Nejtemnější hodina

Láska je nejistá a nezkrotná jako válka ... V létě roku 1940, se většina očí upírá na nebe nad jižní Anglií. Bitva o Británii právě začala. Ale mladá Evie Lucasová má oči jen pro temperamentního mladého pilota jménem Tony. Evie má před sebou zářnou uměleckou kariéru, ale zdá se, že marní čas nekonečným skicováním portrétů Tonyho. Chce, aby jeho rodiče měli něco na památku v případě, že padne ve válce ... O sedmdesát let později, nedávno ovdovělá kunsthistorička Lucy se snaží dát kousky svého života zase dohromady. Aby to dokázala je třeba odhalit záhadu obklopující obraz v jejím domově. Ale když náhodou nedopatřením píchne do „vosího hnízda“ minulosti, které bylo úmyslně zahlazeno, Lucy se ocitá v nebezpečí jež jí hrozí od lidí z minulosti i současnosti, kteří nemají v úmyslu nechat nevyslovenou pravdu vyplavat na povrch....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/208137/nejtemnejsi-hodina-4k6-208137.jpg 4.5216

The Darkest Hour (2014)

Vydáno:, Brána

Kniha Nejtemnější hodina

Theresa28

Dnes jsem knihu dočetla, ale už pár dní vím jaké jí dám hodnocení. Příběh, postavy i prostředí se mi moc líbily. Válka je tu popisována z jiného úhlu pohledu a to leteckého. I duchové se mi v knize líbily. Dodávaly tu správnou strašidelnou atmosféru. Občas mi šel až mráz po zádech. Oblíbila jsem si postavu Lucy i Evii, Ralpha i Tonyho. Nesnášela jsem ze srdce Edieho, snad už od prvních stránek. Příběh je to krásný, ale smutný. Nicméně bohužel mi autorcin styl psaní úplně nesedl a proto musím dát jen tři hvězdičky. Nelíbilo se mi, jak v knize byla použita slova, kterým jsem nerozuměla. Nevím jestli to bylo jen špatným překladem, ale občas mi přišly i věty nesmyslně napsané a dost mě to odrazovalo od čtení. Musela jsem se vyloženě nutit, abych knihu neodkladala. Je to škoda, potencionál kniha měla. Od autorky určitě už nic číst nebudu.

lara25

Velice ráda čtu knihy této autorky. Silný a dojemný příběh. Četla jsem skoro v kuse. Moc hezké. :-)

Angelicca

Moje čtvrtá kniha od této spisovatelky a opět nezklamala! V knize se prolíná minulost se současností, což se mi moc líbí. Nádherná kniha, doporučuji vřele k přečtení!!

Olikola

Dlouho jsem téhle knížce odolávala a nechtělo se mi do ní. Ale když jsem se k ní nakonec dostala, nemohla jsem se odtrhnout. Nádherný příběh, dokonale vykreslené postavy. Mám velmi ráda, když knížka přeskakuje v časových rovinách a tady to bylo podáno tak napínavě, že jsem knížku přelouskala za dva dny. Trochu jsem se bála, zda se ta duchařina nezvrtne v něco hororového, ale bylo toho tak akorát, aby se člověk jen příjemně bál, ale přitom dokázal jít ještě v noci po tmě na záchod. :) Hlavní postavy jsou tak krásné, že je prostě nejde nemilovat. Byla to moje první knížka od B.E. a rozhodně né poslední. :)

Sumatrae

Luxusni cteni, Barbara nikdy nezklame a tato kniha se mi obzvlast libila

Jirinamac
25.12.2018

Moc pěkné čtení. Na duchy nevěřím, ale po přečtení této knížky je možné, že uvěřím. Někdy se mi knížky ve dvou časech špatně čtou, ale tady mi to vůbec nevadilo a zvědavost mě nutila,že jsem knížku četla v každé volné chvilce.

kytikyti
24.10.2018

Nejlepsi knihy se poznaji podle toho, ze se od nich clovek nemuze vubec odtrhnout. Jako v tomto pripade. Silny a zajimavy pribeh u ktereho jsem samozrejme uronila par slz. Erskinova me vzdycky dostane.

Beruska18
23.10.2018

Tohle byla moje první kniha od této spisovatelky a musím říct, že jsem příběh četla jedním dechem. Je plný emocí, lásky, ale i nenávisti, zloby a tajemna. Prolínání přítomnosti s minulostí celému příběhu jen dodalo na čtivosti.