Nyxia

Nyxia https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397452/bmid_nyxia-H1Z-397452.jpg 4 887 887

Nyxia série

Nejmocnější zbraň. Nejvyšší cena. Vítěz bere vše. Nyxia – nejcennější látka ve vesmíru dokáže proměnit váš bídný život v lesk a slávu. Ale při pokusu o její získání můžete ztratit víc než jen čas. Troufnete si kvůli ní i zemřít? Život Emmetta Atwatera rozhodně není procházka růžovou zahradou. Jeho matka bojuje s rakovinou, otec neustále pracuje, aby uživil rodinu. Jednoho dne se naskytne příležitost, jak rodinu navždy zabezpečit. Příležitost, která ho možná bude stát život. Přesto Emmet neváhá a přihlásí se do projektu Genesis 11, kde s dalšími chlapci a děvčaty z celého světa trénuje pro vesmírnou misi. Pouze osm z nich bude vybráno pro cestu na planetu Eden, kde se nachází vzácná látka Nyxia, a získá bohatství a slávu. Jenomže cesta za vítězstvím je může stát život. Emmett se bude muset postavit tváří v tvář konečnému rozhodnutí: vyhrát za každou cenu, nebo najít způsob, jak bojovat a zůstat dobrým člověkem. První díl vesmírné trilogie Nyxia vás vtáhne do svého nepředvídatelného příběhu s akčními scénami a rozmanitými postavami, které si zamilujete. Rozhodně by neměla uniknout pozornosti fanouškům knih jako Hunger Games, Labyrint: Útěk či Enderova hra.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

Nyxia , 2017

zazvorka
09.06.2019 3 z 5

V důsledku marketingové masáže, která vydání předcházela, jsem měla příliš velká očekávání. Takže zklamání. Co mohu pochválit, je ten nápad s Nyxií. Nicméně na počet stran v knize byla základní myšlenka rozvedena příliš kuse. Hodně zbytečné omáčky, některé do očí bijící nelogičnosti (fakt si nemyslím, že by bylo možno v noci takto tajně putovat po lodi za pomoci ukradené přístupové karty - a už vůbec nelze očekávat, že by tato karta měla nastavena přístupová práva do supertajných prostor, o nichž skutečný vlastník karty ani neví...). Celkově lze říci, že kdyby to někdo proškrtal a trochu přidal děje na konci - aspoň přistání na planetě, tak by to šlo. Takto se mi příběh jeví jako hodně špatný pokus o něco jako Enderova hra.

Miliarda
07.06.2019 5 z 5

Neskutečně čtivá kniha od které se prostě nedá odtrhnout. Skvěle napsané postavy, ke kterým si okamžitě vytvoříte vztah, rychle plynoucí děj, jakož i množství překvapivých zvratů jen dokazují, že kniha si svou velkou mediální pozornost opravdu zaslouží. Pokud toužíte po oddechové knize u níž nemusíte moc přemýšlet a jen se necháte unášet dějem, Nyxia je pro Vás tou správnou volbou. Ve mně osobně zanechala velmi pozitivní dojem a už teď vím, že si rozhodně ujít druhý díl.

oblakaknih
04.06.2019 5 z 5

Nyxia mě naprosto dostala! Má hodně kladných hodnocení, ale nečekala jsem, že mě (jako začátečníka se sci-fi) to bude takhle bavit.
Autorův nápad je velmi originální. Úžasně vykreslil svět.
Postav je tam sice spousta, ale autor je opět tak skvěle vykreslil, že v nich nebyl vůbec zmatek. Vše byly sympatické, jen Morning mě trochu štvala.
Přečetla jsem to za hrozně krátkou dobu. Když jsem knihu poprvé otevřela, zarazilo mě rozložení písma na stránce. Upřímně jsem se bála, že se mi to nebude číst dobře. Opak je pravdou. Celou knihu jsem úplně zhltala a to i když měla poměrně dlouhé kapitoly.
U čtení jsem se vůbec nenudila. Byly zde i dva velké zvraty, které jsem nečekala.
Romantika tam téměř není. Jen takový náznak, který děj oživí, ale nezkazí.

DavidKeller
03.06.2019 5 z 5

Tak tento počin hodnotim na pět hvězdiček , upřimně kdyby to šlo, dám bez váhani i šest. Žanr to pro mě neni ohraný, je to skvěla záležitost kterou si musite prostě užit.V knize jsem nenašel žadná "hluchá " mista.Vše odsejpá a i překvapí..Těšim se na dalši díl . !! Emmette! ;)

Romcha
27.05.2019 4 z 5

Jako zarytý fanda a milovník tohoto žánru, žel musím konstatovat: Tato kniha není špatná. Ona zkrátka také ničím nepřekvapí na druhou stranu ani neurazí. Ona prostě je.

Mně osobně se nelíbí ten typ přístupu, že něco má ohromné marketingové promo, abyste to museli mít, když pak zjistíte, že se to zařadí do standardu. Taková rovněž aktuální Mise Saturn je daleko plnohodnotnější sci-fi.

Nyxii budiž přičteno velké plus za to, že má výborný námět a je navíc hodně čtivá a také je to perfektní podnět k zfilmování. Pokud se však dočkáme nějakého pokračování (a to bude důvod vysvětlení tak otevřeného konce), dostane i zcela jiný a nový rozměr.

JerryK
26.05.2019 4 z 5

Enderova hra je suce lepší, ale dobře se to čte. Každopádně kniha končí jakby v polovině příběhu. Tak doufám, že bude co nevidět nějaké pokračování na planetě Eden.

Ronnie68
14.05.2019 5 z 5

Skvělá kniha, která mě nadchla už téměř od začátku a vtáhla mě do děje ...

Ishir
10.05.2019 5 z 5

Tato kniha není můj žánr a nechtělo se mi do ní, ale když jsem se do ní začetla už mě nepustila. Je to velmi čtivá kniha a nutí vás číst dál a dál. Pravdou je, že se soutěže opakovaly, ale mně to nevadilo. Děj nebyl nudný a krásně odsýpal. Těším se na pokračování.

hippiesak
10.05.2019 5 z 5

Paráda. Jsem nadšený. Toto by mohl být i parádní sci-fi film, pokud to někdo nepo... :) Knížka se četla úplně sama. Není to takové to surové sci-fi jako psal A.C.Clarke, nebo z novějších třeba "Mise Saturn" což je dokonalá sci-fi kniha, ale tento kousek patří podle mě i do "young adult" - napíši adminovi návrh do zařazení i sem. Každopádně já si knihu užil, doporučuji a dávám 4,5 hvězdy, pěkných 90 procent :) Už teď se moc těším na podzim 2019, na 2 díl :)

Roux
08.05.2019 5 z 5

Od Nyxie jsem čekala něco trošku jiného. Ohromná marketingová kampaň, kde každý booktuber dostal knihu, hmotu v plechu a informaci, že se jedná o nejočekávanější sci-fi roku 2019. Když se mi v poslední době dostala nějaká young adult kniha do ruky, totálně jsem její příběh rozcupovala (při vzpomínce na trilogii Roztříštěná brečím ještě nyní). Na druhou stranu mě u Nyxie zaujala informace od čtenářů, že příběh připomíná Enderovu hru, s čímž musím souhlasit. Neříkám, že kniha je bůh ví jaká pecka, ale celkem se mi líbila (ano, sama jsem překvapená). Přečteno během dne a neměla jsem nutkání si vyškrábat oči. A přiznávám, těším se na další díl. Naposledy jsem takhle kladně, z žánru, hodnotila Hunger Games a to už bude nějaký ten pátek zpět :)

Lodrich
04.05.2019 4 z 5

Občas, zvlášť ze začátku, jsem měl pocit, že čtu další Enderovu hru a vůbec že je to celé tak nějak poskládané z různých námětů. Ale děj se rozjede a pak už vás to fakt chytí a těšíte se na další stránky. I já si určitě další knihu koupím!

Dejvid
03.05.2019 4 z 5

Sci-fi variace na Hunger Games, trochu méně fatální, protože se zabíjejí pouze avataři, nikoliv reálné osoby. Boje a překážkové běhy v simulované aréně, románky hlavního hrdiny, více či méně protivní ostatní soutěžící. Nic extra originálního, navíc se děj dost opakuje, protože soutěže se mění jen minimálně (za celou knihu jsou v podstatě jen tři různé soutěže). Drobné uživení přichází v poslední části knihy, kdy se soutěžení proti sobě změní v soutěžení s jiným týmem. Jak to dopadne bylo jasné. Nicméně se to četlo dobře a jedním dechem, proto nakonec hodnotím 4 hvězdičky. Pokračování na planetě Eden si určitě přečtu.

ortis
02.05.2019 4 z 5

Nyxia je dobře napsané vesmírné dobrodružství (ne)jen pro dospívající, avšak nijak zvlášť originální.

Hlavní postava Emmet je chudý synek ulice, kterého si mocná korporace spolu s dalšími vytipuje jako potencionálního zaměstnance pro těžbu cenné hmoty na obydlené vzdálené planetě. Spolu s ostatními cestuje na korporátní vesmírné lodi a v řadě dobrodružných soutěží se snaží vybojovat si svoje místo a lukrativní kontrakt. Soutěžení přináší spoustu rivality, ale i spojenectví a přátelství.

Knihu mohu doporučit dospívajícím čtenářům a snad i dospělým fanouškům SF.

Aki12
29.04.2019 4 z 5

Nyxia je skvěle napsaná kniha, která vás od první stránky vtáhne do děje a nepustí vás dokud si nedočtete poslední stránku. Nenajdete kapitolu bez nějaké akce, zvratů a nečekaných událostí. Čtenáři sci-fi budou z knihy nadšení asi nejvíce, protože se setkáte s něčím novým s něčím originálním. Nutné dodat že by knize měli dát šanci všichni, kteří mají chuť na něco oddechového.
Ps. Gramatických chyb si radši nevšímejte, protože jich tam je fakt hodně :D.

Hotovson
25.04.2019 3 z 5

Takhle smíšený pocity jsem snad z knížky ještě neměl. Dlouho jsem se rozhodoval kolik tomu dát hvězdiček, nakonec dávam tři. Proč?

Jako klady bych viděl, že je to napsaný fakt hodně čtivě, za pár hodin jsem měl hotovo. Děj slušně odsejpal. Námět mi přišel originální, co se týče nyxie samotný jako suroviny (je to vůbec surovina?, co je to? Nevíme - OK, ani Babylon zřejmě neví všechno). Tudíž je tu i nějaká záhada.

Dál. Emzáci. Nevíme o nich vůbec nic. Tady si nejsem jist, jestli je to dobře nebo špatně.

Zápory. Pro mě. Od začátku do konce se tam jenom soutěží. 380 stran? Proč proboha? Mohlo se to smrsknout na 150-200 a stačilo by. Zbytek na planetě (vim, že bude v pokračování, ale neškodila by alespoň ochutnávka, abych měl důvod si ho vůbec koupit). Očekával jsem, že když se střetli s Genesis 12, bude nějaká změna. Nebyla. Zase se jenom soutěžilo, kdo líp vytvaruje nyxii. Proč najednou v průběhu soutěže rozhodli, že ženský postupujou bez ohledu na body? Že to nechápaly postavy v knize chápu, ale že to neni vysvětleno čtenáři nechápu. Mohlo to bejt klidně opačně a bylo by to fuk. Nebo ne? Těch nejasností tam bylo víc.

Závěrem. Jestli to mělo vyvolat otázky, tak se povedlo. Jestli mě to mělo navnadit na pokračování. Ani ne. Takhle to s klidem střelim do antíku nebo to někomu dam k narozeninám a za rok si na to nevzpomenu. Asi jsem na to moc starej.

mynonka
24.04.2019 3 z 5

Přečteno za dva dne, ale... Dle mě tam bylo trochu z Hunger Games, trochu Divergence a trochu Labyrintu. Což by nevadilo, kdyby k tomu přidal autor něco opravdu nového a zajímavého (což nyxia není). Celá kniha stojí na tom, že je opravdu čtivá, srozumitelně napsaná a hodně se věnuje vztahům mezi postavami. Avšak části věnující se soutěžím byly zdlouhavé a nudné. Když navíc autor přidal dalších x postav, začala jsem se v nich ztrácet.
Jsem zvědavá, co má autor připraveno pro Eden a kdy konečně vypluje na povrch ta temná stránka příběhu, na kterou celou dobu čekám.

Peetullka
24.04.2019 5 z 5

Nečekala jsem nic a jsem nadšená.
Četlo se to samo jedním dechem :)

eliska5154
23.04.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem! Velmi dobře napsáno, do příběhu jsem se ponořila ani nevím jak.

dawson321
20.04.2019 3 z 5

Musím se přiznat, že ze začátku jsem byl z knihy nadšený, ale postupně mi mé nadšení poněkud vyprchalo. Autorův styl psaní je velice čtivý a i téma mi přišlo zajímavé. Prvních sto stránek jsem doslova hltal, ovšem poté mě kniha nějak přestala více bavit, i když se autor snažil do děje vložit nějaké "šokující" zvraty. Popisy jednotlivých soubojů byly někdy pro mě zdlouhavé a rovněž i plejáda postav poněkud nepřehledná. Knihu jsem sice dočetl, ale budu ještě muset zvážit, zdali se vůbec pustím do dalších dílů, až vyjdou...

Džungle_knih
18.04.2019 2 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, co napíšu na tuhle knihu.
Hunger Games z vesmíru, kde postavy jsou maximálně zajímavé svoji národností. Tady je cítit, že tohle byl záměrný krok ze strany autora, protože proč dělat postavám nějaký background, když je lepší skončit u toho, že je z Číny. Takových je tam deset, takže v záplavě jmen se budete topit do poloviny knihy. Nyxia samotná je mary sue mezi materiály. Hlavní postava Emette (už ani nevím, jak se vlastně jmenoval) je tak nudný a nezajímavý. Proč je kniha napsaná z jeho úhlu, když i samotná Nyxie by byla lepší vypravěč. Děj se dá shrnou pod N jako nezáživný výcvikový tábor. Zmíním i milostný trojúhelník, který se zjevil a zmizel stejně rychle. Chemie mezi postavami byla možná v hlavě autora. Osud žádné postavy mě nezajímal a žádnou jsem si neoblíbila, k Bilálovi jsem cítila sympatie, ale to je všechno.

P.S. Kolik dali Marie Lu a Victorii Schwab, aby napsaly, že tohle je propracovaný, prvotřídní thriller. Četly to vůbec nebo překlad této knihy je špatný?

P.S.S. Lituji, že jsem si tuhle knihu přála k narozeninám a příště si radši jednu vrazím.