Nejtemnější hodina

Láska je nejistá a nezkrotná jako válka ... V létě roku 1940, se většina očí upírá na nebe nad jižní Anglií. Bitva o Británii právě začala. Ale mladá Evie Lucasová má oči jen pro temperamentního mladého pilota jménem Tony. Evie má před sebou zářnou uměleckou kariéru, ale zdá se, že marní čas nekonečným skicováním portrétů Tonyho. Chce, aby jeho rodiče měli něco na památku v případě, že padne ve válce ... O sedmdesát let později, nedávno ovdovělá kunsthistorička Lucy se snaží dát kousky svého života zase dohromady. Aby to dokázala je třeba odhalit záhadu obklopující obraz v jejím domově. Ale když náhodou nedopatřením píchne do „vosího hnízda“ minulosti, které bylo úmyslně zahlazeno, Lucy se ocitá v nebezpečí jež jí hrozí od lidí z minulosti i současnosti, kteří nemají v úmyslu nechat nevyslovenou pravdu vyplavat na povrch....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208137/big_nejtemnejsi-hodina-4k6-208137.jpg 4.4312

Vydáno: , Brána

The Darkest Hour, 2014

Kniha Nejtemnější hodina

milena9798

zajímavé prolnutí minulosti s přítomností na pozadí 2. světové války, ale ty nadpřirozené jevy mně nesedly a myslím, že se celý příběh dal poutavě vyprávět i bez nich a proto jen 3 ***

Louisareading

Přišlo mi to prázdné, nudné a předvídatelné. Většinou se do knih nenavážím a i v prostých textech něco najdu, třeba pobavení. Tady jsem ale nenašla nic, jen nudu a nudu nikdo zn ásp rožívat nechce. Už vůbec ne u čtení.

Inka8

Tato kniha byla úžasná . Momentálně mám rozečtenou Krok do jiného času a zatím mě moc nenadchla , protože mám raději celý příběh , než povídkové knížky . Uvidím

macektygr
29.11.2021

Jedna z nejlepších od mé oblíbené autorky , taková hodně nabitá city , ale i informacemi. Letošní výzvu mám splněnou , na příští se moc těším. Témata neřeším , všechno tady beru jako inspiraci , hodně čtu, chodím do knihovny , za všechny dárky si vybírám knihy a někdy v tom množství vycházejících knih opravdu tápu. Jediné téma , které mne napadá
( a nevím , jestli už něco podobného nebylo ) je kniha s více než dvěma časovými liniemi - ty já miluji. A ještě bych moc pochválila Čtenářský diář, moc se mi líbí a už se těším , až si do něj budu psát !

Alča25
13.10.2021

Skvělý, silný a velmi čtivý příběh. Další skvost z pera paní spisovatelky. Za mě jedna z jejích nejlepších knih.

lenka7679
01.08.2021

Já tu milostnou linku u současných postav buď přehlédla, nebo tam nebyla...
Knížka je lehce předvídatelná, duchařina v ní neuvěřitelná a na konci přímo fraška. Přijde mi, že příběh se rozvíjel postupně, stejně jako myšlenky autorky. Že děj vznikal přímo pod perem a nebyl promyšlený, ani pořádně dotažený. Čekala jsem, dle hodnocení silný příběh, který mě ohromí a zasáhne, ale to se nestalo. Tato kniha mě zanechala naprosto bez jakéhokoliv pocitu, zítra ráno nebudu vědět jak se jmenovala a pozítří ani o čem byla.

petrulkaa
08.07.2021

Právě jsem knihu dočetla a moc mě mrzí, že tento nádherný příběh skončil a já se musím loučit s jeho úžasnými hrdiny - živými i duchy. I když to byl smutný příběh z druhé světové války, který popisuje nebezpečné boje pilotů, autorčin styl psaní jsem si přímo zamilovala a ke konci se mi chtělo i brečet. Kniha mi opět ukázala, jak může být život krutý a nespravedlivý k těm nejvíce hodným lidem. Ma oblíbená autorka mě opět nezklamala a těším se její další knihu. Moc DOPORUČUJI!! :)

Sofonisba
06.07.2021

Paní Erskinová zkrátka umí! Další výborná kniha plná lásky, zrady, napětí, emocí, výborně vykreslených charakterů postav a tajemna v časech leteckých soubojů o Anglii.