Lovec přízraků

Lovec přízraků https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75685/bmid_lovec-prizraku-UFH-75685.jpg 5 280 68

Byly to výjimečné a výjimečně kruté případy. Když kriminalisté poprvé stáli na místech vražd, nad zuboženými těly obětí, připadal jim neznámý pachatel jako vzdálený přízrak. Jako monstrum s nepochopitelným myšlením a ještě zvrácenějším konáním… Jaká byla realita? Profesionální dráha policejního vyšetřovatele a šéfa pražské mordparty Jiřího Markoviče je lemována především sexuálními vraždami. Případ pětinásobného vraha Hojera či kauza tzv. spartakiádního škrtiče Straky vstoupily už na výrazně zkrvavělý piedestal historie české kriminalistiky. Markovič ale také řešil brutální vraždu v hodkovičském lese – která svého času inspirovala scénáristu Jaroslava Dietla, stejně jako pozměnila učebnicové kánony o předpokládaném pachatelově profilu. Dozvíme se také nelítostnou pravdu o dvojnásobné vraždě v Prokopském údolí. O vraždě v restauraci U dvou koček, jež vyústila v soudní maratón. O psychopatu Vocáskovi, prvním doživotním odsouzenci, který se dnes snaží prodrat na svobodu. Navštívíme místa činu, pitevny, psychiatrická zařízení… Zasvěceným průvodcem nám bude Lovec přízraků.... celý text

ivoiro
02.07.2023 5 z 5

Moje velká úcta panu Markovičovi. Kéž bychom měli takovýchto lidí více.

cjucka
30.06.2023 4 z 5

Hodně mě baví true crime, takže tohle byla knížka přesně pro mě. Některé pasáže se mi zdály docela zbytečně zdlouhavé, ale jinak skvělá knížka dokonce i s fotografickou přílohou přímo z míst činu.

Ophelie
25.06.2023 5 z 5

Páni, to byl nářez - nejen průběh a popis mnohdy velmi zapeklitého vyšetřování děsivých vražd, ale i setkání s myšlením a psychikou všech těch psychopatů, antisociálů a násilníků. Ufff, nic pro slabé povahy - to se týká i fotodokumentace na konci knihy. Smekám klobouk před vyšetřovatelem panem Markovičem a jeho kolegy - tuto práci opravdu nemůže vykonávat každý a díky bohu za tak schopné lidi, ač někteří pachatelé byli dopadeni až za několik let, dopadeni byli. Rozhodně velmi zajímavá kniha.

minirock
03.05.2023 5 z 5

Někdy to pro mě bylo čtení opravdu na hraně. Klobouk dolů před všemi policejními experty kteří se těmito případy zabývají. Jenže nic naplat, jsou mezi námi jedinci opravdu a doslova všeho schopní a proto jsou tito lidé tolik potřeba. Patří jim za všechnu tu neskutečnou práci velký dík a myslím že i proto tahle kniha pánů Markoviče a Šulce vznikla. Jako poděkování všem kteří se na odhalování takovýchto šílených trestných činů podílejí. A že to dělají dobře, o tom svědčí procento objasněných případů. Asi nejvíc mě zasáhla slova matky zavražděné Lidušky Pražákové vrahem Kadlecem, ze kterých opravdu člověka mrazilo.

Péťa1950
19.04.2023 5 z 5

Obsah knihy je podrobně popsán v anotaci . Můj postřeh, většina těchto kauz se týkala vražd naprosto náhodných obětí, vraždy se sexuálním motivem. Vraždy v rodině nebo známých v menší míře. Hrozná brutalita a absolutní neschopnost jakéhokoliv pocitu viny. Vyřešení "Spartakiádního vraha" bylo opravdu v pravý čas. Představa, že mám na starost 18 děvčat ve věku 14 až 15 let a vím ,že se po Praze pohybuje vrah žen a dívek.....
Děkuji panu Markovičovi a všem jeho spolupracovníkům za jejich práci. Jak sám říká, stres z této vyčerpávající práce se někdy projeví. Doporučuji ke čtení odolným čtenářům.

kopeceli
05.02.2023 5 z 5

Morbidní. Obrazová příloha též. Slabším náturám nedoporučuji. Vyprávění o případech jsou skutečně velmi autentická. Dobře popsané osobnosti deviantů, jejich myšlenkové pochody, IQ.
Než se oklepu, budu se bát chodit domů z práce pěšky...

eM.017
03.02.2023 5 z 5

u Zločinožroutů je to kniha tzv. MUST HAVE :) Pan Markovič je legenda, kniha je napsaná skvěle, ikdyž některé případy mají fakt dlouhé pasáže. Nejvíc mě "bavil" Spartakiádní vrah. Ale je jsou tam i neznáme případy... a třeba takový pan Žabák, to byl bez prominutí arogantní kripl... ale o tom si udělejte obrázek sami. A ta obrazová příloha ? reálný hnus, velebnosti. Nemohla bych to dělat a klaním se všem kriminalistům, operativcům a vyšetřovatelům.

lenikhor
23.01.2023 5 z 5

Kniha pojednává o nejotřesnějších a mediálně nejsledovanějších kriminálních případech, které musel pan vyšetřovatel Markovič řešit. Přesto je napsána citlivě. Asi právě pro svůj lidský přístup byl oblíbeným kriminalistou. Některé příběhy (Hojer, spartakiádní vrah Straka, Vladimír Tekvert...) jsou popsány i v knize Petra Šámala: "Kriminalista : legenda pražské mordparty deviantům na stopě", takže si můžete udělat o případech ucelenější obraz.

Maraiser
22.01.2023

Budu se odlišovat od dalších čtenářů - nedočteno - tedy nehodnotím.
Vůbec mi nesedl styl psaní autora. Dost mne to odvádělo od samotných případů. Po druhém případu jsem knihu odložil.

LenkaMacak
04.01.2023 5 z 5

Skvěle napsaná, velmi čtivá kniha. Rozhodně doporučuji všem zločinožroutům.

Reacher
29.12.2022 5 z 5

Vzhledem k tomu, že můj strýc na pražském oddělení vražd dělal a dokonce pár let souběžně i s panem Markovičem, bral jsem jako svoji povinnost, si tuto knihu nejenom přečíst, ale i koupit.
Dlouho jsem si sliboval, že se za Jiřím zastavím v Prášilech, kde měl chalupu, až jsem to nakonec nestihl... Začetl jsem se alespoň do případů, které kdysi strašily Prahu a které pan Jiří vyšetřoval. Čtení to není věru lehké a ani příjemné, ale díky panu Markovičovi a jeho svébytnému vypravěčskému talentu,si to může přečíst každý, kdo se o podobné věci zajímá. Markovič se Šulcem vezmou čtenáře na místa různých a hrůzných vražd, nechají ho nahlédnout do hlav šílených pachatelů a po celou dobu čtení nenechají oddechnout. Čtení je to strhující, autentické, prosté běžných manýr a chvástání. Pan Markovič přiznává, že bez vysilující práce operativců by nebyl úspěšný ani on.
Klobouk dolů...

MarkétaI.
06.05.2022 5 z 5

Lovec přízraků je skvělé napsaná kniha, která obsahuje deset případů vražd. Kdo se zajímá/baví ho tento typ knih, tak určitě doporučuji.

archivářka115
05.03.2022 5 z 5

Pana Markoviče obdivuju. Je mi sympatický. Neodvedu si představit, že bych takovou práci dělala.Jeho chování k vyšetřovaným, jako k normálním lidem, bylo obdivuhodné. Škoda, že s ním člověk nemůže normálně mluvit a zeptat se ho na věci, které v knížce nebyly.

kannibal28
20.01.2022 5 z 5

Velmi dobre napisaná knižka známich zločinov v česku.

Mirhule1
20.07.2021 4 z 5

Za mě velmi zdařilá kniha.

GYROTOURBILLON
12.07.2021 5 z 5

Ano , přesně tak lucie3944. Více není třeba dodávat.

lucie3944
22.02.2021 5 z 5

Za mě naprosto skvělé, takhle nějak si představuju knihu o vyšetřování případů. A pan Markovič byl skvělý policajt s lidským přístupem i k těm nejhorším z nás.

Nicole_picole
22.01.2021 5 z 5

Kruté příběhy, pravdivé. Skvělé dilo.

SelenaGomez
21.01.2021 5 z 5

Není co dodat. Spolupráce Šulc-Markovič = 100% knižní mana.

Pavel83
02.01.2021 5 z 5