Dravec

Drama o konci rodinného štěstí, které se zdálo nedotknutelné. Zklamaná žena, psychopat a jejich malá dcera — tři vypravěči, tři různé pohledy na „obyčejné“ domácí násilí. Autor odha-luje lidské slabosti, ale zároveň citlivě naznačuje cestu, jak se postavit zlu. Román o zradě, pomstě, zázraku a odpuštění od respektovaného filmového scenáristy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/391055/dravec-D7y-391055.jpg 4.245
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Labyrint

Kniha Dravec

miuk

Dalo se to číst, ale věrohodnost mizivá.

MahulenaK

Myslela jsem si, že budu mít v hodnocení celkem jasno, ale jak stránky ubíhaly, ubývalo i hvězdiček. Neupírám knížce čtivost, to pan Epstein umí. Téma, ač děsivé, zajímavé. Ale nemůžu si pomoct, příběh byl dost neuvěřitelný. Pochybuju, že se v takových situacích věci dokážou takhle vyvinout. Víc bych se rozepsala, ale prozradila bych asi víc, než by bylo vhodné. Takže pro mě nakonec zklamání.

Dasenda

Trochu smutné čteni, ale libila se mi

Mo.St

Mělo to spád, mělo to děj. Noření do nitra hlavních protagonistů. Pohled jejich očima. Střídání emocí. Bezmoc a nekonečná touha po spravedlnosti. Bolest a naděje. Mělo to všechno!

alnahu

Dávám pouze tři hvězdičky , na knihu jsem se těšila ,ale jsem zní docela zklamaná . I když je to příběh ze života -o domácím násilí ,určité části knihy jsou tak trochu přemrštěné. Tři hvězdičky za to -že je to kniha ,která ve vás něco nechá a musíte o ní přemýšlet.

petrarka72

Tak vynikající scenárista - a tak mizerná próza... Sentimentální, falešná, nezajímavá.

Spunttrix

Výborná kniha z tématem, které vás pohltí a mě naprosto pohltilo. Čtyři hvězdičky z důvodu velkého očekávání a myslela jsem si, že bude kniha pojata malinko jiným způsobem.

Mandlevest

Po čase zase český autor a velmi příjemné překvapení. Při čtení jsem si vzpomněla na knihy Jiřího Švejdy, vyšším ročníkům narození možná jméno autora něco řekne, podobný styl vyprávění, podobné téma on, ona, dítě, dramatická zápletka. Za mě určitě kniha k zamyšlení o mezilidských vztazích v dnešní době. Výborná kniha, doporučuji.

Žirka
30.12.2018

Ne, ne, tohle bylo zklamání. Velmi jsem byla na knihu zvědavá, ale nic nového nepřinesla. Náhled na situace z pohledu více postav už se objevilo mnohokrát a autorovi se hodně nepovedla Berucha, kterou v uvažování často prezentuje jakoby byla dospělá. Do reálnosti má hodně daleko odkázané "bohatství" Morrisem, tento happyend je přemrštěný. Vůbec jeho postava je podivný kalkul - bohatý, hodný, nebojácný a do závěru se nám ještě namotá těžká nemoc. Ale mělo to spád a zajímalo mě celou dobu, jak příběh skončí - takže za to tři hvězdy.

reňa30
30.12.2018

přečteno za jeden den.Kniha se četla skvěle

Zůzalína
10.12.2018

Knížka, která se nedala odložit a po dočtení zůstává chuť zeptat se autora, z kolika procent vycházel z reálného vyprávění někoho týraného a co je jeho imaginace. Na každý pád strhující příběh a bavilo mě dívat se do rodiny ze všech tří úhlů - ženy, muže i dcery. Osobně mě nejvíc dostala věta ze str. 91: "V člověku je všechno větší, než si myslí..." a pak příměr o manželkách a milenkách: "Doma se na ně mračily odkvetlé orchideje a on měl pouštní růži."

piliticek
04.12.2018

Top kniha. Krásně napsáno, emotivně, zajímavý pohled všech hlavních aktérů na odžité situace.
Přečteno jedním dechem.

rodak
29.11.2018

Drsné čtení ,ale zřejmě ze života.Čekal jsem jiný konec co se týče Jakuba.No nebudu prozrazovat.Jen můžu doporučit.

Jana283
27.11.2018

Tahle kniha vás nenechá vydechnout. Žádný pomalý úvod do místa, děje, seznámení se s postavami. Hned s první větu se vám sevře hrdlo,zrychlí dech a jedete na tobogánu silného příběhu plného emocí. A to vydrží až do poslední stránky. Marek Epstein píše scénáře a na stylu je to poznat. Ostré filmové střihy, střídání míst, času i pohledů jednotlivých protagonistů. Před očima a v hlavě se vám promítá děj jako na filmovém plátně – hořký, smutný, zoufalý, dojemný …Poslední věta knihy: „Hlas mi jen tiše zaskřípal a já začala bulet.“ A tak to bylo i se mnou po dočtení Dravce.

Janaves
20.11.2018

Nemohla jsem přestat číst, takže jsem knihu přečetla za jediný den. Stála za to. Oblíbila jsem si Beruchu, Nártouna, Morise, Fritze... Knihu doporučuji. A těším se na další.

kneslova
27.10.2018

Tak to je síla tato kniha. Jak jsem začala číst, pokračovala jsem až do konce neb je to kniha celkem útlá a já nemohla přestat. Výborně napsáno, vyvolává spoustu emocí. Vynikající - pět hvězdiček je málo, jak jsem stále pod vlivem příběhu..

zupri
22.10.2018

Knížka předčila má očekávání. Děj je stručný, jasný, má spád a neustále vás nutí číst dál. Za mě velký palec nahoru a těšení se na další knihu.