Racík Racík komentáře u knih

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Ze začátku jsem se nemohla začíst. Ne, že by mě kniha nebavila, ale zdálo se mi, že je to jen takové poskládané. Ale brzy se to změnilo a pak mě kniha pohltila. Doporučuji k přečtení i k přemýšlení, jak jsou velké maličkosti v našem životě důležité!
Poslední kapitola je asi trochu nereálná, ale byla jsem za ni ráda, protože celé téma je vážné a ne zrovna veselé. Takže možná nereálný konec, ale je tam naděje...

25.02.2018 5 z 5

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

Příjemné a dobře napsané počtení, ale... Závěr mi připadal moc překombinovaný. Proto 4 hvězdičky. Jinak ale určitě stojí za přečtení.

07.02.2018 4 z 5

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Dojemný a čtivě napsaný příběh. Některé zápletky a zvraty jsou až těžko uvěřitelné. Je opravdu možné, že jsme tak málo všímaví a některé i zásadní věci nám dokážou tak dlouhou dobu unikat? Je to příběh o síle přátelství, ale i o tom, že i o nejbližších lidech nemusíme vědět všechno, a to i z toho důvodu, že se nedokážeme zastavit a pořád se někam ženeme. V některých částech se mi příběh zdál až moc "sladký" a překvapovalo mě, jak jsou všichni chápaví. Ale i přesto čtete a čtete... Doporučuji k přečtení.

13.01.2018 5 z 5

Medikus z Heidelbergu Medikus z Heidelbergu Wolf Serno

Jednalo se docela příjemné čtení, ale ... Některé pasáže se četly dobře, ubíhaly a vtáhly mě do děje. Řada kapitol byla ale zbytečně zdlouhavá, napsaná trochu školáckým způsobem. Rozvlekle. Občas mi připadalo, že autor děj natahuje, aby dosáhl potřebného počtu stran. Pak ale následovaly kapitoly, které byly zajímavé, měly spád a vtáhly čtenáře do děje. Knížka stojí za přečtení.

10.01.2018 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Oddechové, příjemné čtení. Určitě je lepší začít příběhem Veroniky. Trochu mi chyběly vtipné pasáže předchozích knih, ale i přesto se kniha četla opravdu dobře. Občas mi některé „náhody“ připadaly až nepravděpodobné, na druhou stranu život je opravdu nepředvídatelný a může přinést opravdu všechno.

10.02.2017 4 z 5

Voňavé (na)dělení Voňavé (na)dělení Blanka Hošková

Opravdu jen letní čtení, když se chce člověk odpoutat a číst si a moc o tom nepřemýšlet. Knížka je docela čtivá, to ano. Ale jinak je tak trochu ušitá horkou jehlou - některé věci se opakují - jsou ale čtenáři sdělovány jako novinka. Některá témata by zase čtenáře zajímala, ale jsou nakousknutá a pak už se jen okrajově dozvíte, jak to dopadlo. Mám pocit, že to chtělo trochu dotáhnout a byla by to milá oddychovka.

31.07.2016 2 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Zajímavý nápad - jak moc záleží na tom, jak se rozhodneme. Příjemné čtení. Částečně velká slaďárna, ale občas se v textu objevily "hluboké" myšlenky a "velké" pravdy. Až jsem si říkala, kde se v té romantice vzaly. Rozhodně to ale knize prospělo, takže i když úplnou romantiku nemusíte, tak tahle knížka určitě stojí za přečtení, když budete hledat oddychové čtení.

26.07.2016 3 z 5

Zlato(v)lásky Zlato(v)lásky Blanka Hošková

Knížku jsem si vzala jako oddechovou a to úplně splnila. Četla se dobře, hlavní hrdinka mi byla sympatická už jen tím, že má svou rodinu, práci ráda. Vidí chyby, ale dokáže je přijmout, i když to někdy trvá a bolí. A nikde se nezjevuje nějaký "princ", aby ona pochopila svůj život.
Osobně mě oslovila pasáž o pronájmech bytu - kdybych knihu četla dřív, mohla jsem si ušetřit spoustu problémů. Rozhodně tento dějový prvek je přesně popsaný život.

05.02.2016 3 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Příjemné čtení. Pobavila jsem se. Na první pohled opravdu zábavná, čtivá kniha. Na pohled druhý - spousta věcí k přemýšlení. Pod hlavním hrdinou se mi úplně samovolně objevil jeden člověk z mého okolí. Leccos z jeho chování jsem díky knize pochopila.

03.01.2016 5 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Výsledný dojem je dobrý, kniha určitě stojí za přečtení. Jen tam jsou nějaká ale –
Určitě si ji naplánujte na dobu, kdy máte dostatek času na čtení. Pokud totiž budete muset od čtení často odcházet, nebudete se moc dobře orientovat. To se stalo mně a pořádně jsem se začala orientovat až ve druhé polovině knihy.
A druhý problém jsem měla se stylem psaní první části knihy – dost mi vadilo, jak se neustále měnila osoba, ve které je příběh vyprávěn.
Nakonec se mi ale kniha líbila. Jen mám pocit, že bych si ji teď potřebovala přečíst ještě jednou, abych si vše pěkně utřídila a příběh si mohla užít.

06.11.2015 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kniha určitě stojí za přečtení. Na začátku trochu pomalý rozjezd a chvíli trvá, než se čtenář zorientuje. Ale pak se začtete. Několik zajímavých aktuálních témat, která se mohou dotknout v průběhu života každého. Méně obvyklým způsobem je podané téma domácího násilí.

18.10.2015 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Příjemné, nenáročné čtení. To pravé, když se potřebujete odreagovat, počíst si a moc nepřemýšlet.

04.09.2015 4 z 5

Volání Afriky Volání Afriky Ilona Maria Hilliges

Knihu jsem si půjčila náhodou a očekávala obvyklý příběh tohoto typu. Byla jsem ale mile překvapena - kniha je čtivá, má spád, ale příběh je jiný a konec... - určitě stojí za přečtení. Hlavní hrdinka si mě získala a musím říct, že jsem ji obdivovala, s jakým odhodláním řešila všechny problémy.

13.08.2015 5 z 5

Když se začíná znovu Když se začíná znovu La Vyrle Spencer

Kniha se čte dobře, děj ubíhá, romantika. Ale od začátku je jasné, jak se bude příběh vyvíjet. Příjemné čtení na dovolenou, když se nechcete ke knize připoutat a být nuceni číst, dokud neznáte konec.

26.07.2015 3 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Výborná detektivka, ačkoliv je moc nevyhledávám. Všechny tři autorčiny knihy jsou velmi čtivé, vtáhnou do děje a člověk musí číst a číst a číst.

24.07.2015 5 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Pěkné čtení, ale... Nevadilo mi, že je celý příběh poměrně rozvleklý. Čtu ráda knížky s podobným tématem, takže jsem si to užívala skoro do konce. Ale ten konec mě překvapil a trochu i naštval. Připadalo mi, jako by autor ještě dostal nápad, který tam za každou cenu chtěl mít, ale už nechtěl /nebo nemohl/ psát víc. Tak to prostě nacpal do zbytku knížky. Klidně bych snesla dalších x stránek navíc a poslední epizodu /dítě a jeho nemoc/ si přečetla rozepsanou ve stejném stylu, jako byla napsaná celá knížka. Musím říct, že mě to tedy hodně zkazilo celkový příznivý dojem. Ale jinak - zajímavé čtení pro milovníky lékařské tematiky.

11.04.2015 3 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Krásný příběh, který určitě stojí za přečtení. Ze začátku se mi zdálo, že se "nezačtu", ale to brzy pominulo. Příjemné čtení, které ale nutí i k zamyšlení - někdy i nesprávná věc přinese do života lidí něco krásného. A na druhou stranu - často ve své blízkosti nevidíme, co se nabízí a po čem třeba i toužíme. Hezké čtení.

11.03.2015 5 z 5

Žluté oči krokodýlů Žluté oči krokodýlů Katherine Pancol

Kniha je opravdu dost zdlouhavá, ale to bych nebrala jako hlavní chybu. Nejvíc mi vadily některé části příběhu, které byly, podle mého názoru, zbytečně překombinované a vymyšlené na efekt, který ale knize spíš ubral než přidal /příběh kolem královny/. Další díly už číst nebudu, první mi stačil a dál mě nic netáhne.

25.01.2015 2 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Po knize jsem sahala s velkým očekáváním, které se ale bohužel nenaplnilo. I když čtení to nebylo špatné. Líbilo se mi střídání kapitol - jednou on, pak zase ona. Knihkupectví, zápisník, úkoly, dva mladí lidé. Oddychová četba, ale na můj vkus až moc jednoduchý a předvídatelný příběh.

05.01.2015 3 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Barbara Erskine

Knížka mě potěšila. Krásně se četla, příběh byl "erskinovský", ale tím, že je zasazen do 20. století, působil jinak. Pro mě určitě příjemně, u některých předchozích knih se mi už zdálo, že se autorka trochu opakuje. Časový posun více do současnosti /starší časová linie se odehrává během 2. světové války/ přinesl něco nového. Moc pěkný příběh.

30.12.2014 5 z 5