Racík Racík komentáře u knih

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Příjemné, i když spíš smutně laděné počtení. Docela by se mi líbilo, kdyby to v posmrtném životě fungovalo jako v této knize -:).

17.11.2021 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Knížka se mi moc líbila, i když na začátku jsem ji chtěla odložit. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na autorčin styl, protože mi nejdřív připadal moc popisný. Ale nakonec jsem se začetla a bylo to moc pěkné počtení. Trochu napínavé, trochu tajemné... Hodně se mi také líbilo líčení přírody v "prokletém kraji". Knížka si zaslouží 5 *, i když jsem si to na začátku nemyslela. Ale jsem ráda, že jsem vydržela a četla dál. Doporučuji.

17.11.2021 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Na knížku jsem se těšila. Četla se lehce a rychle. Hlavní hrdina je sice trochu mimo realitu, všechno mu jde snadno a "jaksi samo". Vždycky mu někdo pomůže, ze všeho vybruslí, všechno vymyslí, zařídí...
Ale autor nikdy neprezentoval nějaké hluboké myšlenky, ambice. Knížka tak splnila moje očekávání. Odpočinula jsem si u ní. Ale podruhé už ji číst nebudu.

17.11.2021 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Skvělé čtení. Po delší době mě nějaký thriller hodně bavil. Nebo jsem ho četla ve správnou dobu a ve správné náladě -:). Trochu romantiky, hodně napětí, krásná a tajemná zimní příroda. Jen té brutality bylo místy opravdu hodně. Víckrát mě napadlo, jestli se toto opravdu někdy děje?! Nebo jsou to spisovatelské fikce? Pro mě by to klidně mohlo být trochu méně brutální a knize by to neubralo na čtivosti, napětí a tajemnosti.
Výborná knížka na dlouhé zimní večery.

25.10.2021 5 z 5

Knihkupectví ztrát a nálezů Knihkupectví ztrát a nálezů Susan Wiggs

Příjemná kniha. Chtěla jsem něco klidného a laskavého. Nakonec se mi ale toho klidu zdálo až moc a také mi vadila některá rozporná tvrzení v průběhu knihy. Spíš mám ale pocit, že jsem knihu četla v nesprávné době.
Zkrátka - doporučuji k přečtení, najdete milé počtení. Ale mně osobně moc nesedlo -:).

06.10.2021 3 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Zajímavé čtení. S některými myšlenkami se asi nikdy neztotožním. Ale je mi sympatické, že autor "netlačí na pilu". A hlavně, že tvrdí, že bychom měli využívat to nejlepší ze všech medicínských poznatků, ať už jsou z jakékoliv oblasti.
Dostanete spoustu podnětů na přemýšlení... Jak málo stačí, aby člověk změnil svůj život a udělal něco pro své zdraví. Vlastně to není nic převratného, co bychom všichni nevěděli už dávno, ale řídit se tím je těžké. Doporučuji k přečtení a asi by to chtělo i nějaký ten krůček pro své zdraví -:).

28.09.2021 5 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Temný příběh, který se dobře čte, ale mně nějak nesedl. Přišlo mi to nějak moc průhledné, ale nejspíš to nebude chyba knihy, nýbrž moje. Rozhodně ale musím autorku pochválit za opravdu temné vylíčení pustiny a životní beznaděje. Nenechte se třemi hvězdičkami odradit a přečtěte si.
Obálka je skvělá a ke knize se dokonale hodí -:).

19.09.2021 3 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Knihu jsem četla na základě doporučení zde na Databázi. Ze začátku jsem se začíst nemohla, protože stejně jako někteří další nemám příliš v oblibě cestování časem. Ale postupně jsem se začetla a knížka se mi líbila moc. Děje jako takového v knize moc není, ale je to krásně napsaná knížka o přátelství, lásce, těžkých okamžicích života. O tom, že každý těžké chvíle prožíváme jinak a někdy uděláme věci, které bychom sami od sebe ani od svých blízkých nečekali.

05.09.2021 5 z 5

Malá lhářka Malá lhářka Lisa Ballantyne

Knížka je čtivá, děj má spád, nenudíte se až do konce. Pointa příběhu mě napadla již někdy v polovině, ale to nebránilo tomu, abych se zaujetím četla dál. Konec pro mě tedy překvapivý nebyl, ale pohnutky jednotlivých aktérů děje byly popsány poutavě. Četlo se mi opravdu dobře, i když téma není moc veselé a celý příběh je vlastně hodně smutný.
Jednu hvězdičku jsem ubrala proto, že mi přišlo přehnané, jak Angela se svojí matkou mluvila. Připadalo mi to vzhledem k celému obsahu knihy nevyvážené - vím, že někteří puberťáci tak skutečně s rodiči mluví, ale tady mi ta Angelina mluva přišla přehnaná vzhledem k popisovaným pocitům a myšlenkám její matky. I když vzhledem k tomu, co Angela prožívala to asi možné je... Nemůžu soudit...
Každopádně doporučuji k přečtení, nečekejte ale bezstarostnou oddychovku.

28.08.2021 4 z 5

Nesejdeš z cesty Nesejdeš z cesty Dagmar Digma Čechová

Kniha se výborně četla. A stejně jako mnohé předchozí čtenáře mě utvrdila v tom, že jsem dobře udělala, když jsem nikdy nebyla u kartářky. A ani v budoucnu nic takového nepodniknu.

21.08.2021 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Kniha má krátké kapitoly. Je čtivá a vtáhne vás do děje. Líbila se mi, ale hlavní hrdinka je pro mě tak trochu "nečitelná". Na jednu stranu silná, odvážná žena. Na druhou stranu bezbranný uzlíček nervů. Některé její myšlenky nechápu. Jak může taková chytrá a realistická ženská tohle udělat?
Detektivní příběh se uzavřel, ale ten osobní je hezky našlápnutý a jsem zvědavá, jak bude pokračovat. Určitě si nenechám ujít i další díl série.

21.08.2021 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Čtivý, krásný příběh, ale konec je úplně jiného charakteru. Netušila jsem, že se jedná o knihu podle skutečné události. O to je závěr knihy smutnější a dojemnější.
Velké uznání autorce, že příběh zpracovala a hlavně, jak vše dala dohromady. Hlavní postavy jsou milí, obyčejní lidé, kteří se radují z toho, že válku přežili a těší se na nový život. Ale i po válce musí nést její následky, které jsou o to horší, že celoživotně pronásledují nevinné lidi.

07.08.2021 5 z 5

Naděje a osud Naděje a osud Ulrike Schweikert

Kniha se mi dobře četla, příběh byl celkem jednoduchý, bez nějakých zásadních zvratů a překvapení. Ale přesto jsem si čtení užívala. Na pět hvězdiček ale pro mě příběh nedosáhl. Vadila mi některá zdravotnická zjednodušení a zkratky - třeba ta spousta operací, které v podmínkách 19. století proběhla a následovalo zázračné uzdravení, nemocný vyskočil a odešel do života. V beletristické knize je nemožné zachycovat lékařské detaily, ale mě při čtení tyto neuvěřitelnosti rušily a zarážely. Jinak to ale bylo pěkné čtení.

25.07.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Výborně a čtivě napsaná kniha. Paní Mornštajnová je vynikající vypravěčka. Příběh je hodně smutný, ale reálný, i když se jedná o fikci - co by bylo, kdyby....
Jednu * jsem ubrala ne kvůli příběhu, ale protože na mě těch propagandistických a ideologických řečí bylo opravdu hodně. Chápu, že pro řadu čtenářů mají v příběhu svoje místo, ale já tyto části vždy jen rychle proběhla. Ale to je můj subjektivní pocit. Celá kniha je již tradičně napsaná skvěle. Doporučuji k přečtení, i když to lehké čtení není.

21.07.2021 4 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Výborné čtení, příběh vás rychle vtáhne. Rozuzlení je překvapivé.
Za mě velký bonus - líčení bydlení na útesů a proměnlivých výhledů na moře. To mě bavilo snad ještě víc než celý příběh. Takové bydlení je sen, i když tady byl splněný na úkor jiných -:(.

19.07.2021 5 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Zajímavé čtení, i když dění kolem Evy mi přišlo trochu zidealizované. Ale i přesto jsem oběma hlavním hrdinkám fandila. Spojení příběhů bylo pěkně vymyšlené, nápadité. Když jsem dočetla, byla jsem nadšená. Ale po přečtení epilogu jsem byla rozčarovaná. Ale takový je život a realita. Určitě doporučuji, je to dobrá volba.

19.07.2021 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Za mě výborná detektivka - má tento typ příběhů ráda. Trochu ponurosti, tajemna, hodně předpokladů, domýšlení, nápadů.
Jednu hvězdičku jsem ubrala za některé drobnosti, které mi přišly nereálné - např. jak se dostat k vyšetřovacímu spisu... a pak za konec. Ten se mi zdál malinko překombinovaný. Ale jinak výborné čtení.

19.07.2021 4 z 5

Město žen Město žen David R. Gillham

Město žen je zvláštní čtení. První půlku jsem se stále rozhodovala, jestli vůbec budu knihu číst. Druhá polovina je zajímavější.
Přidávám se k těm, kteří se pozastavují nad způsobem napsání knihy. Ta je částečně napsaná velmi čtivě a zajímavě. Tyto části jsou ale vystřídány pasážemi, které jsou zdlouhavé a nezáživné. Přitom je evidentní, že autor psát umí a dokáže nás příběhem strhnout. Je tedy možná tento dvojí způsob psaní autorům záměr?
Rozhodně je zajímavé číst o změně myšlení loajální Němky v člověka, který ukrývá hledané osoby i s tím vědomím, že riskuje vlastní život.

13.07.2021 3 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Příjemné, pohodové čtení. Jen jsem se asi nechala ovlivnit nadšením ostatních a měla jsem asi zbytečně velká očekávání.
Knížka se četla opravdu dobře, děj přijemně plynul, i když byl dost předvídatelný. Hlavní hrdinka tohoto dílu mi ale trošičku vadila tím, jak odsuzovala věci, které sama v blahobytu a dostatku udělala a skrývala.
Nicméně doporučuji jako oddychovou, dovolenkovou literaturu, až si budete chtít opravdu odpočinout.

13.06.2021 3 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Charlie Donlea

Výborný začátek nové detektivní série. Napsané čtivě, uvěřitelně, ale napínavě, nechybí psychologická linka, zvraty. Není to překombinované a přesto vás příběh udrží v napětí, odhadech... na konci se vše propojí, pospojuje. Řadu věcí máte během čtení před sebou, ale jistotu nemáte. Těším se na pokračování a doporučuji k přečtení.

24.05.2021 5 z 5