Lovec přízraků

Byly to výjimečné a výjimečně kruté případy. Když kriminalisté poprvé stáli na místech vražd, nad zuboženými těly obětí, připadal jim neznámý pachatel jako vzdálený přízrak. Jako monstrum s nepochopitelným myšlením a ještě zvrácenějším konáním… Jaká byla realita? Profesionální dráha policejního vyšetřovatele a šéfa pražské mordparty Jiřího Markoviče je lemována především sexuálními vraždami. Případ pětinásobného vraha Hojera či kauza tzv. spartakiádního škrtiče Straky vstoupily už na výrazně zkrvavělý piedestal historie české kriminalistiky. Markovič ale také řešil brutální vraždu v hodkovičském lese – která svého času inspirovala scénáristu Jaroslava Dietla, stejně jako pozměnila učebnicové kánony o předpokládaném pachatelově profilu. Dozvíme se také nelítostnou pravdu o dvojnásobné vraždě v Prokopském údolí. O vraždě v restauraci U dvou koček, jež vyústila v soudní maratón. O psychopatu Vocáskovi, prvním doživotním odsouzenci, který se dnes snaží prodrat na svobodu. Navštívíme místa činu, pitevny, psychiatrická zařízení… Zasvěceným průvodcem nám bude Lovec přízraků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75685/big_lovec-prizraku-UFH-75685.jpg 4.7168

Kniha Lovec přízraků

Mirhule1
20.07.2021

Za mě velmi zdařilá kniha.

GYROTOURBILLON
12.07.2021

Ano , přesně tak lucie3944. Více není třeba dodávat.

lucie3944
22.02.2021

Za mě naprosto skvělé, takhle nějak si představuju knihu o vyšetřování případů. A pan Markovič byl skvělý policajt s lidským přístupem i k těm nejhorším z nás.

Nicole_picole
22.01.2021

Kruté příběhy, pravdivé. Skvělé dilo.

SelenaGomez
21.01.2021

Není co dodat. Spolupráce Šulc-Markovič = 100% knižní mana.

Pavel83
02.01.2021

Dobře zpracovaná kniha.

Iamblichos
30.12.2020

Hrozne citanie :-(

Mngwa
04.12.2020

Skutečně velmi dobře zpracovaná kniha o několika případech vyšetřovaných panem Markovičem. Překvapivě dobře čtivé, občas dokonce i humorné (nelze si nezamilovat ironický humor J.M.), taky je nutno ocenit různorodost jednotlivých případů a velmi se mi líbily i pasáže věnované samotnému vyšetřovateli, jeho zkušenostem, názorům a postoji k odsouzeným. Vznikl tak pěkný přesah, kde nejde jen o suchý úřednický popis toho co se stalo, ale donutí to čtenáře se nad vším se zamýšlet a úhel pohledu kriminalisty je prostě zajímavý a neobvyklý. Rozhodně doporučuji nejen těm, co se zajímají o kriminalistiku.