Dlouhé stíny

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pravda se lehko přehlédne, i když ji máme přímo před očima. Rory Mooreová má zvláštní schopnost najít a poskládat detaily, které ostatním unikají. Proto je velmi úspěšná při řešení vychladlých případů násilných trestných činů. Při vyklízení právnické kanceláře svého zesnulého otce narazí na případ starý desítky let, který dosud nebyl uzavřen. V horkém létě 1979 v Chicagu beze stopy zmizelo pět žen. Lidský predátor s přezdívkou Zloděj po sobě nezanechal žádné tělo ani vodítko. Policie tápe, dokud neobdrží zásilku od záhadné ženy jménem Angela Mitchellová, které se podařilo odhalit jeho totožnost. Ale dřív než ji stačí vyslechnout, Angela zmizí. Rory se vydává po Angeliných stopách a odkrývá jedno šokující odhalení za druhým. Zjišťuje, že minulost zdaleka není mrtvá, a málokdo je tím, kým se na první pohled zdá být....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432330/big_dlouhe-stiny-M9L-432330.jpeg 4.5122
Série:

Rory Mooreová a Lane Phillips 1.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kalibr
Originální název:

Some Choose Darkness, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (44)

Kniha Dlouhé stíny

HanaNov
10.11.2022

Čekala jsem víc.. Vlastně se dalo už podle několika prvních stran naprosto přesně odhadnout, kam bude příběh směřovat a kdo je kdo. Zkušenější čtenář si dokáže seskládat celý obrázek velmi brzy, ale čte dál, protože čeká na ten zlomový zvrat - jenže ten nepřijde.
Takže na první dobrou poměrně příjemné čtení, které neurazí, nenadchne a za pár dní zapadne mezi ostatní tuctové knihy s podobným tématem.

soukroma
17.04.2022

Překombinované, předvídatelné a převelice málo uvěřitelné. Mizerný jednoduchý styl, bez budování skutečného napětí, pouze s opakujícími se indiciemi pro nepozorné čtenáře. 50%


putpuda
03.04.2022

To bylo dobré;). Dobře se četla, mám ráda prolínání současnosti a minulosti,takže za mě super. Těším se na další díl.

Pavlina50
17.01.2022

„…nic tě nemůže vyděsit, pokud to nepřipustíš…“

Toto čtení s novou a zajímavou ústřední postavou – mírně autistickou Rory jsem si opravdu užila.
A to i přesto, že indicií vedoucích k průběžným dějovým zvratům nám autor servíroval od začátku knihy dost a dost - ať už v popisu a charakterech postav nebo v drobných poznámkách jen jakoby mimochodem poznamenaných. Připadalo mi, že čtenář je téměř vždy o krok dopředu než postavy v knize a že to byl snad autorův záměr. Nicméně na to, jak všechny tyto docela jasné a předvídatelné střípky autor skloubí v jeden logický a navazující celek, jsem nepřišla, takže příběh mě držel v napětí až do úplného konce. Snad jediné, co mi na knize trochu vadilo, byla cesta, jak Rory přišla na vcelku nejzásadnější informaci vedoucí k závěrečnému odhalení případu. To, že ji na správnou cestu a vyřešení přivedly sny, není pro mě to pravé ořechové. Na to byl příběh až moc reálný. Snad si sám autor s tím nevěděl rady, tak použil toto klišé z jiných literárních žánrů…netuším.
Ale jinak se mi to celé opravdu líbilo.
Střídání časových a dějových linek bylo dostatečně přehledné, moc chválím i formu výtisku knihy obsahující výrazné a oddělené odstavce, krátké kapitoly, které nutí knihu neodkládat, příjemný je i výběr a velikost písma i samotná velikost knihy, která úplně vybízí k položení na peřinu v posteli před spaním.
Celkově je to dost povedený začátek nové série…snad dojde k pokračování…přece jenom tam zůstala jedna velice otevřená a nevyřešená záležitost.

Majuš333
30.12.2021

Výborná kniha, vrele doporučujem :)


„Pravdu je lehké přehlédnout, i když ji máme přímo před očima.“

jefff
28.12.2021

První polovina knihy mě vůbec nebavila. Hlavní postava mi nesedla a ani příběh mě moc nezaujal. Ale jak se rozjelo pátrání v retro lince, docela mě to chytlo a konec byl fakt napínavý. Celkově ale pořád nic, k čemu bych se vracel.

Simona838
31.10.2021

Skvela detektivka, napinava, ctiva. Doporucuji. Precteno jednim dechem. Skvela jizda.

Jiparis
14.09.2021

Citlivá a zranitelná hlavní hrdinka, která se musí vyrovnávat nejen s vlastními běsy, ale i s dědictvím minulosti, o kterém neměla tušení. Děj se zajímavě proplétá s minulostí a spěje k finálnímu rozuzlení, které je trochu předvídatelné, ale vůbec to neubírá na čtivosti.

1