roxy9413 roxy9413 komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

No ty jo. To bylo silný. Co k tomu dodat. Možná jen malé doporučení - nezačínat se čtením této knihy před spaním, protože to prostě neodložíte a budete číst do ranních hodin. Rozhodně doporučuji přečíst všem rodičům, aby se každému z nich rozsvítilo v makovici a uvědomil si, že být rodičem není samozřejmost, ale privilegium. No a poslední věc... posílám všem Barunkám velké objetí. Jednou bude líp. Musí.

25.03.2024 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Hrozná slátanina. Snaha autorky za každou cenu čtenáře emočně vyždímat a šokovat zvítězila nad celistvostí děje. Asi není úplně nutný vydávat každý rok novou knihu.

23.02.2024 2 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Od začátku samozřejmě tušíte jak to nejspíš celé skončí, ale...je to příjemné a nenáročné čtení. Pokud k tomu tak přistupujete, tak si to užijete. Filozofování ze srdce nesnáším, ale tady mě to vůbec nerušilo, ba naopak jsem si některá "moudra" musela podtrhnout.

23.02.2024 4 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě a rozhodně nelituji. Příjemná oddechovka, která se četla sama. Moc jsem si oblíbila styl psaní paní Körnerové.

27.07.2023 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Pokud jste fanouškem thrillerů, nebo se lehce orientujete v psychologickém profilování, tak vám nedá příliš velkou námahu hned zkraje odhadnout s kým/čím máte tu čest. Naštěstí je ale kniha psána velmi poutavě, takže vám to stejně nedá a máte silné nutkání to okamžitě dočíst a přesvědčit se o vaší verzi. Každopádně jsem si to užila a rozhodně doporučuji i pro rejpavé fajnšmekry.

25.03.2024 4 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Mnoho povyku pro nic. Gratuluji za skvěle zvládnuté PR, jelikož kniha po obsahové stránce....je z mého pohledu bezcenná. Jednu hvězdičku dávám za podařenou obálku.

27.07.2023 1 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Velmi silná kniha. Rozhodně by se měla zařadit mezi povinnou četbu. Už nikdy nebudu na KLDR hledět stejným pohledem.

12.09.2023 5 z 5

Hodnotím jako překvapení roku. Po přečtení autobiografie Matthewa Perryho jsem přistupovala ke knize Toma Feltona lehce skepticky, a o to víc jsem byla překvapená. Četla se jedním dechem, nenarazila jsem na žádný trapný balast, místy jsem se zasmála a lehce i dojala. Určitě nedoporučuji těm, kteří se těší na bulvární pikantérie z natáčení, to si radši otevřete Blesk. Tom má dar vyprávět a po chvilce čtení máte pocit, že s ním sedíte na pivu, a to je přesně to, co od biografie má člověk očekávat.

08.09.2023 4 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

(SPOILER) Tuto knihu bych zařadila mezi povinnou četbu. Možná kdybych si jí přečetla v pubertě, tak bych se záhy tak snadno nenechala zmanipulovat psychopatem. Je až ohromující jak tito "lidé" umí lhát, vymýšlet si pohádky a manipulovat. Samozřejmě, že zpětně si klepete na čelo, jak jste mohla přehlédnout tolik varovných signálů, ale to už tak nějak k pubertě patří. Naštěstí je psychopatie v posledních letech zaběhlým pojmem. I přesto, že pro mě byla první povídka lehce osobní, tak nejvíc jsem si užila čtení třetí povídky. To byla jízda. Nadina cynická duše mě nesmírně fascinovala.

25.03.2024

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

V posledních letech se mezi autory rozmáhá takový nešvar, a to zavalit čtenáře co nejvíce šokujícím utrpením, násilím a beznadějí, jako by toho všeho kolem nás bylo málo. To naštěstí neplatí pro Guzel Jachinu, protože i přes opravdu těžké a bezútěšné téma vidíte záchvěvy naděje, a to já mám ráda.

17.10.2023 5 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Poslech audioknihy na ČRo.
Velmi cením s jakou otevřeností je kniha napsána. Adina se toho nebojí a vše sděluje bez příkras, ať už o mužích, alkoholu nebo mejdanech. Rozhodně knihu nehodnotím na základě toho jakým byla Adina člověkem, to mi nepřísluší. Knihu nominuji na povinnou četbu pro všechny milovníky drbů :) .

25.03.2024 4 z 5

Lovec přízraků Lovec přízraků Viktorín Šulc

Po faktické stránce se knize nedá co vytknout, případy jsou opravdu zajímavý, ale to zpracování je příšerný. Ztrácela jsem se ve vyprávění, kdy
nebylo patrné kdo zrovna něco sděluje. Rušivé byly i překlepy a chyby ve jménech. Nemohla jsem se ubránit srovnání s knihou Martina Moravce o případech J. Mareše, která byla podstatně lepší. Škoda, jelikož pan Markovič byl opravdu kapacita a zaslouží si velký obdiv.

11.02.2024 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Knihu jsem musela odložit, bohužel mi nesedl styl psaní autorky. Krátké věty, téměř bez emocí a odosobněné.

01.10.2023

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Ach jo, tak tohle čtení mě vyloženě fyzicky bolelo.

30.09.2023 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Po všech těch válkách, holocaustech a rodinných útrapách má prostě člověk občas chuť vypnout a přečíst si nějaký ten hloupoučký a oddechový příběh. I přesto, že předem ví jak to celé skončí, tak nějak mu to nevadí a vlastně si u toho příjemně odpočine a užije si s hlavními hrdiny luxusní dovolenou na jachtě, teda na "škuneru".

26.09.2023 4 z 5

Do každé rodiny jednoho knižního Marka a hned by byl svět krásnějším místem. Kniha je vtipná, dojemná a velmi poučná. Knihy Martina Moravce už vnímám jako záruku kvality a mají čestné místo v mé knihovně. Autor pokládá dobře mířené otázky a nemám během čtení nutkání se doptávat, protože je Martin Moravec zvědavější a doptá se za čtenáře. Už přesně vím co budu všem kupovat místo vína a bonboniéry!

01.04.2024 5 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Oceňuji neotřelé téma, nemohla jsem se odtrhnout, ale zklamal mě konec alá "domysli si sám". Zrovna takto závažné téma by to rozuzlení potřebovalo. Takže celkový dojem z knihy je takový zvláštní, jako by tam něco chybělo, nejen ten závěr.

08.01.2024 3 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Audiokniha na ČRo.

Nejspíš by moje hodnocení bylo zcela jiné, kdybych knihu neposlouchala ve skvělé interpretaci Dany Černé. Už po pár minutách jsem byla vtažena do děje, i vzhledem k neotřelému tématu. Bohužel mě trošku zklamalo vyústění hlavních zápletek. Chování postav se mi zdálo málo uvěřitelné a nepochopitelné.

29.09.2023 3 z 5

Upřímně věřím, že chtěl Matty sdělit svým fanouškům super vtipný a zajímavý historky z natáčení, ale vzhledem k tomu, že byl věčně pod parou, tak si toho už nejspíš moc nepamatoval, protože v knize je toho pomálu. Co vám zaručeně utkví v hlavě je to neskutečné množství odvykaček, které neúspěšně absolvoval, obrovské množství léků, které spolykal a velké množství holek, které obšťastnil. Kniha by se spíš měla jmenovat "Počítejme s Matthewem Perrym", ale i přesto mu opravdu přeji, aby byl v léčbě konečně úspěšný a našel vytoužený klid. Hvězdičky strhávám za podivné skákání v časech, za zjevnou snahu být stále vtipný a za časté opakování se.

08.09.2023 3 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Audiokniha.
Hledala jsem nějakou oddechovku, abych si odpočinula od těžších témat, ale proboha! Hlavní postava je na advokátku teda dost natvrdlá. Bohužel to bylo jedno knižní klišé, vedle druhého. Obočí mi lítalo nahoru a dolů, jak při sledování politické debaty. Strašně mě irituje zápletka, která je vykonstruována na základě absence vzájemné komunikace, a tady to byla přímo smršť nedorozumění. Hlavní postavy se chovaly iracionálně a poslech byl naprosté utrpení. Škoda, protože útěky od J. Caplin mě většinou baví.

29.03.2024 2 z 5