Kufr paní Sinclairové

Osudový příběh o rodinných tajemstvích, spřízněných duších a promeškaných příležitostech Osamělá Roberta pracuje v knihkupectví Old and New a ráda sbírá všemožné poklady minulosti ukryté ve starých svazcích – fotografie, dopisy, pohlednice. Když jí otec jednou věnuje starý kufr, jenž svého času patříval její babičce, objeví v něm prazvláštní dopis z druhé světové války. Je pod ním podepsaný její dědeček, jehož nikdy nepoznala – nejde jí však do hlavy, jak ho mohl napsat, jelikož dle data uvedeného v listu už měl být tehdy dávno po smrti… Dorothy prožívá nešťastné manželství s Albertem, jenž posléze odchází bojovat do války. Když jednoho dne spadne do pole za jejím domem stíhačka, poznává shodou okolností polského majora letectva Jana Pietrykowského a s tím, jak se jejich pouto prohlubuje, v ní vzklíčí naděje na lepší budoucnost – snad přece jen nalezne štěstí. Osud má však s nimi oběma jiné záměry a zanedlouho už musí Dorothy skrývat tajemství tak velké, že jeho důsledky pocítí i její vnučka Roberta o desítky let později…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/220471/kufr-pani-sinclairove-220471.jpg 3.9260
Vydáno:, Mladá fronta

Mrs Sinclaiťs Suitcase (2014)

Kniha Kufr paní Sinclairové

Miška.Miška

Téma dobré, chvilkama zajímavé, chvilkama nudné.

danazeskolky

Nic jsem předem o knize nevěděla, jen jsem byla zvědavá, jaké to bude. A bylo. Mám moc ráda tento druh příběhů. Úplně se mi vykreslují postavy, prostředí, odehrává se přede mnou film. Úplně jsem cítila ten "kravský odér", když se nečekaně narodilo to miminko. Střídání časových rovin mi nevadilo, jen jsem vždy při skončení jedné, měla nutkání přeskočit listy a pokračovat v ní. Ale odolala jsem. Je pravda, že příběh ze 40. let byl plnější, ale i ten současný se mi líbil. Konec byl sice předvídatelný, ale jsem ráda, že částečně dopadl dobře a částečně to bylo velmi smutné.. Ta promarněná šance..., mohli být spolu a určitě šťastní... Je to život.

Devil-Ivet
19.12.2018

Začátek byl hrozný. Nemohla jsem se začíst a děj skákal z jedné doby do druhé, takže jsem se pěkně ztrácela. Ale nakonec jsem se začetla a více mě zajímala Dorothy než Roberta. Celkem předvídatelný děj a závěr byl otevřený. Ale jinak se to četlo docela pěkně, když se člověk najde a ví, o co jde.

elenai
27.09.2018

Přestože má kniha necelých 300 stran, četla jsem ji bohužel dlouho. To bohužel se ovšem neváže ke kvalitě knihy, ale k nedostatku času. Byla jsem totiž naprosto fascinovaná a napjatá, i když jsem samozřejmě tušila, jak kniha zhruba skončí. Nechtěla jsem nic jiného než číst a číst. Konec byl hořkosladký a přesně odpovídal popisu uvedeném na přebalu. A mně se tedy líbily obě linie, jak Dorothyina, tak Robertina. A Philip je super maník!

pecinka21
12.08.2018

Tak tato kniha mě mile překvapila, byla čtivá a příběh se mi moc líbil, po delší době super kniha co mohu jen doporučit.

MichelleS
04.08.2018

Stokrát vyvařené ingredience, spíš než postavy, jen figurky, s kterými autorka hýbe, jak se jí hodí. Zvlášť současný příběh je doslova nudný. Za týden nebudu vědět, jak se liší od jiných "dopisů". Vhodné pro zaplácnutí času nebo když potřebujete dát mozku dovolenou.

iveta3689
13.07.2018

Cekala jsem trochu jiny pribeh, ale nevadi. Rozhodne me bavilo stridani casovych rovin. Pribeh ze soucasnosti byl slabsi, hlavni hrdinka byla dost protivna a jeji pribeh nijak neodsypal. Pribeh jeji babicky v minulosti byl zajimavejsi.

medlovice
18.06.2018

Ten nádherný obal ! Tak výstižný a věrný obsahu knihy. Jako knihovnice se taky setkávám se zajímavými záložkami, ale takové úlovky nemají ani ve střediskové. A Roberta mi vůbec nepřišla osamělá měla práci, která ji bavila a rodinu , které držela pohromadě a kouzlo tajemství . To, co udělala Dorothy, byla správná věc a bavila mě nejvíc z postav. Hodně lidí tuto knihu přirovnává k jiné knize, námět není až tak originál ale rodinná tajemství táhnou.