Pán hor 1

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rozsáhlá historicko-romantická sága mapuje osudy šesti generací šlechtického rodu de Braie od roku 1785. Odehrává se převážně ve Francii, i když bouřlivé události osmnáctého, devatenáctého a začátku dvacátého století zavedou hrdiny nejen do mnoha zemí Evropy, ale i do Ameriky, Afriky a kolonií v Indii. Příběh mladičké Christiny se začíná odvíjet ve chvíli, kdy ji souhra náhod zavede do zchátralého hradu v horách. Žije tam pouze Edmond, přezdívaný Pán hor - černá ovce rodiny de Braie. Sníh odřízne všechny cesty do údolí a uvězní Christinu ve společnosti muže, jemuž se dlouhé měsíce snažila vyhýbat. Edmond - muž s nejhorší pověstí v kraji - nakonec riskuje život, aby ji dopravil do bezpečí. Christina pomalu rozmotává klubko lží, zveličených pomluv a pověr, které z hradního pána udělaly postrach celého okolí. Z počátečního strachu a odporu se rodí nesmělá láska. Ta pobouří celý kraj a způsobí rozkol mezi Christinou a její rodinou. Komplikace přináší nejen rodová zášť, ale i dějinné zvraty. Po pádu Bastily je starý svět v troskách. Edmond je však schopen pro svou lásku udělat i nemožné. Stejně jako o dvacet let později jeho syn, který v císařských službách odchází do Itálie, aby v Benátkách dostihl osudovou ženu svého života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47757/pan-hor-i-47757.jpg 4.2274
Série

Pán hor 1.

Žánr
Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (69)

Kniha Pán hor 1

Přidat komentář
Nunynka
21. ledna

Občas je potřeba si od detektivek odpočinout. A tato spisovatelka je sázka na jistotu. Někdy je to až moc romantické,ale nějak to k této autorce patří.

Ingrid44
15. ledna

Jedinečná spisovatelka .
Čtivé příběhy


Sablu
30.11.2020

Nejdříve jsem si říkala, že už jsem asi na tyhle sladké romace stará, ale nakonec jsem knížku přečetla jedním dechem a bylo to moc příjemné oddechové čtení.

Jabkovžupanu
01.11.2020

Lineárně vedený příběh. První polovinu jsem měla pocit, že knihu snad musela psát čtrnáctiletá holka. Zvažovala jsem ji použít jako podpálku do kamen, protože nic tak pohádkového jsem už dlouho nečetla. Zhruba tak od dob Šípkové Růženka. Druhá půlka je o poznání zajímavější, věrohodnější a bohatší o historická fakta. Nepsala ji jiná autorka? Nebo autorka o dvacet let starší? Místy (hlavně v první polovině knihy) jsou nelogičnosti, které člověka značně rozčilují, příběh se táhne jako počůraná cukrová vata, ale díky druhé polovině zřejmě dám šanci i dalšímu dílu. Pokud potřebujete nenáročnou knihu na pláž, tak dobrý :)

janqa410
23.09.2020

(+ SPOILER) Mé pocity z knihy jsou značně různorodé. První a větší část, kdy se děj točil kolem Christiny a Edmonda, mě bavila moc. Avšak ve chvíli, kdy skokově vyrostl jejich syn Sebastian, mě to už na jednu knihu přišlo příliš překombinované, mám raději rovnici "jedná kniha-jeden osudový příběh ústřední dvojice". A zde se těch osudových příběhů odehrálo tolik. Možná je to ale tak správně, tímto způsobem je kniha vlastně jiná a jen já na to pohlížíme jinak, protože na to nejsem zvyklá. Co se týká postav, tak Christinu jsem zbožňovala od začátku, Edmonda také, vlastně všechny De Braie, kromě Eugénie, ta mě lezla krkem a jako prohnaná mrcha mě připadala od začátku. Naštěstí však rukou osudu dostal Sebastian za ženu tu pravou, Laura se k němu dokonale hodila. Každý bouřlivák potřebuje něžnou, ale ve skutečnosti pevnou ruku, Sebastian i jeho otec, toho byli důkazem. Kniha je napsána čtivé, nedalo by se říct, že bych se někde nudila, avšak některé pasáže byly více roztahané a konec naopak příliš useknutý. Nicméně i tak se těším na další díly této šestidílné ságy.

manelka
11.09.2020

Kniha je celkem hezky napsaná líbila se mi :)

milisek21
08.09.2020

Mám paní Kornerovou ráda a tak jsem se pustila do Pána hor. Je to červená knihovna a dobrý relax. Myslím, že to dám celý :D

Morana107
01.08.2020

Na tuto knihu jsem se vrhla s opravdu nezměrnou chutí, protože Andělská tvář od autorky je moje srdcovka. Námět mi připadal hodně podobný, takže jsem se už nemohla dočkat toho záhadného a demonického Edmonda. Bohužel nápadem to končí a dál už je děj naprosto rozdílný. Christina kouzlu Edmonda de Braie podlehla nějak moc rychle, čekala jsem nedůvěru a dlouhé dobývání.
Do poloviny knihy se vám bude tajit dech, protože příběh byl i přes počáteční zklamání bravurně vystavěn, když byl Edmond zraněn najatými vrahy, tak jsem chtěla sama za ním přijít a pomoci mu.
Pak se ale dej už zhoršuje, jako když vylezete na horu očekávání a čeká vás už jen klesání.
Konec dějové linky Edmonda a Christiny se mi zdál uspěchaný, vypadalo to, že to autorku už nebavilo a těšila se až začne psát o Sebastianovi, jehož příběh mě zpočátku příliš nezaujal a začal mě bavit až ke konci, kdy se na scéně objevuje sympatická Laura.
Když to ale shrnu, tak jsem si příběh veskrze užila a hezky utíkal, takže dávám pěkné čtyři hvězdičky ;)

1