Nevěřte tomu

Bývala studentka medicíny Grace Seboldová strávila již deset let ve vězení na ostrově Svatá Lucie, kde byla odsouzena za vraždu svého přítele. Po celou dobu marně trvá na své nevině a upozorňuje na neprofesionální policejní práci. Nyní jí konečně svitla naděje. Případu se ujala Sidney Ryanová, její bývala spolužačka z univerzity, filmařka, která natáčí dokumentární pořady o skutečných zločinech. Ve všech třech předchozích případech se jí podařilo dosáhnout osvobození nespravedlivě odsouzených. Dokument Dívka ze Sugar Beach se brzy stává nejsledovanějším televizním pořadem, poukazuje na chyby ve vyšetřování a na jeho účelovost, sympatie publika se záhy kloní na stranu odsouzené ženy. Jenže pak Sidney dostane dopis od bývalého detektiva, který ji přiměje pohlížet na celý příběh úplně jinýma očima. Sidney začne pochybovat o tom, zda opravdu pomáhá spravedlnosti. Pokud chce zjistit pravdu, musí dát v sázku nejen svou kariéru, ale i život…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402350/big_neverte-tomu-IfB-402350.jpg 4.1105
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Don't Believe It, 2018

Kniha Nevěřte tomu

Leena

Nevěřila jsem této knize od začátku do konce:-(
A ten překombinovaný konec to totálně zabil.

jarmila7388

Ne,ze by mně nebavila, ale když uź se tam připlet další detektivní Guis.Tak tím se to ještě víc zamotalo.A tím to bylo zdlouhavé.Za mně průměrná kniha

Aghatte

Mě to moc nebavilo.
Na začátku to vypadalo slibně, hlavně kapitoly psané kurzívou, samotné natáčení ani vysílání mě nijak nezaujalo. Brzo mi došlo, kdo je pachatel a proč, jen jsem nevěděla jak a čím, a hlavně, jak se tam a zpět (nepozorovaně) dostal. To vlastně nevím doteď . Ale možná jsem příliš přeskakovala.

SilvieSisinka

Skvělá detektivka na přečtení.Zamotana až až.Dukazu plno a stejně mají problém zjistit pravdu.Konec mě opravdu překvapil.

Januli

(+ SPOILER) Jo tohle by šlo ???? i když jsem celkem rozčarováná. Většinou nejsme zvyklí, že hlavní hrdinka zemře a tady se stalo. A vrah nebyl potrestán. Tím mě příběh dost šokoval, překvapil ale i tím, že je to jinak než obvykle bavil. Bohužel ne vždy spravedlivost zvítězí.... A co mi vrtá hlavou ... byl Sidniin otec vinný nebo ne? Příběh byl obohacen bývalým detektivem Gusem a i ten mě svou ironii a protivnosti bavil. Dobrá kniha, od, nelituji času stráveného u ní.

Katania

Napínavé a originální! Doporučuji.

Ophelie
05.11.2020

Kniha se mi líbila, i když rozhodně nic extra to nebylo... Četlo se to celkem fajn, ačkoliv mi to občas přišlo takové zdlouhavé, bez pořádného napětí. Něco tomu prostě chybělo, ale rozhodně bych knihu nechtěla úplně hanit. Zajímavé bylo zpracování příběhu - prolínání vyprávěného děje a dokumentu. Po půlce už jsem tušila, kdo byl vrah a trefila jsem se se ;-), takže žádný veliký efekt překvapení na konci se nekonal. Knihu bych ale za "strhující, napínavou a návykovou" neoznačila. Za mě spíše takový průměr.

Hejkalka
22.06.2020

Tak tohle byl děs. Docela brzy bylo jasné kdo a proč. Celý zbytek knihy mi lezla na nervy zabedněnost a zaslepenost postav. A ten konec? Grace bych fakt chtěla mít za kámošku...

Nerada nechávám knihy nedočtené, snažím se dát každé šanci, že mě třeba ještě zaujme. Ale nebýt, díky karanténě, prodloužené výpůjční doby z knihovny, tuto bych nedočetla.