Voňavé (na)dělení

Ani ve své páté knize se Blanka Hošková nevzdaluje od témat, která její čtenářky dobře znají. Opět je její hlavní hrdinkou žena v mezní životní situaci, postavená před problémy, se kterými si musí poradit prakticky zcela sama. Ve Voňavém (na)dělení se setkáváme s typickou obětí bossingu, ženou, která po mnoha letech opouští zaměstnání, protože dál nemůže snášet ataky svého nadřízeného. Procházíme s ní etapami velkého nadšení z nově nabyté svobody, těšení se na lepší příští, následujeme ji na Úřad práce i na pracovní pohovory a propadáme spolu s ní do beznaděje. Podaří se zralé ženě s dospělými dětmi nalézt pevnou půdu pod nohama? Umírá skutečně naděje poslední?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289523/vonave-na-deleni-v87-289523.jpg 3.848
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Jota

sabca

Příjemná knížka ze současnosti. Příběh, který může prožít kdokoliv z nás. Pěkné jak se hrdinka vyrovnala se šikanou na pracovišti, osamělostí a nadváhou. Doporučuji

Linda65

Takový skutečný příběh dnešní doby bez příkras.

Milia

Forma šikany zaměstnance ze strany nadřízeného je poslední dobou velice diskutovaným problémem pracovněprávních vztahů.
Jaké jednání je už projevem šikany a kdy nad tím jen mávnout rukou?
Mám se bránit nebo mi nezbývá nic jiného než opustit pracoviště? A co dál, najdu ve svém věku ještě práci?
O tom přemýšlí hrdinka další knihy Blanky Hoškové.
Jak toto dilema Alexandra, matka dvou dospělých synů nakonec vyřeší se dozvíte, pokud knihu přečtete "jedním dechem" jako já a to nejen proto, že sama jsem jednou z x tisíc FB dělenek a tím mi bylo toto téma velmi blízké.

agatha2
29.12.2017

Knihy od paní Hoškové si vždy ráda přečtu, strávím s nimi vždy hezkou chvilku a splní má očekávání na odpočinkovou četbu, u které nemusím moc přemýšlet.

kudrdlinka
27.11.2017

Je to první knížka, kterou jsem od Blanky Hoškové četla a četla se mi hezky. Mám moc ráda příběhy z obyčejného života, kde se můžu i najít, a tady jsem se občas našla. A asi nejsem sama. Za mně je to moc příjemná oddychovka, která může být i inspirativní.

slunečnice777
08.11.2017

Krásné odpočinkové čtení. Blanka Hošková umí. Píše lehce ze života. Ano někdo může namítat že je to ploché bez ničeho, jak píší někteří čtenáři. Není to přeci jedno? Každý si najde v knížce to co se mu líbí a povzbudí.

playada
22.09.2017

Mně ten šéf nepřipadal tak hroznej.........

myšpa
23.07.2017

Pěkná knížka, hlavně o těch pracovních pohovorech. Měla by to být povinná četba pro personalisty.

Ssojka42
20.05.2017

Odpočinková četba, pro mě trochu nuda. Nenáročné. Nemusela jsem přemýšlet.

Šárka5875
13.03.2017

Voňavé (na)dělení je první knihou, kterou jsem od autorky četla. A četla se mi moc dobře. Hlavní hrdinka mi byla moc sympatická a velmi blízká. Také jsem dlouho hledala práci a v pasážích, kde líčí pracovní pohovory, jsem se úplně viděla. Autorka píše o běžných věcech nám blízkých a známých. Každá se určitě v nějakém momentu příběhu najdeme. Na konci jsem držela Saše palce, aby jí vše vyšlo, tak jak má.
Knížku můžu doporučit všem čtenářkám, které si rády přečtou reálný příběh o strastech i slastech života rozvedené matky dvou dospělých synů, kteří už dávno vyletěli z hnízdečka. Rozhodně sedne lépe starším ročníkům než dvacetiletým slečnám. Kniha se vám bude určitě dobře číst a hrdince rozhodně neopomenete fandit. Román je psaný ich-formou. Postava Saši je výborně vykreslená, reálná, žádná filmová hvězda, prostě úplně normální ženská po čtyřicítce s nějakými těmi fyzickými nedostatky. Proto si ji oblíbíte.

alnahu
20.10.2016

Příběh ze současnosti je velmi čtivý, musela jsem ji přečíst najednou, čekala jsem ,jak to s Alex dopadne ,zda se dokáže opět postavit na vlastní nohy. Příběh Alex ženy středního věku, kterou opustil manžel i děti již dospěli v zaměstnání jí deptá šéf, tato situace ji přivede k tomu ,že dá v zaměstnání výpověď a těší se ,jak si začne užívat života. Když ovšem začne hledat novou práci ,zjistí ,že nic není ,tak jak si představovala , že pro pracovní trh není tou skvělou pracovní sílou, jak si myslela. Smutné na tom je ,že má Alex nadváhu a právě to je zřejmě problém u pracovních pohovorů. Začíná propadat depresi, ale vše nakonec dobře skončí. Ale jak ,to se dočtete v této knize, kterou vřele doporučuji k přečtení.

Danago
10.10.2016

Autorku mám moc ráda. Líbí se mi , že píše o dnešních ženách. Naprosto aktuální a reálná knížka nejen o hledání nového zaměstnání ve středním věku. Dělená strava mě v knížce překvapila a taky mě knížka dost inspirovala. Přečteno za jeden večer.

sporran
17.09.2016

Pěkná a čtivá kniha. Moc se mi líbí přebal knihy, tak nějak ji charakterizuje. Je inspirativní k zamyšlení jak nad tématem, se kterým se člověk setkává - jeden dělá práci za druhého, na vyšším postu je člověk, co nic neumí, padesátníci a jejich zaměstávání, začátek podnikání, sportování. Vše ze života. Dělená strava je také inspirativní. Musím se podívat na facebook, jestli Dělenky opravdu existují. :-)

Peace
02.09.2016

"Kdo vítězí nad lidmi, je mocný. Kdo vítězí nad sebou, je mocnější."

Oddechová četba, která se zároveň věnuje vážnějšímu tématu nezaměstnanosti a peripetiím s hledáním nového zaměstnání. Příběh je reálný a hodně ze života, což oceňuji.
Určitě u mě nejde o poslední čtenou knihu od autorky ;o)

bookcase
02.09.2016

Přelouskáno za večer. Styl autorky se mi líbí a vyhovuje mi, je to čtení o normálních ženách.

saruse
03.08.2016

Takové normální. Připomínalo mi to styl psaní Táni Vasilkové Keleové. Odpočinkové, nenáročné, rychle ubíhající. Rozhodně příjemná oddychovka, která ode mně nechtěla moc přemýšlení. ;-)

Racík
31.07.2016

Opravdu jen letní čtení, když se chce člověk odpoutat a číst si a moc o tom nepřemýšlet. Knížka je docela čtivá, to ano. Ale jinak je tak trochu ušitá horkou jehlou - některé věci se opakují - jsou ale čtenáři sdělovány jako novinka. Některá témata by zase čtenáře zajímala, ale jsou nakousknutá a pak už se jen okrajově dozvíte, jak to dopadlo. Mám pocit, že to chtělo trochu dotáhnout a byla by to milá oddychovka.

cérka
26.07.2016

Má třetí dovolenková. Řekla bych, nebylo to špatné, zároveň ani ničím výjimečné.

stanza
18.07.2016

Milá, odpočinková četba na letní odpoledne.

Šánka
10.07.2016

Taková příjemná, odpočinková četba. Příběh, ve kterém si může mnoho z nás něco svého najít, ukazuje na současné problémy s hledáním zaměstnání ve zralém věku, pocity osamělosti, když děti dospějí a opustí rodné hnízdo. A také o hledání další životní cesty, jež může být hodně náročná.
Asi bych dala 3*, jenže....... autorka je z Brna :-).

Aleh
30.06.2016

Téma, které zpracovává kniha Voňavé (na)dělení je věnováno ženám, které své děti už vyprovodily do života ... A jsou-li tyto ženy navíc bez partnera, pak někdy tápou a hledají nový smysl života. Co teď? Jak být ještě užitečná, mít práci, která člověka naplňuje a radovat se ze života? Hlavní hrdinka Saša svůj smysl života našla. A to právě v době, kdy už pomalu a jistě začala ztrácet naději, že se jí to podaří. Fandím všem ženám v tomto věku. Vždyť věk kolem padesátky nic neznamená, zvláště pokud se odchod na zasloužený odpočinek neustále vzdaluje... Mnohé ženy v podobné situaci mohou v tomto příběhu nalézt inspiraci i pro sebe. Vřele doporučuji, protože mnohé z nás tam v něčem najdou i kousek sebe samé.

evasamankova
27.06.2016

Nenáročný příběh, který se dobře čte, ale přesto na mne působil až moc jednotvárně, monotónně, bez výrazné jiskry a děje. Peripetie hlavní hrdinky kolem hledání vhodného zaměstnání velmi věrně odrážejí realitu, ale nenabízejí nic podstatného navíc co se týče zápletky.
Celkově - kniha neurazí, ale ani výrazněji nenadchne...

Odehnalka
13.05.2016

Dala bych 3,5 hvězdičky. Kniha se sice dobře četla, ale prostřední část se prostě táhla. Kniha se velmi slibně rozjela, pak se pro mě tempo uvolnilo, rozjelo se to opět až na konci. Ale na odpočinek kniha dobrá, stihnete přečíst během pár dní.
A navíc krásná obálka!

zdehan
12.05.2016

Kniha se mě líbila je to pro ženy a každá se tam najde příjemná oddechovka přečteno za jeden den.

JanaDor
23.04.2016

Tvorba této autorky je určena současným ženám, které mají děti, manžela, práci a zažívají normální problémy běžného života. Její styl je čtivý a má velmi dobře propracovanou psychologii postav. Často jsem se do problému hrdinky vcítila, protože jsem něco podobného třeba zažila, anebo mi to bylo blízké. Ne jinak je to u tohoto příběhu. Tentokrát se téma knihy zabývá ženou, která hledá sama sebe.
Vřele doporučuji knížku k přečtení. Myslím, že se v ní hodně čtenářek najde a bude je bavit. Hezky se u ní odreagují a třeba se nechají inspirovat jako já. Takže já jdu vařit a po obědě vezmu děti na procházku.

Blanka Hošková

Blanka Hošková