Lovec přízraků přehled

Lovec přízraků
https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75685/bmid_lovec-prizraku-UFH-75685.jpg 5 294 294

Byly to výjimečné a výjimečně kruté případy. Když kriminalisté poprvé stáli na místech vražd, nad zuboženými těly obětí, připadal jim neznámý pachatel jako vzdálený přízrak. Jako monstrum s nepochopitelným myšlením a ještě zvrácenějším konáním… Jaká byla realita? Profesionální dráha policejního vyšetřovatele a šéfa pražské mordparty Jiřího Markoviče je lemována především sexuálními vraždami. Případ pětinásobného vraha Hojera či kauza tzv. spartakiádního škrtiče Straky vstoupily už na výrazně zkrvavělý piedestal historie české kriminalistiky. Markovič ale také řešil brutální vraždu v hodkovičském lese – která svého času inspirovala scénáristu Jaroslava Dietla, stejně jako pozměnila učebnicové kánony o předpokládaném pachatelově profilu. Dozvíme se také nelítostnou pravdu o dvojnásobné vraždě v Prokopském údolí. O vraždě v restauraci U dvou koček, jež vyústila v soudní maratón. O psychopatu Vocáskovi, prvním doživotním odsouzenci, který se dnes snaží prodrat na svobodu. Navštívíme místa činu, pitevny, psychiatrická zařízení… Zasvěceným průvodcem nám bude Lovec přízraků.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lovec přízraků. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (71)

Emik87
předevčírem 5 z 5

Kniha je skvělým čtením a vhledem do problematiky Pražského oddělení vražd. Pan Markovič byl evidentně nejen výborným vyšetřovatelem, ale i psychologem. Přečtení opravdu doporučuji.

Anushka1
08.06.2024 5 z 5

Hojer, Straka, Kadlec a další jména spojuje jeden člověk, vyšetřovatel Jiří Markovič. Právě on pracoval na těch nejhrůznějších případech, co se staly v tehdejším Československu, hlavně teda v Praze. Ani se mi nechce psát, že příběhy byly poutavé. Protože činy, o kterých se v knize dočtete, jsou opravdu brutální. O to víc, že jsou doplněny i fotkami z místa činů a rekonstrukcí. Každopádně vám to dá zajímavý pohled do světa pražské mordparty a také do psychologie jednotlivých vrahů. Kromě popisu činů, zde totiž najdete i rozhovory z výslechové místnosti nebo rozbory psychiatrů. Nejsou zde žádné zbytečné zdlouhavé pasáže. Pro čtenáře true crime je tato kniha samozřejmostí.


hrdinka.j
26.05.2024 5 z 5

Knihu jsem si precetl po shlednuti serie Hojer na Voyu, a pred panem Markovicem smekam.
Az tady je videt, jake zkratky pouzivaji autori detektivek a krimi filmu.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Lovec přízraků v seznamech

v Právě čtených19x
v Přečtených379x
ve Čtenářské výzvě91x
v Doporučených21x
v Knihotéce178x
v Chystám se číst211x
v Chci si koupit81x
v dalších seznamech4x