Dlouhé stíny

Dlouhé stíny https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432330/bmid_dlouhe-stiny-M9L-432330.jpeg 4 154 50

Pravda se lehko přehlédne, i když ji máme přímo před očima. Rory Mooreová má zvláštní schopnost najít a poskládat detaily, které ostatním unikají. Proto je velmi úspěšná při řešení vychladlých případů násilných trestných činů. Při vyklízení právnické kanceláře svého zesnulého otce narazí na případ starý desítky let, který dosud nebyl uzavřen. V horkém létě 1979 v Chicagu beze stopy zmizelo pět žen. Lidský predátor s přezdívkou Zloděj po sobě nezanechal žádné tělo ani vodítko. Policie tápe, dokud neobdrží zásilku od záhadné ženy jménem Angela Mitchellová, které se podařilo odhalit jeho totožnost. Ale dřív než ji stačí vyslechnout, Angela zmizí. Rory se vydává po Angeliných stopách a odkrývá jedno šokující odhalení za druhým. Zjišťuje, že minulost zdaleka není mrtvá, a málokdo je tím, kým se na první pohled zdá být.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Some Choose Darkness , 2019

jarmila7388
14.05.2021 2 z 5

Mohlo to bejt drsnější víc o těch vraždách.

Mandlevest
12.05.2021 5 z 5

Tak tohle mi neskutečně sedlo. Výborný, originální začátek nové série (tedy minimálně ještě jeden díl vzhledem k případu, který nebyl dořešen určitě bude a já doufám, že jich bude ještě víc). Příběh je veden ve více časových rovinách, ale je srozumitelný, velmi napínavý a díky kratším kapitolám mega čtivý. Hlavní hrdinka, ač opět bojující se svými démony, mi byla hodně sympatická. Možná tím, že jsem v tom necítila klišé, tady to mělo opodstatnění a její místy nestandardní chování dávalo v kontextu knihy smysl. A tak posílám velké doporučení milovníkům detektivních příběhů, aby si tento napínavý příběh nenechali ujít. Bude se Vám líbit.

Duchoslp
06.05.2021 4 z 5

Líbilo se mi prolínání děje - současnost a minulost. Mělo to spád a Rory mi fakt sedla. Už se těším na další díl.

alexis818
06.05.2021 5 z 5

Naprosto skvělý příběh. Tak děsně napínavý.,ze opravdu nešlo odložit. Moc se těším na pokračování.

em75
27.04.2021 4 z 5

Krátký a přitom spletitý příběh. Rory mi sedla, stejně jako její přítel Lane, který při ní stál. Jsem zvědavá na další díly.

Ticiana
25.04.2021 4 z 5

Kniha je ctiva. Precteno za par hodin. Pribeh je skvělý, Rory byla moc sympatická. Ale dávám jednu hvězdu dolu, za neukončeno případ. Prostor na to byl, jelikoz kniha je krátká. Doufám brzo vyjde další dil.

Ilsa2
19.04.2021 5 z 5

Velice zvláštní kniha, nedá se odložit hlavně ve druhé polovině.

TerezaaBaarova
11.04.2021 5 z 5

Ani nevím, co mne vedlo k tomu pořídit tuto knihu, ale byla to skvělá náhoda! Skvělá kniha!
Sice jednohubka, ale opravdu velice povedený krimi!

HanulkaK.
30.03.2021 5 z 5

Čtivá, chvílemi i děsivá, zvláštní.

Aghatte
18.03.2021 5 z 5

Máloco mě už dokáže překvapit, zde se to autorovi povedlo.
Měla jsem nějaké své pochybnosti, které mi během děje vysvětlil a já si opakovaně uvědomila, že dělám předčasné závěry, místo abych to nechala na povolaném :-)
Cokoliv dalšího se chystám napsat zavání Spoilerem, a nechci kazit zážitek těm, co se teprve chystají číst...
Doporučuji.

SilvieSisinka
01.03.2021 5 z 5

V knize je hodně časových linek, které se ke konci knihy krásně spojí.Originalni námět.

Šánka
23.02.2021 4 z 5

Jestli tohle by měl být začátek nové série, tak se opravdu máme na co těšit!
Napínavé, svižné, neodložitelné, ale místy také méně uvěřitelné :-), jenže kolik thrillerů je uvěřitelných? I tak jsem byla spokojená a bavila se. Něco se dalo uhodnout ještě než nám to autor dovolil, ale stále těch překvapení tam zůstalo dost. A že hlavní hrdinka si své běsy opět léčí alkoholem, no to už je sice trošku ohrané, ale autor jí přeci jen přidal i něco navíc.
Dávám 4*, tu pátou si šetřím na pokračování a doufám, že bude!

Hell_Rihova
09.02.2021 4 z 5

Dlouho jsem přemýšlela jaké hodnocení této knize dát, protože místy mi přišla trochu nudná a místy zase hodně napínavá. Hlavní hrdinka Rory mi byla hodně sympatická a konec knihy pro mě bylo jedno velké překvapení. Některé skutečnosti jsem odhalila dřív, ale i tak jsem v závěru příběhu byla překvapená. Jsem zvědavá, jaké bude pokračování.

Katania
06.02.2021 5 z 5

Přečteno za den jedním dechem! Napínavé a neodložitelné. Prolínání minulosti a budoucnosti mě baví.

Leona333
17.01.2021 4 z 5

Toho jsem se přesně ke konci knihy bála, že to bude zformulováno tak, aby kniha - krimi mělo pokračování... Hmm. Říká se, že by se mělo v nejlepším přestat! Ovšem, jestli bude následující kniha s Rory stejně tak dobrá - návyková jako tato, rozhodně si její pokračování ujít nenechám!
Dám čtyři hvězdičky. Rezervu na plný počet si prozatím ponechám do následujícího kola...

lenka.g
08.01.2021 5 z 5

Ačkoli zápletku jsem pochopila ještě před půlkou knihy, vůbec to nevadilo, čtení mne bavilo, příběh je dobře napsaný, krásně odsýpal. Určitě si nenechám ujít pokračování.

berila
06.01.2021 5 z 5

Velmi povedený thriller. To, že hlavní hrdinka nevyřeší případ, na který byla najatá, nejspíše znamená, že určitě bude následovat další díl této zatím výborné série.

šipek
03.01.2021 4 z 5

Tak docela těžko uvěřitelný příběh, ale dost dobrý. Dvě dějové linie vůbec nevadí ba naopak. Mě se kniha četla velice dobře a již se moc těším na další díl této série.

astra3
02.01.2021 4 z 5

Námět byl super, ale skutečnost trochu slabší. Autor nevyužil potenciál. Vůbec neřešila případ, na který byla najatá.

alzbeta4340
28.12.2020 3 z 5

Opravdu velice chytlavý příběh odehrávající se ve dvou časových rovinách. Autistická svědkyně Angela je vykreslena tak citlivě, až mi jí opravdu bylo líto. Dala bych i vyšší hodnocení. Ale na konci mě zklamalo, že se Rory soustředí pouze na případ Angely a druhý případ Camilly nechá úplně být. Možná se dočkáme v následujícím díle...