Dravec přehled

Dravec https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391055/bmid_dravec-D7y-391055.jpg 4 212 212

Drama o konci rodinného štěstí, které se zdálo nedotknutelné. Zklamaná žena, psychopat a jejich malá dcera — tři vypravěči, tři různé pohledy na „obyčejné“ domácí násilí. Autor odha-luje lidské slabosti, ale zároveň citlivě naznačuje cestu, jak se postavit zlu. Román o zradě, pomstě, zázraku a odpuštění od respektovaného filmového scenáristy.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dravec. Přihlašte se a napište ho.

eDex
05.05.2024 4 z 5

Domácí násilí stokrát jinak - jako téma knih či filmů, v této knize to však autor napsal velmi dobře.
Autor příběh odvyprávěl uvěřitelně a postavy i situace jsou věrohodné.
Tato kniha zpracovává smutné téma domácího násilí nejlíp ze všech přečtených knih.
Knize by slušelo zfilmování.

lulucinax
12.04.2024 5 z 5

Od autora jsem dosud četla jen povídky, které mě vždy něčím zaujaly. A teď konečně přišel na řadu jeho román/thriller, který mě ihned pohltil. Začátek byl velmi srdceryvný a nikomu bych nepřála takovou situaci zažít.
Děj vyprávěli postupně tři vypravěči - matka, dcera a otec, takže se vám dostane úplný obraz od všech hrdinů.
Kniha je velmi čtivě napsaná a do postav jsem se lehko vžila. Emoce tu každopádně nechybí. Je až neskutečné, jak vám někdo může zkomplikovat život a vzít vám to nejcennější.
Pokud máte rádi rodinná dramata, tak by vás rozhodně neměla minout.

ivetka859
16.03.2024 2 z 5

(SPOILER) Ta knížka vlastně není špatná, je docela slušně napsaná. Ale prostě nefunguje, nijak mě nevytrhla, nedohnala k hlubšímu zamyšlení, nešokovala ani nepotěšila. Pravděpodobně na ní i brzo zapomenu. Prostě v tom obrovksym oceánu české tvorby o rodinných dramatech je jenom malou čudlou.
Co na ní má plusové body, je náhled na psychologii všech tří aktérů patologické rodiny. První tři oddíly mapují nejemotivnější část příběhu každého z nich - pro matku je to odtržení dcery, pro dceru je to strach z otce a neznámé prostředí ústavu a otcovo achilova pata to všechno rozklíčuje, protože jeho patos tkví v dětství a kořenech.
Agrese, přetahování a ubližování jsou teddy prvky, které se přenáší postupně z jednoho na druhého, z generace na generaci.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dravec v seznamech

v Právě čtených3x