Kde zpívají raci ekniha

Celá dlouhá léta kolují v poklidném městečku Barkley Cove na pobřeží Severní Karolíny fámy o vlčím dítěti, „holce z bažiny“. Když je roku 1969 objeveno tělo místního krasavce Chase Andrewse, obyvatelé města začnou z jeho vraždy podezírat právě holku z bažiny, Kyu Clarkovou. Jenže Kya vůbec není taková, jak se o ní povídá. Je to inteligentní a citlivá dívka. Žije odkázaná sama na sebe v bažině, které říká domov, jejími nejlepšími kamarády jsou racci a místo školy ji učí okolní příroda. I v jejím životě přichází chvíle, kdy zatouží po blízkosti jiných lidí, dotecích a lásce. Její divoká krása okouzlí dva mladé muže z města a před Kyou se otevírá úplně nový život. Pak se však stane něco nepředstavitelného… Román Kde zpívají raci je překrásnou ódou na přírodu, příběhem opuštěné dospívající dívky, která se učí důvěřovat lidem, a líčením záhadné vraždy s překvapivým koncem. Delia Owensová nám připomíná, že dětství nás všechny poznamená na celý život a že každý z nás podléhá úžasným tajemstvím přírody....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456192/big_kde-raky-spievaju-pXI-456192.jpg 4.51741

Vydáno: (ekniha), Jota

Where the Crawdads Sing, 2018

Kniha Kde zpívají raci

rozalupe
včera

Nádhera, nádhera

Melaanie
včera

To byl tak hezký příběh. Kya dívka z bažiny, která se životem protloukala jak nejlépe mohla. Bylo to smutné ale i krásné. Líbil se mi popis bažin a mokřadů, ptáků a všeho kolem.

Tammy11

Krásný příběh, i když těžko uvěřitelný. Poslední kapitoly popisující soudní proces mi přišly zbytečně rozvláčné a natažené. Nicméně vykreslení hlavní postavy románu a popisy přírody mistrovské.

Alto98

Zvláštní příběh. V hlavní roli krajina - pobřežní mokřady a bažiny, ptáci, rostliny.

zimolka

Nádherný příběh,také jsem u knihy seděla do noci a nemohla se odtrhnout.Dle komentářů bylo už asi vše napsáno a nezbývá než jen souhlasit.

misa.novakova

Nádherná dojemná kniha, krásné popisy krajiny. Velice čtivě a napínavě napsaná. Určitě doporučuji přečíst

rennata

Veľmi mnohorozmerná kniha písaná nejednotným spôsobom. Je tam toľko rôznych vnemov a myšlienok, sleduje tak dlhý časový úsek, že autorka zrejme ani nemohla napísať knihu, o ktorej by sa dalo povedať, že je celá extrémne úžasná, no niektoré jej časti také sú. Ťažko ohodnotiť hviezdičkami, no rozhodne je to z mnnohých hľadísk uchvacujúca kniha, ktorej osobitú krásu dodáva i to, že ju napísala prírodovedkyňa.

happystar

Nádherná kniha!!!!!!!! Dlouho jsem nic tak skvělého nečetla, věřím, že ten příběh je nezapomenutelný.