je legální – publikum to dokonce vyžaduje. V letošním závodě soutěží jedenáct jezdců, ale tři z nich riskují víc než ostatní – dcera dvou bývalých šampionů, nadějná stipendistka a syn revolucionáře. Kterému z nich se podaří splnit si svůj velký sen o slávě a získat moc ve prospěch svého lidu? Anebo všichni shoří v drtivé porážce? VÍTĚZEM SE ČLOVĚK NERODÍ, VÍTĚZEM SE MUSÍ STÁT. IMELDA je chudá Dividiánka, která si nemůže dovolit vstupní poplatek – tedy do chvíle, než její alchymistická videa způsobí poprask v médiích a Imelda se jako miláček fanoušků po hlavě vrhne do závodu. PIPPA je Popeliánka z vládnoucí vrstvy a favoritka závodu. Když se však zakouká do jednoho ze soupeřů, je možné, že přijde o všechny šance na korunu šampionů. ADRIAN patří mezi Táhloruké, známé svým bohatstvím, ale také zmařenými povstáními. Je symbolem revoluce a poslední nadějí svého lidu na nové povstání proti Popeliánům. KORUNU ZÍSKÁ JEN JEDEN....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458848/vladci-popela-McW-458848.jpg 4.524

Vládci popela 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, King Cool

Ashlords, 2020

Kniha Vládci popela

bookbypatrik

Autor prostě opět nezklamal. Neskutečně čtivá, napínavá a originální fantasy, která trochu připomíná svět Hunger Games. (A to chcete.) :)
Na konci knihy budete rychlostí blesku, i když si budete přát, aby měla ještě několik stránek navíc.
Propojení s moderními technologiemi se také skvěle vydařilo.

Soňa272

Líbí se mi námět a ten obal je prostě fantastický. Příběh knihy je super,čte se to jedna báseň, pro mě jedno velké bohužel...Nyxia mě chytla od první stránky a nepustila mě ani po přečtení všech dílů. S vládci popela jsem se nezžila hned na prvních stránkách, mrzí mě to. Určitě se dočkáme pokračování a myslím, že ten bude víc pro mě.Navíc jistě nejsem sama kdo cítí milostnou zápletku v dalším díle.

Turante

Tak to byl hodně zajímavý příběh! Líbilo se mi vyprávění z pohledu všech 3 postav, nejvíce jsem fandila Imeldě. Trochu mě drásalo večerní chystání popela Fénixů, naštěstí tam bylo zmíněno jen párkrát. Ale příběh byl úžasný, prostě začnete číst a nemůžete se odtrhnout. Od autora jsem ještě Nyxii nečetla, ale díky Vládcům popela se do ní hned pustím.

Adelína_čte

Pippa, Adrian a Imelda. Oblíbená a vlivná Popeliánka, revolucionářský Táhloruký a chudá Dividiánka. Tři jezdci, kteří nemůžou být rozdílnější. Spojuje je jedno. Touha zvítězit v nejprestižnějším závodu roku. V Dostihu.
Fénixové. Koně stvoření z krve, kostí a slunečního svitu. Každý večer, při soumraku, musí shořet, aby se pak druhý den, při prvních slunečních paprscích, mohli znovu zrodit z popela.

Tohle mi zkrátka sedlo!
Čtivost, čtivost, čtivost! Úhly pohledu se střídají po krátkých kapitolách, ocenila jsem, jak se autorovi podařilo posouvat se v ději... nemusel určitou událost popisovat znovu z jiné perspektivy a příběh si díky tomu udržel perfektní tempo. No a jako bonus mě bavily všechny tři hlavní postavy úplně stejně.
Stejně jako u autorových předchozích knih, spousta scén byla popsána tak dobře, že už jsem si představovala, jak by vypadaly zfilmované. A že by to byl dost dobrej film :)

Parádní popisy soubojů i taktizování, líbilo se mi sledovat myšlenkové pochody postav, jejich uvažování i motivaci.
Po delší době originální a svěží popsání fantasy světa. Popeliáni, vládnoucí společenská vrstva celého Impéria, mají svá božstva, která jsou do Dostihu nečekaným způsobem také zapletena, celá ta magie s fénixy mě dost fascinovala, alchymie potřebná k jejich stvoření by mohla být lépe popsána, vzhledem k tomu, jak důležitá byla, ale nejen za ty nečekané zvraty a vývoj vypjatých situací během závodu velký palec nahoru.

Výborná gradace na konci a celkově povedený závěr, nemůžu se dočkat dalšího dílu!!!
Pro fanoušky Hunger Games je tohle jako stvořené!
I když mi vesmírné téma Nyxie osobně sedlo krapet více, z Vládců popela jsem také nadšená a strašně se těším na pokračování(v originálu jako Bloodsworn).

PrincaListicka

Musím přiznat, že když jsem před časem četla Nyxii, byl to sice pěkný příběh, ale prostě mu něco chybělo. Postavy byly takové... ploché, naivní. Proto jsem byla z jedné části zvědavá a z druhé trochu skeptická, když jsem se do Vládců popela pouštěla. A hned první stránky mě přesvědčily o tom, že se Scott jako autor posunul o obrovský kus vpřed. Příběh mě okamžitě vtáhl, líbilo se mi postupně odhalovat fungování světa a uspořádání společnosti.

Co se týče originality příběhu, nic podobného jsem ještě nikdy nečetla. O koňských fénixech jsem slyšela poprvé v životě, což je rozhodně jen a jen dobře. Celý příběh těchto tvorů a jejich fungování je skvěle promyšlený, takže všechno šlape tak jak má.

Postavy jsou skvěle propracované. Střídají se kapitoly ze třech úhlů pohledu, jeden za každého hlavního hrdinu. Kapitoly z pohledu Pippy jsou navíc výjimečné. Jsou psány takzvanou du-formou, tedy v druhé osobě (ty jdeš a něco uděláš...). Na nic podobného jsem v knize ještě nenarazila. Překvapivě se to četlo velice příjemně, dějovou linku to zpestřilo.

Co se týče samotných postav, Adrian ani Imelda mi k srdci dvakrát nepřirostli, paradoxně nejvíc jsem si oblíbila Pippu a následně i Quinn. (Ale o té nebudu spoilerovat.)

Kapitoly jsou vyvážené, všechny postavy dostanou stejný prostor pro to si čtenáře získat. Děj ubíhá příjemnou rychlostí, nic není uspěchané ani naopak zbytečně protahované. Konec je velice uspokojivý. Jedna podstatná zápletka příběhu se vyřeší a druhá se začne rozplétat. A na to, jak to celé dopadne, si budeme muset počkat do dalšího dílu.

Veju007

Scotta Reintgena jsme si zamilovali s jeho vesmírnou trilogií Nyxia a já bych vám ráda řekla, že Vládci popela jsou ještě lepší!
Zajímavý svět, intrikářské božstvo, blížící se revoluce a samozřejmě Dostih, ve kterém se utkává hrstka vyvolených, jejichž cílem je zvítězit.
Ohromně jsem si tu jízdu užila, Scott rozehrává další super zajímavý příběh, a opět ukazuje, jak skvěle čtivě dokáže psát.
Bravo a šup sem s dalším dílem!

louluk

Paráda. Čtivá, velice akční fantasy, která nadchne zejména mladší čtenáře. Nenechte se odradit zmíněnou inspirací Hunger Games. Nabízí totiž natolik originální svět, že mírné náznaky populárnější trilogie vám nebudou vadit.

KatChiss

Od Scotta Reinthena u nás již vyšla sci-fi trilogie Nyxia. Já jsem ji nečetla, ale všichni si ji vychvalovali. Proto jsem se rozhodla pustit se do autorovy nové série.
Vládci popela jsou #hungergamesvibe. Jsou zde tři společenské vrstvy. Popeliáni, kteří vládnou celému impériu; Dividiáni, kteří se v minulosti pokusili převzít moc, ale nevyšlo jim to, takže musí žít podle představ Popeliánů a Táhlorucí, kteří bývali dříve Popeliány, ale trhli se od nich a založili si svůj svět s názvem Obzor.
Máme tu tři hlavní postavy - každou z jedné společenské vrstvy. Imelda Beru, známá také jako Alchymistka. Je Dividiánka, která se svým kamarádem natáčí videa, v nichž jezdí na fénixech (koně zrození z popela). Pippa - Popeliánka z velmi bohaté a vlivné rodiny. Letošní favoritka v soutěži zvané Dostih. Adrian - Táhloruký, jehož údělem je Dostih vyhrát a tím rozpoutat válku.
Osudy těchto postav se protnou v Dostihu, což je asi všem čtenářům jasné. Soutěží 11 jezdců. Každý z nich má popel svého - nebo zapůjčeného - fénixe a komponenty, které si může vybrat. Tyto komponenty fénixům dodávají různé schopnosti - jako například vytrvalost, bojovnost atd.
I když mi příběh připomínal Hunger Games, byl svým způsobem originální. Kůň, který se za ranních paprsků zrodí ze svého popela a při západu slunce opět shoří. Soutěž, ve které mezi sebou soupeří přátelé i nepřátelé. Ještě si k tomu přidejte velmi čtivý styl psaní a a vznikne skvělá fantasy série. A tou Vládci popela jsou.