Dlouhé stíny

Pravda se lehko přehlédne, i když ji máme přímo před očima. Rory Mooreová má zvláštní schopnost najít a poskládat detaily, které ostatním unikají. Proto je velmi úspěšná při řešení vychladlých případů násilných trestných činů. Při vyklízení právnické kanceláře svého zesnulého otce narazí na případ starý desítky let, který dosud nebyl uzavřen. V horkém létě 1979 v Chicagu beze stopy zmizelo pět žen. Lidský predátor s přezdívkou Zloděj po sobě nezanechal žádné tělo ani vodítko. Policie tápe, dokud neobdrží zásilku od záhadné ženy jménem Angela Mitchellová, které se podařilo odhalit jeho totožnost. Ale dřív než ji stačí vyslechnout, Angela zmizí. Rory se vydává po Angeliných stopách a odkrývá jedno šokující odhalení za druhým. Zjišťuje, že minulost zdaleka není mrtvá, a málokdo je tím, kým se na první pohled zdá být....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432330/big_dlouhe-stiny-M9L-432330.jpeg 4.598

Rory Mooreová a Lane Phillips 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Some Choose Darkness, 2019

Kniha Dlouhé stíny

Jiparis

Citlivá a zranitelná hlavní hrdinka, která se musí vyrovnávat nejen s vlastními běsy, ale i s dědictvím minulosti, o kterém neměla tušení. Děj se zajímavě proplétá s minulostí a spěje k finálnímu rozuzlení, které je trochu předvídatelné, ale vůbec to neubírá na čtivosti.

vera4669

Moc povedené krimi .. krátké kapitoly a prolínání minulosti se současností nutily číst dál a dál a najednou konec :-) Vím, že další díl si určitě ujít nenechám

IHT

Nebylo to zle, ale ruku na srdce, nebylo to ani prilis dobre. Napad zajimavy, lec "prokouknout" se dal nekde v pulce knihy. Nektere pasaze mi prisly vydrene (opakujici se seznam obleceni Rory, upozorneni na cerveny jil), ci zamerne pridane pro "zmateni" ctenare (poznamka o alergii na repelent a chozeni do garaze hostitele a rada dalsich).

Pája699

Kniha se četla skvěle. Prolínání minulosti s přítomností nemělo chybu. To se mi vždycky líbí. Sympatická Rory a její přítel Lane mi sedli. Jen mě trošku zklamalo, že nebyl vyřešen případ, na který byla Rory najatá. Že by v příští knize?? Necháme se překvapit .-)

dencazrnu

Na knihu jsem narazila více méně náhodou a jsem opravdu nadšená. Velmi poutavý příběh, ve kterém se prolíná přítomnost s minulostí i různé pohledy postav. Za mě velká paráda a doufám, že se dočkáme nové série. :-)

lucakuca

Jako balíček chipsů! Ochutnáš lupen a přímo sežereš celou knihu! :-)

Racík

Výborný začátek nové detektivní série. Napsané čtivě, uvěřitelně, ale napínavě, nechybí psychologická linka, zvraty. Není to překombinované a přesto vás příběh udrží v napětí, odhadech... na konci se vše propojí, pospojuje. Řadu věcí máte během čtení před sebou, ale jistotu nemáte. Těším se na pokračování a doporučuji k přečtení.

jarmila7388

Mohlo to bejt drsnější víc o těch vraždách.