Vládci popela

Už odedávna, kdy Popeliáni dostali od svých božstev fénixy, na nich jezdí do bitev, na lov a zejména na proslulém Dostihu. Elitní jezdci ze znepřátelených kultur touží po vítězství, a tak pilují dávné umění vytvářet a ovládat fénixy – koně, kteří se za pomoci alchymie rodí z popela. Každé ráno znovu povstávají, aby večer opět shořeli v ničivých plamenech. Dobrá alchymie ovšem není k ničemu, pokud jezdec nepřežije brutální noční souboje. Vražda je sice nezákonná, ale lámat kosti a otrávit popel je legální – publikum to dokonce vyžaduje. V letošním závodě soutěží jedenáct jezdců, ale tři z nich riskují víc než ostatní – dcera dvou bývalých šampionů, nadějná stipendistka a syn revolucionáře. Kterému z nich se podaří splnit si svůj velký sen o slávě a získat moc ve prospěch svého lidu? Anebo všichni shoří v drtivé porážce? VÍTĚZEM SE ČLOVĚK NERODÍ, VÍTĚZEM SE MUSÍ STÁT. IMELDA je chudá Dividiánka, která si nemůže dovolit vstupní poplatek – tedy do chvíle, než její alchymistická videa způsobí poprask v médiích a Imelda se jako miláček fanoušků po hlavě vrhne do závodu. PIPPA je Popeliánka z vládnoucí vrstvy a favoritka závodu. Když se však zakouká do jednoho ze soupeřů, je možné, že přijde o všechny šance na korunu šampionů. ADRIAN patří mezi Táhloruké, známé svým bohatstvím, ale také zmařenými povstáními. Je symbolem revoluce a poslední nadějí svého lidu na nové povstání proti Popeliánům. KORUNU ZÍSKÁ JEN JEDEN....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458848/big_vladci-popela-McW-458848.jpg 4.1148

Vládci popela 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , King Cool

Ashlords, 2020

Kniha Vládci popela

Prince_of_book

Stejně jako celá série Nixia je toto absolutní TOPka....

Kniha je psána v absolutně stejném duchu jako Nyxia, krátké poutavé kapitoly, jednoduše načrtnuté postavy, spousta nečekaných zvratů a hodně nečekaný(pro mě) závěr.

Knize dávám 10/10 a těším se na dalších díl.

jmn7053

(+ SPOILER) Kniha mi dost připomínala Hunger games, hlavně to rozdělení společnosti a mediální fus ohledně velké události, která je nejen zajímavou show, ale také připomínkou nadvlády a vítězství jedné skupiny nad druhou.

Abych byla upřímná, kniha mě zklamala. Byla mi slibována velká jízda a spousta akce, a to nejen recenzemi na obálce, ale hlavně tím, jak sám autor příběh vystavil. První polovina je totiž jen hype na Velký dostih. Jenže, když už se konečně k té události dostaneme, tak je dost neslaná a nemastná. Většina bojů skončí jen co začnou, zranění jsou převážně jen kvůli nešťastným náhodám nebo vlastním chybám. Ani fénixové, kteří jsou na tomto příběhu jedna z nejzajímavějších věcí, nedostanou dost pozornosti.
Co ale všichni dostanou je revoluce. Autor je v tomto ohledu jako Oprah - and you get a revolution, and you get a revolution,...! :D

V tak malé knížce je toho příliš (avšak bylo by toho příliš i ve velké). Autor má dobré a zajímavé nápady, ale všechny najednou se dost přehlušují a vzniká nesourodá patlanice - duchové, bohové, fénixové, sociální kasty, alchymie, dostih, revoluce, vztahy,... a tisíc dalších věcí, kterým není možné věnovat tolik času, kolik by si jistě zasloužily. Je to škoda, protože jízda to mohla být skutečně ohnivá...

P.S. Naprosto nerozumím, proč je na obálce "Jeď...nebo zemřeš." Vůbec nikdo nebyl nucen k jízdě pod pohruškou smrti... ?

ydnac

Originální fantasy?
Tak napůl :-)
Je pravda, že jsem viděla jistou podobnost s Hunger Games, ale vlastně mi to nevadilo, protože takové knihy mám ráda :-)
Moc se mi líbil nápad, nechávat koně povstat z popela jako fénixe :-)
Začátek nás seznamuje se všemi aktéry prestižního dostihu, který je stěžejní pro celý děj.
Závodníci si vybírají různé alchymické komponenty, z kterých jejich kůň povstane.
Není to ovšem "obyčejný" závod, jsou zde i duchové, božstvo a pro každého představuje vítězství něco jiného.
Oblíbila jsem si Imeldu :-), hlavně asi proto, že neměla žádnou nadpřirozenou pomoc, je chytrá, bystrá a umí si poradit.
Start je teprve začátek :-)

marina4088

Na tuhle knížku jsem se hrozně těšila díky Nyxii. Byla sice jiná, ale nezklamala.

Začátek byl docela pomalý a trvalo, než se vše rozjelo, ale vzhledem k tomu, že by to měl být první díl z trilogie, je fajn, že se nám autor snažil ukázat co nejvíc.

Knížka je vyprávěna z pohledu více osob, což je v pořádku, ale ze začátku mi hrozně vadil styl psaní u Pippy. Časem se na to dalo zvyknout, ale ze začátku to bylo jako ocitnout se v jiné knize. Celkově mi Pippa na začátku moc nesedla, ale ke konci se to zlepšilo. Imelda a Adrian byli úžasní, do konce jsem vlastně nevěděla, komu víc fandím skrz výhru.

Naprosto super nápad tu byl s fénixy, to se moc povedlo.

Samotný dostih byl dost napínavý, těšila jsem se, jaké zvraty nás tu ještě potkají.

Samozřejmě má kniha plus za krásnou obálku.

Scott zase nezklamal. Sice vládci popela byli trošku slabší než Nyxia, četlo se to ale stejně dobře a jsem zvědavá, co se bude dít v dalších dílech.

Dela90

(+ SPOILER) Panejo! Tohle bylo opravdu divoká jízda se vším všudy! Když jsem brala knížku do rukou, sice jsem anotaci četla, ale musím říct, že to naprosto předčilo mé očekávání. Knížka se četla velmi dobře. Byla jsem docela překvapena, že je vyprávěna z pohledu tří postav, ale musím říct, že díky tomu příběh dost ubíhal. Ze začátku mi trošku vadilo, jakým stylem je psána Pippa, to se, ale postupem času změnilo. Ta myšlenka koně jako Fénixů, tak ta byla úžasná. Fénix je vlastně bájné zvíře, které shoří, když přijde jeho čas a z popelu se znovu narodí. Přesně takhle fungovali fénixové - koně v příběhu. Bylo úžasné sledovat, jakou vlastnost jim jejich jezdcové dávali do vínku. Díky třem pohledů třech různých postav, vlastně koukáte na závod, jako byste byli jeho součástí, alespoň mně to tak připadalo. Nejsympatičtější mi byl asi Adrian, coby rebel, na kterém ležela tíha jeho lidu o to rozpoutat revoluci. Tomu jsem fandila nejvíc. Byla to bouře, tak jak řekl Adrian. A já si tu bouři nesmírně užila, neotřelá fantasy s napínavým dějem, která vás pohltí a nepustí, dokud jeden z nich neprojede cílovou čárou.

Kačka655

Pěkné čtivo čekám na 2 díl.. chvílema a to bylo jako Hunger Games ale pěkné..Jsem zvědavá na pokračování

JanaB20

obě série jsou na způsob Hunger Games a Labyrintu ale později bude záležet jen kdo si co přečte dřív. Baví mě to. Nápad s fénixema je skvělý a četlo se to samo. Těším se na pokračování

Selfinka
31.12.2021

Autor opět předvedl, že opravdu umí. Ano, i tato jeho série by se dala přirovnat k "Hunger Games", avšak opět z nového prostředí. Celý svět i jeho zpracování je velmi zajímavé. Na děj je pohlíženo očima tří hlavních postav, které jsou silnými osobnostmi. A ačkoliv jsem si myslela, že prostředí koní a dostih, nebude nic pro mě, autor mi opět dokázal, že do příběhu dokáže vtáhnout a už nepustit.