Nyxia

Nyxia https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397452/bmid_nyxia-H1Z-397452.jpg 4 885 258

Nyxia série

Nejmocnější zbraň. Nejvyšší cena. Vítěz bere vše. Nyxia – nejcennější látka ve vesmíru dokáže proměnit váš bídný život v lesk a slávu. Ale při pokusu o její získání můžete ztratit víc než jen čas. Troufnete si kvůli ní i zemřít? Život Emmetta Atwatera rozhodně není procházka růžovou zahradou. Jeho matka bojuje s rakovinou, otec neustále pracuje, aby uživil rodinu. Jednoho dne se naskytne příležitost, jak rodinu navždy zabezpečit. Příležitost, která ho možná bude stát život. Přesto Emmet neváhá a přihlásí se do projektu Genesis 11, kde s dalšími chlapci a děvčaty z celého světa trénuje pro vesmírnou misi. Pouze osm z nich bude vybráno pro cestu na planetu Eden, kde se nachází vzácná látka Nyxia, a získá bohatství a slávu. Jenomže cesta za vítězstvím je může stát život. Emmett se bude muset postavit tváří v tvář konečnému rozhodnutí: vyhrát za každou cenu, nebo najít způsob, jak bojovat a zůstat dobrým člověkem. První díl vesmírné trilogie Nyxia vás vtáhne do svého nepředvídatelného příběhu s akčními scénami a rozmanitými postavami, které si zamilujete. Rozhodně by neměla uniknout pozornosti fanouškům knih jako Hunger Games, Labyrint: Útěk či Enderova hra.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

Nyxia , 2017

Kizuizi
01.09.2019 5 z 5

Skvělá, čtivá kniha, která je napínavá až do posledních stránek! Určitě doporučuji.

Irsaf
30.08.2019 5 z 5

Kniha se četla moc dobře. Člověk s napětím sledoval soutěže a výsledky. Těším se na pokračování.

andrejci
30.08.2019 5 z 5

Ze začátku jsem se na to netěšila. Četla jsem začátek a nebavilo mě to tak jsem to odložila a teď jsem to zkusila znovu, a popravdě nemohla jsem se od toho odtrhnout. Bylo to dobře napsané. Nic bych nevytkla. Zajímavý svěř kde bude ještě hodně tajemství. Těším se na pokračování.

verca0794
28.08.2019 5 z 5

Nezapomenutelný zážitek, skvělá kniha. Stránky jsem hltala jednu za druhou. Tento žánr moc nečtu a původně nebyl ani na seznamu, ale přilákala mě obálka knihy a velmi dobré recenze. NELITUJI!!! Mohli by to i zfilmovat, je to fakt fantastický. Originální, napínavé, čtivé a akční. DOPORUČUJI všem i těm, kteří tento žánr zrovna nemají v oblibě, je to fakt PECKA!!!! Už netrpělivě čekám na další díl ;-)

SpeeDeeX
22.08.2019 5 z 5

Skvělá kniha, u čtení jsem se ani jednou nenudila. Příběh je plný akce, napětí a nečekaných zvratů. Potřebuju druhý díl!!:D

Alex.rrr
21.08.2019 5 z 5

Skvělá knížka i příběh. Trochu bych to šoupla k Divergenci a Hunger games do jednoho šuplíku. Nicméně kniha je čtivá a příběh je napínavý a ne jen pouhý happy end. Zvraty jsou tam celkem extrémní a zpestřují příběh. Už aby vyšel další díl :)

fairjohnyx
14.08.2019 4 z 5

Není to úplně sci-fi jake jsem si představoval. Ale jako celek je to docela čtivé a člověk u toho nemusí moc přemýšlet. Určitě si přečtu i druhý díl.

FishMac
14.08.2019 4 z 5

Hodně fajn oddychovka :-) Kniha se čte skoro sama, děj odsýpá, není čas na hluchá místa a co je důležité, zajímá vás jak to celé dopadne. :) Líbil se mi postupný vývoj hlavní postavy (Emmet), který ze začátku nepůsobil zrovna jako hrdina, co by mohl utáhnout celou knihu - obyčejný kluk, který dostal šanci zvednout se ze samého dna a dosáhnout něčeho velkého. Ale tím jak stránky plynou, vidíme Emmeta sebevědomějšího, silnějšího a v mnoha chvílích rozpolceného... zbytek postav jsou taky fajn, každá je unikátní a bude vás bavit.... za mě spokojenost - napínavá jednohubka, která Vás svým světem navnadí na druhý díl :-)

Horselen
11.08.2019 5 z 5

Obálka překrásná! Když jsem knihu otevřela, trošku mě zarazilo, že autor chce psát den po dni, téměř celý rok. Říkala jsem si, co asi tak může vymyslet. Ale zklamaná jsem rozhodně nebyla. Občas v knize byly sice trochu hluché momenty, ale celkový příběh byl parádní.
Celou dobu jsem čekala, kdy se tam objeví nějaká "levárna" nebo zabíjení. No bohužel až ke konci, ale i tak byla kniha super.

Dycko
09.08.2019 5 z 5

Velmi zajímavá knížka. Bavila mě od začátku do konce. Byla velmi čtivá a nen doufám, že veškeré mé otázky budou dalším dílem zodpovězeny.

sgjoli
04.08.2019 5 z 5

Když si pomyslím, že jsem tuhle knihu původně vůbec nechtěla číst, tak jsem moc ráda, že jsem si to nakonec rozmyslela a po knize sáhla. Nyxia mne dost bavila. Nečekala jsem od toho nic extra, ale o to víc jsem byla překvapená, jak moc mne kniha chytla, a to od samého začátku. Seděl mi ten styl psaní - bylo to akční, čtivé, napínavé, bavily mne ty postavy. Asi nelze říct, že by byla kniha v něčem extra inovativní, ale to nevadí - nic inovativního jsem nehledala. Doufala jsem v příběh, který bude mít spád a nad kterým nebudu muset přemýšlet do hloubky, a to jsem také dostala. Jsem zvědavá na další díl, do kterého se určitě pustím.

blanka5960
04.08.2019 4 z 5

Tento žánr nečtu, ale všude na mne Nyxia vykukovala a tak jsem se nechala zlákat a koupila si ji. Příběh se mně líbil, oblíbila jsem si Emmetta i spoustu dalších, kteří usilovali dostat se na palubu lodi, která míří k planetě Eden. Chyběl mně popis tajemné hmoty Nixia, planety Eden...zřejmě je to záměr a dozvíme se to v pokračování.

JaniisB
01.08.2019 4 z 5

Vážně zajímavá knížka. Doporučuji přečíst a těšit se na pokračování ;-)

hnilda3
19.07.2019 5 z 5

Naprosto skvělé, od začátku do konce. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

Elleonora
11.07.2019 3 z 5

Kniha na mě už párkrát zamrkala někde z podstavce v knihkupectví, ale ničím mne upřímně nezaujala. Dostala jsem se k ní až teď pár dní zpátky, v situaci, kdy nemáte nic svého poblíž, tak v zoufalství vezmete do ruky prakticky cokoli.

Obal prozrazující něco o nové planetě, nyxii a soutěžících nedával zpočátku moc velký smysl, každopádně jsem se začetla a už jsem se vezla na vlně připomínající Hunger games, Ready player one a Enderovu hru dohromady.

Tempo knihy je příjemné, příběh není postaven na nudných odstavcích popisu prostředí, myšlenky jednotlivých soutěžících nejsou zbytečně rozváděné do podrobností, což ale na druhou stranu může způsobit i pocit jakési celkové plochosti postav.
Příběh má určitý potenciál - ačkoli mi mnohdy přišlo, že je seskládaný z jiných, o něco úspěšnějších titulů viz nahoře - a autor se toho chopil překvapivě dobře.
Na druhou stranu mi vadily (hlavně ze začátku) dětsky psané dialogy mezi postavami, to se však naštěstí po pár kapitolách takřka vytratilo.

Abych to shrnula: kniha byla za den přečtená s vědomím, že to nebyla úplná ztráta času, zároveň si nemusíte nad příběhem žhavit mozkové buňky - tedy takové nenáročné čtení.

[Spoiler]
Byla jsem zklamaná, že jsme se na ten Eden vlastně vůbec nedostali a tajemná nyxie nám taky nebyla nijak zvlášť představena (možnosti, vlastnosti, hranice apod.), snad se to v pokračování změní.

Denisa.knizky
10.07.2019 3 z 5

Precteni nelituju, ale nic prevratneho jsem nezazila. Kdo ma rad sci-fi a nevi po cem sahnout a nevadi mu spise young adult ton knihy tak na rozsireni knihovny se kniha hodi, ale jako darek ji kupovat nebudu. Trochu mi trvalo se i zacist, prestoze jsou v knize kratke kapitoly. At knihu jen nehanim, nejedna se o odpad, urcite ma sve ctenare, jen jsem asi cekala trochu vice kreativity. Uvidim, jestli se dostanu k druhemu dilu.

kristeen
05.07.2019 3 z 5

Navzdory tajuplnému názvu nečekejte žádné složité technické popisy vesmírných modulů a zařízení, naopak někdy je trochu složité si daná zařízení při autorově popisu představit. To ale knížce neubírá na čtivosti. Opravdu napínavých částí není mnoho, ale příběh drží tvar i tempo a výsledkem je tak příjemné odpočinkové čtení s vyhlídkou dalšího pokračování...

tomas-j5882
03.07.2019 2 z 5

Další hloupý příběh o dospívajících pro dospívající. Už je jich trochu moc. S dalším dílem jistě čas ztrácet nebudu. Je hodně mnohem lepších knih.

GyttaOggová
02.07.2019 3 z 5

Nejedná se o nic zvlášť originálního ani geniálního, ale jako oddychovka pro ukrácení volných chvil poslouží tato kniha dobře

Beer_bro
12.06.2019 4 z 5

Příběh zajímavý, i když nepříliš originální. Při čtení je jednodušší moc nepřemýšlet a prostě se do příběhu ponořit. Jinak hrozí, že začnete přemýšlet a najdete i nějaké "chyby", na což naráží i předchozí komentář.
Je to taková směsice Enderovy hry a Avataru. Líbilo se mi, že hlavní postava Emmett není superhrdina schopnější než všichni ostatní dohromady, má tedy prostor pro růst.