Pán hor 1

Rozsáhlá historicko-romantická sága mapuje osudy šesti generací šlechtického rodu de Braie od roku 1785. Odehrává se převážně ve Francii, i když bouřlivé události osmnáctého, devatenáctého a začátku dvacátého století zavedou hrdiny nejen do mnoha zemí Evropy, ale i do Ameriky, Afriky a kolonií v Indii. Příběh mladičké Christiny se začíná odvíjet ve chvíli, kdy ji souhra náhod zavede do zchátralého hradu v horách. Žije tam pouze Edmond, přezdívaný Pán hor - černá ovce rodiny de Braie. Sníh odřízne všechny cesty do údolí a uvězní Christinu ve společnosti muže, jemuž se dlouhé měsíce snažila vyhýbat. Edmond - muž s nejhorší pověstí v kraji - nakonec riskuje život, aby ji dopravil do bezpečí. Christina pomalu rozmotává klubko lží, zveličených pomluv a pověr, které z hradního pána udělaly postrach celého okolí. Z počátečního strachu a odporu se rodí nesmělá láska. Ta pobouří celý kraj a způsobí rozkol mezi Christinou a její rodinou. Komplikace přináší nejen rodová zášť, ale i dějinné zvraty. Po pádu Bastily je starý svět v troskách. Edmond je však schopen pro svou lásku udělat i nemožné. Stejně jako o dvacet let později jeho syn, který v císařských službách odchází do Itálie, aby v Benátkách dostihl osudovou ženu svého života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47757/pan-hor-i-47757.jpg 4.1335

Kniha Pán hor 1

uzivatel6305
dnes

Naprostý souhlas s Šíšou. Neskutečně červená knihovna, takový typický příběh, nic moc nového. Ale! Protože jde o paní Körnerovou, čte se to samo. Zpočátku rozpaky, ale nutí vás to číst/poslouchat dál a dál. Půjdu i do dalších dílů. Jen si je asi proložím nějakou drsnou detektivkou/thrillerem, abych nebyla tak přeslazená.

Šíša

Ze začátku jsem se bála, zda čtu vůbec správnou knihu. Pocity jsem měla spíš rozpačité a místy i nevěřícné (dost mě rozčilovala neustále se opakující slova jako slabá, nevinná, kořist, dravec, lovec). Pak se to ale zlomilo nebo jsem si zvykla, a jen jsem nechala unášet osudem Christiny a Edmonda. Historický příběh z červené knihovny jak vyšitý, ale neuvěřitelně čtivý a příjemný. Škoda jen těch velkých časových skoků po narození Sebastiana.
Já si knížku nakonec užila, ve čtení pokračovat určitě budu, už se těším na další díl.

malýčtenář

Z počátku jsem váhala, zda číst dál, ale vyplatilo se. Nakonec romantický příběh docela zaujal . Nejen, že sledujeme osudy hlavních hrdinů, ale také si okrajově připomeneme důležité okamžiky z dějin Evropy. Dokonce sáhnu i po dalším díle. Docela se těším na další příběh.

lapagerie

Stáhla jsem si do čtečky tři díly a myslím, že dva vymažu nepřečtené. První díl jsem tak nějak schroupala jako harlekýnku asi do tří čtvrtin. Pak v ději nastal velký časový skok a v tu chvíli mě už příběh úplně přestal zajímat. Nedočetla jsem.
Možná pro náctileté to může být romanťárna. I když podle toho, co vidím doma, tak dnešní puberťačky čtou (pokud čtou vůbec) úplně jiné věci.

LiLLu

Já jsem hrozne zklamana, a prekvapena. Mela jsem naladu na nejake hezke romanticke cteni, jako byly tri borovice ale toto:-)))))
Toto je normalni harlekýna:-)))
Čekala jsem něco jako Poldark nebo tak, ale toto? sága?
Přečetla jsem jen 50stran na víc to nevidim. Hlavni hrdinka jen brečela nebo byla vystrašená údivem, opet opakovaní v každé větě jejích pocitu jeho pocitu, jejích údivů jeho černý duše. No stačilo víc nedam...
Pokud to byla autorky prvni kniha, je dobře, že se vydala jiným směrem než harlekýn:-))))

Evar88

Anotace knihy mě velmi zaujala, ale samotné zpracování pro mě bylo spíše zklamáním. První polovina je tak hloupoučká a naivní se vším, co tato slova obsahují. Připomíná mi červenou knihovnu se zaměřením na náctileté čtenářky. Hlavní hrdinka je upjatá, venkovská nanynka, která se bojí i vlastního stínu, natož cizího muže. O něm se dozvíme zase jen to, že má ,,dravčí pohled a instinkt lovce." Postavy jsou naprosto ploché, nedokreslené a vztah mezi nimi se dá vyjádřit scénkou z filmu ,,Páni kluci - (Ona:) Ale ne! (On:) Ale jo! (Ona:) Ale ne! (On:) Ale jo!" Něco tak prostoduchého jsem už dlouho nečetla. Navíc se tu opakuje stejný rodinný model mezi zarputilým otcem a dcerou Christinou, který autorka použila i v knize ,,Děkuji, sestřičko". Druhá polovina knihy mi přišla zajímavější, nebo jsem možná v sobě našla více síly ji skutečně dočíst. Další díly asi v ničem nepřekvapí. Doporučuji pro mladší děvčata, která s červenou knihovnou začínají. Za mě slabé 3*.

pch1976

No úplně nevím, příběh se motá v jednom krátkém období, ale pak najednou skočí o hromadu let a je to příběh někoho jiného. To je dost nedomyšlené. Chvilkami dost naivní. Až nenormální nenávist a tvrdohlavost u otce hlavní postavy. Celkem zklamání.

Schary

Krásná historická romance.