rozarada rozarada komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

" Měsíční svit si zvolil překvapivou cestu skrz borovice a na zem poskládal stíny jako verše"
Od půlky už jsem nemohla přestat číst a nechtěla jsem, aby příběh skončil. Ocenění patří i paní překladatelce, u téhle knížky jsem si snad poprvé uvědomila, jaký je to kumšt vytvořit krásný překlad.

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Doporučuji přečíst, jen nečekejte oddechovku. Přes všechny těžkosti nese kniha velkou naději.

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Poprvé jsem sáhla po knížce od této autorky, hlavně kvůli příběhu z jihočeského pohraničí. Byla jsem spokojená, doporučuji na dlouhé zimní večery.

19.01.2021 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Jedna z mých nejmilejších knih, nejen proto, že se odehrává v mých Jižních Čechách. Četla se mi náramně.

04.01.2019 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Příběh je to silný, doporučuji si udělat čas, protože nebudete schopni přestat. Za přečtení kniha rozhodně stojí, není to četba k oddechu.

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tahle graficky povedená knížka vás nenechá vydechnout. Dovoluji si tvrdit, že mnoho žen, buď jako matky nebo jako pubertální dcery, podobný příběh zažily.

29.02.2020 5 z 5

Podvod zlatého faraona Podvod zlatého faraona Petra Klabouchová

I mě knížka přiměla dohledávat další informace. Skutečné historické události se mísí s autorčinou konspirací. A nebo to tak skutečně mohlo být?!

06.01.2020 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Čím více se příběh blížil k současnosti, tím více emocí a otázek ve mně vyvolával. Všechno, co se mi po přečtení honí hlavou, by vydalo na dlouhou úvahu.
Přestože jsem vyrostla pár kilometrů od Hoslovic a moji prarorodiče (kulaci, jimž byl v 50. letech znárodněn majetek) byli vrstevníci Karla Haranta, o mlýnu se nikdy nemluvilo a vlastně se o bratrech ani moc nevědělo. Mlýn je součástí expozice muzea Středního Pootaví ve Strakonicích, co by na to asi bratři a jejich otec řekli.

19.06.2019 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha pro ženy o muži ve středních letech. Docela jsem se bavila, tip na dárek pro (ne)náročné čtenáře, který nezklame.

07.04.2020 4 z 5

Světlo z Pauliny Světlo z Pauliny Jan Štifter

Oblíbila jsem si zvláště ty povídky, kde se příběhy prolínají s historickými reáliemi; Andělíčkářka, Světlo z Pauliny, Mešuge, Kluk za plotem. Oslovila mě také grafika knihy. Je to krásný kousek, zařazuji do knihovny mezi své nejoblíbenější.

31.03.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová mě nezklamala, stránky ubíhají pod rukami, ani o tom člověk neví. Život hází hrdinům klacky pod nohy, ale konec příběhu dává opět tušit smíření a naději. Přebal knihy vytvořila má oblíbená knižní designerka Lucie Zajíčková. Řadím mezi knihy svého srdce.

01.05.2019 5 z 5

Kolem Jakuba Kolem Jakuba Michal Vrba

Stojí za přečtení, doporučuji.

07.02.2020 5 z 5

Dravec Dravec Marek Epstein

(SPOILER) Od příběhu jsem se nemohla odtrhnout. Z některých pasáží mrazí, ale jiné příběh nečekaně odlehčují. Dopadne to dobře...tedy, jak pro koho.

26.01.2020 4 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Zařazuji mezi svoje nejoblíbenější. Zápletka napínavá, skvělý formát knihy. Když jsem četla večer, chvíli jsem se pak i bála. V Budějovicích kolem Staroměstské jsem strávila několik let života, tak mě tato kniha celá hodně bavila.

01.02.2019 5 z 5

Iluminace Iluminace Mary Sharratt

Jaké to bylo ženou obdařenou božskými vidinami ve světě, kde vládli muži, nevědomost a strach. Kdy byla žena v 35 letech po deseti porodech stařenou, na konci své životní poutě. Nahlédnutí do myšlenek a životaběhu středověkého člověka bylo pro mě fascinující.

11.01.2020 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Musím říci, že kniha je velmi čtivá, téma tíživé. Od autorky jsem přečetla všechny tři knihy. Na Houbařku, která se mi líbila nejvíce, Rekonstrukce nedosáhla.

24.10.2019 3 z 5

Apatykář Apatykář Lucie Hlavinková

Celkem nízké hodnocení mě odrazovalo se do čtení pustit. Nehledejte žádnou hloubku, trochu tajemný, čtivý příběh na víkend, který končí happyendem. Bavilo mě to.

25.08.2019 4 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Jak řekla moje kamarádka, kniha je civilnější než "Do tmy". Ze začátku jsem se musela zorientovat v postavách, pak už příběh běžel.

01.05.2019 4 z 5

Kathy Kathy Jan Štifter

Přečteno společně s Café Groll během dvou dnů, jsou to jednohubky, dobře se čtou. Jelikož mám Budějovice ráda a trochu je i znám, oba příběhy mě bavily.Líbí se mi, jak každý příběh odkazuje na nějakou další událost, místo nebo postavu z jiné knihy (včetně sběratele sněhu). Jen tak dál, těším se na další příběhy.

08.03.2019 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha dokáže strhnout ke čtení jedním dechem, příběhy lidí, kteří přežili holocaust jsou silné. Musím ale říci, že příběh "Hany" nebo "Zvuk slunečních hodin" mě zasáhl více.

03.11.2018 4 z 5