Vládci popela

Vládci popela https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458848/bmid_vladci-popela-McW-458848.jpg 4 242 73

Vládci popela série

Už odedávna, kdy Popeliáni dostali od svých božstev fénixy, na nich jezdí do bitev, na lov a zejména na proslulém Dostihu. Elitní jezdci ze znepřátelených kultur touží po vítězství, a tak pilují dávné umění vytvářet a ovládat fénixy – koně, kteří se za pomoci alchymie rodí z popela. Každé ráno znovu povstávají, aby večer opět shořeli v ničivých plamenech. Dobrá alchymie ovšem není k ničemu, pokud jezdec nepřežije brutální noční souboje. Vražda je sice nezákonná, ale lámat kosti a otrávit popel je legální – publikum to dokonce vyžaduje. V letošním závodě soutěží jedenáct jezdců, ale tři z nich riskují víc než ostatní – dcera dvou bývalých šampionů, nadějná stipendistka a syn revolucionáře. Kterému z nich se podaří splnit si svůj velký sen o slávě a získat moc ve prospěch svého lidu? Anebo všichni shoří v drtivé porážce? VÍTĚZEM SE ČLOVĚK NERODÍ, VÍTĚZEM SE MUSÍ STÁT. IMELDA je chudá Dividiánka, která si nemůže dovolit vstupní poplatek – tedy do chvíle, než její alchymistická videa způsobí poprask v médiích a Imelda se jako miláček fanoušků po hlavě vrhne do závodu. PIPPA je Popeliánka z vládnoucí vrstvy a favoritka závodu. Když se však zakouká do jednoho ze soupeřů, je možné, že přijde o všechny šance na korunu šampionů. ADRIAN patří mezi Táhloruké, známé svým bohatstvím, ale také zmařenými povstáními. Je symbolem revoluce a poslední nadějí svého lidu na nové povstání proti Popeliánům. KORUNU ZÍSKÁ JEN JEDEN.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

Ashlords , 2020

Nelly
03.05.2021 4 z 5

Výborně napsáno - hlavně nápad s fénixy, skvělé postavy, kdy si nejste jistí, komu vlastně fandit, protože hlavní hrdiny si oblíbíte asi všechny (fandím Pippě a Quinn) - věřím, že postavy ještě projdou jistým vývojem - jen mne trochu odrazuje, že v příštím díle bude více bojů (nebo ne?). Kdo nečetl Hunger Games, ten si čtení užije ještě víc.

bookbypatrik
12.04.2021 4 z 5

Autor prostě opět nezklamal. Neskutečně čtivá, napínavá a originální fantasy, která trochu připomíná svět Hunger Games. (A to chcete.) :)
Na konci knihy budete rychlostí blesku, i když si budete přát, aby měla ještě několik stránek navíc.
Propojení s moderními technologiemi se také skvěle vydařilo.

Soňa272
09.04.2021

Líbí se mi námět a ten obal je prostě fantastický. Příběh knihy je super,čte se to jedna báseň, pro mě jedno velké bohužel...Nyxia mě chytla od první stránky a nepustila mě ani po přečtení všech dílů. S vládci popela jsem se nezžila hned na prvních stránkách, mrzí mě to. Určitě se dočkáme pokračování a myslím, že ten bude víc pro mě.Navíc jistě nejsem sama kdo cítí milostnou zápletku v dalším díle.

Turante
08.04.2021 5 z 5

Tak to byl hodně zajímavý příběh! Líbilo se mi vyprávění z pohledu všech 3 postav, nejvíce jsem fandila Imeldě. Trochu mě drásalo večerní chystání popela Fénixů, naštěstí tam bylo zmíněno jen párkrát. Ale příběh byl úžasný, prostě začnete číst a nemůžete se odtrhnout. Od autora jsem ještě Nyxii nečetla, ale díky Vládcům popela se do ní hned pustím.

Adelína_čte
06.04.2021 4 z 5

Pippa, Adrian a Imelda. Oblíbená a vlivná Popeliánka, revolucionářský Táhloruký a chudá Dividiánka. Tři jezdci, kteří nemůžou být rozdílnější. Spojuje je jedno. Touha zvítězit v nejprestižnějším závodu roku. V Dostihu.
Fénixové. Koně stvoření z krve, kostí a slunečního svitu. Každý večer, při soumraku, musí shořet, aby se pak druhý den, při prvních slunečních paprscích, mohli znovu zrodit z popela.

Tohle mi zkrátka sedlo!
Čtivost, čtivost, čtivost! Úhly pohledu se střídají po krátkých kapitolách, ocenila jsem, jak se autorovi podařilo posouvat se v ději... nemusel určitou událost popisovat znovu z jiné perspektivy a příběh si díky tomu udržel perfektní tempo. No a jako bonus mě bavily všechny tři hlavní postavy úplně stejně.
Stejně jako u autorových předchozích knih, spousta scén byla popsána tak dobře, že už jsem si představovala, jak by vypadaly zfilmované. A že by to byl dost dobrej film :)

Parádní popisy soubojů i taktizování, líbilo se mi sledovat myšlenkové pochody postav, jejich uvažování i motivaci.
Po delší době originální a svěží popsání fantasy světa. Popeliáni, vládnoucí společenská vrstva celého Impéria, mají svá božstva, která jsou do Dostihu nečekaným způsobem také zapletena, celá ta magie s fénixy mě dost fascinovala, alchymie potřebná k jejich stvoření by mohla být lépe popsána, vzhledem k tomu, jak důležitá byla, ale nejen za ty nečekané zvraty a vývoj vypjatých situací během závodu velký palec nahoru.

Výborná gradace na konci a celkově povedený závěr, nemůžu se dočkat dalšího dílu!!!
Pro fanoušky Hunger Games je tohle jako stvořené!
I když mi vesmírné téma Nyxie osobně sedlo krapet více, z Vládců popela jsem také nadšená a strašně se těším na pokračování(v originálu jako Bloodsworn).

PrincaListicka
05.04.2021 5 z 5

Musím přiznat, že když jsem před časem četla Nyxii, byl to sice pěkný příběh, ale prostě mu něco chybělo. Postavy byly takové... ploché, naivní. Proto jsem byla z jedné části zvědavá a z druhé trochu skeptická, když jsem se do Vládců popela pouštěla. A hned první stránky mě přesvědčily o tom, že se Scott jako autor posunul o obrovský kus vpřed. Příběh mě okamžitě vtáhl, líbilo se mi postupně odhalovat fungování světa a uspořádání společnosti.

Co se týče originality příběhu, nic podobného jsem ještě nikdy nečetla. O koňských fénixech jsem slyšela poprvé v životě, což je rozhodně jen a jen dobře. Celý příběh těchto tvorů a jejich fungování je skvěle promyšlený, takže všechno šlape tak jak má.

Postavy jsou skvěle propracované. Střídají se kapitoly ze třech úhlů pohledu, jeden za každého hlavního hrdinu. Kapitoly z pohledu Pippy jsou navíc výjimečné. Jsou psány takzvanou du-formou, tedy v druhé osobě (ty jdeš a něco uděláš...). Na nic podobného jsem v knize ještě nenarazila. Překvapivě se to četlo velice příjemně, dějovou linku to zpestřilo.

Co se týče samotných postav, Adrian ani Imelda mi k srdci dvakrát nepřirostli, paradoxně nejvíc jsem si oblíbila Pippu a následně i Quinn. (Ale o té nebudu spoilerovat.)

Kapitoly jsou vyvážené, všechny postavy dostanou stejný prostor pro to si čtenáře získat. Děj ubíhá příjemnou rychlostí, nic není uspěchané ani naopak zbytečně protahované. Konec je velice uspokojivý. Jedna podstatná zápletka příběhu se vyřeší a druhá se začne rozplétat. A na to, jak to celé dopadne, si budeme muset počkat do dalšího dílu.

KatChiss
03.04.2021 4 z 5

Od Scotta Reinthena u nás již vyšla sci-fi trilogie Nyxia. Já jsem ji nečetla, ale všichni si ji vychvalovali. Proto jsem se rozhodla pustit se do autorovy nové série.
Vládci popela jsou #hungergamesvibe. Jsou zde tři společenské vrstvy. Popeliáni, kteří vládnou celému impériu; Dividiáni, kteří se v minulosti pokusili převzít moc, ale nevyšlo jim to, takže musí žít podle představ Popeliánů a Táhlorucí, kteří bývali dříve Popeliány, ale trhli se od nich a založili si svůj svět s názvem Obzor.
Máme tu tři hlavní postavy - každou z jedné společenské vrstvy. Imelda Beru, známá také jako Alchymistka. Je Dividiánka, která se svým kamarádem natáčí videa, v nichž jezdí na fénixech (koně zrození z popela). Pippa - Popeliánka z velmi bohaté a vlivné rodiny. Letošní favoritka v soutěži zvané Dostih. Adrian - Táhloruký, jehož údělem je Dostih vyhrát a tím rozpoutat válku.
Osudy těchto postav se protnou v Dostihu, což je asi všem čtenářům jasné. Soutěží 11 jezdců. Každý z nich má popel svého - nebo zapůjčeného - fénixe a komponenty, které si může vybrat. Tyto komponenty fénixům dodávají různé schopnosti - jako například vytrvalost, bojovnost atd.
I když mi příběh připomínal Hunger Games, byl svým způsobem originální. Kůň, který se za ranních paprsků zrodí ze svého popela a při západu slunce opět shoří. Soutěž, ve které mezi sebou soupeří přátelé i nepřátelé. Ještě si k tomu přidejte velmi čtivý styl psaní a a vznikne skvělá fantasy série. A tou Vládci popela jsou.

Veju007
03.04.2021 5 z 5

Scotta Reintgena jsme si zamilovali s jeho vesmírnou trilogií Nyxia a já bych vám ráda řekla, že Vládci popela jsou ještě lepší!
Zajímavý svět, intrikářské božstvo, blížící se revoluce a samozřejmě Dostih, ve kterém se utkává hrstka vyvolených, jejichž cílem je zvítězit.
Ohromně jsem si tu jízdu užila, Scott rozehrává další super zajímavý příběh, a opět ukazuje, jak skvěle čtivě dokáže psát.
Bravo a šup sem s dalším dílem!

LukBook
31.03.2021 5 z 5

Paráda. Čtivá, velice akční fantasy, která nadchne zejména mladší čtenáře. Nenechte se odradit zmíněnou inspirací Hunger Games. Nabízí totiž natolik originální svět, že mírné náznaky populárnější trilogie vám nebudou vadit.

Áža707
30.03.2021 4 z 5

Kniha se čte dobře a je celkem napínavá a vtáhne vás rychle do děje. Konečná gradace je úplně úžasná a fakt jsem s napětím očekávala, co se stane. Střídají se tři hlavní postavy, kdy každá z nich představuje jednu ze skupin, která v tomto světě existuje.

Setkáváme se zde s Dividiány, kteří patří mezi chudší a naše představitelka Imelda se sem dostane skrze videa, která jsou velmi populární. Její rodina by si v žádném případě nemohla dovolit zaplatit vstupní poplatek. V první chvíli jsem měla svou teorii, ale ta se ukázala jako špatná. Rozhodnutí Alchymistky mě doopravdy překvapilo a nečekala jsem ho.

Druhým závodníkem, kterého můžeme sledovat je Adrian, který patří mezi Táhloruké. Sice nepatří mezi nejchudší, ale úcty od Popelianů se stejně nedočká. Upřímně řečeno mi postava Adriana nebyla moc sympatická. I když on má hlavně symbolizovat vzpouru, která se měla konat.

Poslední závodnice, která nás příběhem provází je Pippa, která patří mezi Popeliány a na koních jezdí od dětství. Jelikož je potomek dvou výherců dostihu, tak se zdá, že má před ostatními docela náskok. Ze začátku mi byla velmi nesympatická a na konci jsem si ji oblíbila. Její části jsou psané Du-formou, což bylo občas velmi náročné na čtení, ale zase se dobře odlišovaly postavy v dějí.

Dalším bonusem příběhu pro mě byly prvky dalo by se říct fantasy - božstvo, chymery a svým způsobem kouzla. Protože myšlenka závodu je celkem obyčejná, ale koně, kteří se rodí jako fenixové. Záleží na tom, co přimícháte do popelu a podle toho se zrodí kůň s určitými vlastnostmi. To je naprosto úchvatný! Vážně!

Určitě jste nečetli první recenzi a mnohdy jste se setkali s přirovnáním, že se jedná o "Hunger Games na koních" - můj osobní názor je, že mi to Hunger Games skoro nepřipomínalo a díky právě tomuto výroku jsem z knihy měla větší obavy. Málokdy čtu více recenzi před dočtením knihy, ale u tohoto díla jsem udělala výjimkou. Hodnotím rozhodně lépe než Hunger Games. Pro mě příběh byl napínavější a zábavnější než Hunger Games.

⭐ 4/5

karinga
23.03.2021 5 z 5

Po tomhle milém setkání si Nyxiu určitě přečtu. Vládci popela jsou trochu šmrncnutí Hunger games takže jestli HG milujete tak, jako já, je to kniha přesně pro vás.
Zároveň je v ní osvěžující nový svět a mytologie včetně různých božstev, takže to, co tvrdí obálka, tentokrát sedí přesně: divoké inferno, od něhož se neodtrhnete.
O téhle sérii tu ještě hodně uslyšíte.

knihomolkaŠárka
23.03.2021 4 z 5

Zmatek. Tohle slovo asi dost vystihuje mé počáteční pocity. Nedokázala jsem se vyznat ve světě, ztrácela jsem se v postavách a jednoduše jsem nevěděla, co si o tom myslet. Ale pak se to najednou v polovině vše usadilo a od počátku závodu jsem od knihy nedokázala odejít. Bylo to čtivé, svižné, neustále se tu něco dělo a já jen nedočkavě vyhlížela, co si tu pro nás autor připravil dál. První polovinu tedy hodnotím jako takový horší průměr, ovšem ta druhá polovina byla parádní! Takže já jen doufám, že druhý díl se ponese ve stejném duchu, jako právě ta druhá část zde.

veruptackova
22.03.2021 4 z 5

"Hunger games na koních" Tak by se dala popsat tato kniha. Možná vám budou některé věci povědomé, ale autor je zasadil do neskutečně zajímavého světa plného fénixů, kteří večer zhoří, aby se ráno mohli znovu z popela narodit. Alchymie související se zrozením mě fascinovala a rozhodně díky ní u mě autor získal body za originalitu.
Moc se těším na pokračování.