sabca sabca komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Nesouhlasím se Soukromou, že by šlo o nejslabší knihu Aleny Morštajnové. Mě se kniha naopak líbila. Střídání kapitol otec dcera mi vyhovovala. Román jsem měla problém odložit přesto že byl smutný a přečetla jsem jej za 2 dny, abych se dozvěděla jak vše dopadne. Když jsem obrátila poslední stránku mrzelo mé, že je konec. Myslím si, že by zasluhoval napsat pokračování. Za mě doporučuji

02.07.2019 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Tak za mě krásně napsaná kniha, která se četla sama. Lékařské prostředí mám ráda a doktor Grábel i přes to, že do ideálního člověka měl daleko mi byl sympatický. Docela bych si dovedla představit i další díl. Knihu můžu doporučit

17.10.2019 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Tak to byla bomba. Kniha se četla dobře od začátku do konce. Smutný příběh dvou sester žijících ve Francii v době 2. světové války mě nenechal chladnou. Obě byly hrdinky a každá jiným způsobem.Také byla dobře vykreslena postava jejich otce. Několikrát jsem byla dojatá k slzám. Knihu doporučuji

13.03.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Přečteno za 2 dny. Co všechno si dovede psychopat vymyslet, aby mohl týrat svou ženu. Kniha byla napínavá a četla se dobře od začátku až do konce. Doporučuji

26.07.2019 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Další kniha tohoto autora od které jsem se nemohla odtrhnout. Již mi jich moc k přečtení nezbývá. Myslela bych si, že už nic horšího jak dotyčné mučit nelze vymyslet a jak je vidět tak jde. Pro slabé nervy tato knihu určitě není, ale jinak doporučuji

17.03.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

I když smutná, tak přesto krásná. Od této spisovatelky již mám přečtené všechny knihy a stojí to za to. Můžu jenom doporučit.

30.11.2017 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Tak mě zase zase tato kniha líbila jako všechno co napsal. Přesto, že vrah je známý celou dobu, vůbec to neubralo na čtivosti. Krátké kapitoly, což mám ráda, protože si říkám ještě jednu, ještě jednu a jsem na konci. Doporučuji

16.07.2020 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tak zase moc pěkná a zajímavá kniha. O gulagu se toho v dřívější době moc nevědělo. Jenom, že to byly pracovní tábory. Obdivuji lidi jak v podmínkách, které měli dokázali žít i několik let. Tak jak tu někteří z vás píši, by to opravdu měla být povinná školní četba. Příběh matky a jejich dvou dětí viděn očima 15leté Liny byl moc smutný. V době kdy umírali lidé ve druhé světové válce umírali i v těchto pracovních táborech. Doporučuji

17.03.2020

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Nelze než dát pět hvězdiček. Kniha mě upoutala hned od začátku. Byla napínavá a rozuzlení, které jsem nečekala. Doporučuji

12.08.2018 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Tak knihu jsem dočítala skoro ve 3 hod. ráno, protože jsem byla zvědavá jak vše dopadne. Řekla bych, že se mi líbila o trochu víc než Zmizela v mlze, ale to bude asi tím, že se odehrává v Beskydech. Děj byla zajímavě zapletený, tak kdo má rád české detektivky, tak doporučuji

21.08.2019 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Další kniha této autorky, které mě nezklamala. Naopak jsem se od ní nemohla odtrhnout. Na rozdíl od komentáře pode mnou se mě líbili obě části. Zajímavý generační příběh kde se naráží na kostlivce ve skříni a až na konec se vše vysvětlí. Čtenáři se zde seznámí s koncem první světové války a začátkem druhé. Můžu tuto kniho doporučit.

15.07.2019 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Tak téhle knize nemohu dát méně jak 5 hvězdiček. O židech a koncentračních táborech jsem přečetla již hodně knih, ale tahle byla za mě nejlepší. Stručná, věcná a nabitá dějem. To co zažila Zuzana ve svém zatím krátkém životě by někomu stačilo na celý život. Knihu doporučuji

31.01.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Pěkná česká kriminálka odehrávající se v jihočeské vesnici na rakouských hranicích. Kriminalista Josef Bergman řeší případ vraždy staré 14 let a další ze současnosti. Děj je napínavý a nepředvídatelný. Doporučuji

23.11.2020 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Tak já musím dát plný počet hvězdiček. Kniha se moc dobře četla, vyhovují mě hlavně krátké kapitoly. Kim je mi sympatická a vůbec mi nevadilo, že se řešilo několik případů najednou. Doporučuji

12.10.2020 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Tak tahle kniha od Collen mě zase dostala. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Taky mi zatím připadá jako nejlepší. Graham byl opravdu ideální muž jakýho by se přála nejedna z nás a Quinn byla sympatická.
Doporučuji knihu k přečtení.

04.12.2019 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Prní kniha od této autorky a hned mě zaujala. Atmosféra padesátých let v New Orleans. Zde vyrůstala hlavní hrdinka knihy Josie a snila svůj sen, že jednou vystuduje. Její velký problém byla matka prostitutka. Kniha se moc pěkně čte a doporučuji. Také se těším na knihu v Šedých tonech, která je tu v komentářích zminována.

15.09.2019 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Tak tady nešlo dát méně jak 5 hvězdiček. Knihu mně zaujala hned od začátku a nedala se odložit. 200 stránek jsem přečetla na jeden zátah. Šefinspektorka Erika je mi sympatická a rozuzlení bylo nečekané. Doporučuji

20.07.2018 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Kniha se mi četla moc dobře. Je pravda, že na můj vkus tam bylo zbytečně moc postav. Krásně byla popsaná příroda v Norsku a myslím si, že i tato detektivka Michaeli Klevisové stojí za přečtení. Doporučuji

12.08.2019 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tři generace žen, každá trochu jiná. Přesto, že se jedná o prvotinu, povedla se. Období zahrnující od konce první světové války až téměř do konce 20 století, popsané příjemným jazykem. Knihu jsem si vybrala k plnění Čtenářské výzvy a líbila se mi. Doporučuji

27.04.2017 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Nádherná kniha. Anna, která již jako starší leží na pokoji po vážné operaci a vzpomíná na dobu, kdy jako 17ti letá přišla v roce 1946 jako sirotek do Čech. Ve vzpomínkách se jí promítá jako film život, který prožila v hospodě v Heřmánkově údolí. Bez elektřiny, s vodou pouze ze studně zvládne se postarat o domácnost, menší hospodářství i o děti, kterých stále přibývá. Je to smutný příběh. Stojí za přečtení a pro mě jedna z nejlepších knih od této autorky.

05.04.2016 5 z 5