Racík Racík komentáře u knih

Město žen Město žen David R. Gillham

Město žen je zvláštní čtení. První půlku jsem se stále rozhodovala, jestli vůbec budu knihu číst. Druhá polovina je zajímavější.
Přidávám se k těm, kteří se pozastavují nad způsobem napsání knihy. Ta je částečně napsaná velmi čtivě a zajímavě. Tyto části jsou ale vystřídány pasážemi, které jsou zdlouhavé a nezáživné. Přitom je evidentní, že autor psát umí a dokáže nás příběhem strhnout. Je tedy možná tento dvojí způsob psaní autorům záměr?
Rozhodně je zajímavé číst o změně myšlení loajální Němky v člověka, který ukrývá hledané osoby i s tím vědomím, že riskuje vlastní život.

13.07.2021 3 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Příjemné, pohodové čtení. Jen jsem se asi nechala ovlivnit nadšením ostatních a měla jsem asi zbytečně velká očekávání.
Knížka se četla opravdu dobře, děj přijemně plynul, i když byl dost předvídatelný. Hlavní hrdinka tohoto dílu mi ale trošičku vadila tím, jak odsuzovala věci, které sama v blahobytu a dostatku udělala a skrývala.
Nicméně doporučuji jako oddychovou, dovolenkovou literaturu, až si budete chtít opravdu odpočinout.

13.06.2021 3 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Charlie Donlea

Výborný začátek nové detektivní série. Napsané čtivě, uvěřitelně, ale napínavě, nechybí psychologická linka, zvraty. Není to překombinované a přesto vás příběh udrží v napětí, odhadech... na konci se vše propojí, pospojuje. Řadu věcí máte během čtení před sebou, ale jistotu nemáte. Těším se na pokračování a doporučuji k přečtení.

24.05.2021 5 z 5

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Smutné, náročné téma, ale moc krásná knížka. Kdyby nebyla napsaná podle skutečného rodinného příběhu, bylo by skoro neuvěřitelné, že v té hrůze bylo možné mít takové štěstí. Ale jak je vidět, může víra, láska a neuvěřitelné štěstí překonat i ty největší hrůzy. Doporučuji, nebudete litovat.

24.05.2021 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Kniha je napsaná velmi čtivě. Ze začátku mi vadila absence uvozovek u přímé řeči, ale rychle jsem si zvykla a přestalo mi to vadit. Čtyři * dávám jen kvůli celkovému vyznění knihy - smutek, depresivní pocit. Ale to byl asi autorčin cíl, vykreslit jednotvárnou a depresivní realitu. Takže autorka by * zasloužila 5, protože se jí to povedlo -:).

28.04.2021 4 z 5

Rodinný příběh, druhá knížka od JP. Líbila se mi, ale Podbrdské ženy malinko víc.
Víc se mi líbil historický příběh Alžběty. Ten byl pěkně propracovaný a krásně se četl. Ninina dějová linka mi připadala nedotažená a vlastně bez nějaké hlubší myšlenky. I když možná to souviselo s Nininým hledáním sebe sama.
Určitě ale stojí knížka za přečtení, už jenom proto, že z knihy dýchá naděje, že nikdy není pozdě na rodinné poznání a sblížení.

18.04.2021 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Přestože je celá kniha vlastně hrozně smutná, čte se výborně. Je to pohled do života manželů, kteří se mají rádi, překonali spolu spoustu problémů, ale mají před sebou i tajemství. Tajemství, která mají chránit toho druhého. Už to mi bylo na knize sympatické, protože v poslední době je většina knih napsaná tak, že to vypadá, že se hlavní dvojice miluje, ale vlastně je to naopak.
Pokud máte rádi psychologické příběhu, určitě po této knize sáhněte.

01.04.2021 5 z 5

Pohlednice bez podpisu Pohlednice bez podpisu Imogen Clark

Kniha se krásně čte. Prolínají se dvě časové roviny, příběh matky a dcery. Je to smutně laděný příběh, ve kterém soucítíte s hlavní hrdinkou příběhu. Velmi mě ale zklamal konec. Připadalo mi, jako kdyby si autorka řekla, že už toho napsala dost a teď musí knihu rychle ukončit. Proto jen 4 *. I tak stojí kniha za přečtení. Doporučuji.

01.04.2021 4 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Čekala jsem romantické a oddychové počtení. Dostala se mi ale mnohem víc. Byl to opravdu krásný příběh, který má i hluboký podtext a otevře před čtenářem celkem neznámou část válečných dějin.
Potěšila mě i závěrečná poznámka autorky příběhu, kde jsem se dozvěděla, jak kniha vznikla, co je pravdivé a co je literární příběh.
Určitě doporučuji!

21.03.2021 5 z 5

Tajemství hradních zdí Tajemství hradních zdí Anna Beatrix Bártová (p)

Očekávání byla velká a přišlo spíše zklamání. Nebyl to úplně špatný příběh, bavila mě část odehrávající se v minulosti. Příběh ze současnosti se mi moc nelíbil. Četla jsem ho, abych se udržela v obraze a dotáhla knihu do konce.

13.06.2020 3 z 5

Odříkaného manžela největší krajíc Odříkaného manžela největší krajíc Alena Jakoubková

Dobré odreagování, hezké počtení, nemusíte přemýšlet. Kniha plyne, všechno je úžasné....
Jen jsem si při čtení, hlavně v první polovině, připadala, že čtu nějaké slohové cvičení. Věty mi připadaly hrozně těžce napsané. Nebylo to takové to plynutí textu, kdy se začtete a stránky vám přibývají samy. Druhá půlka už byla mnohem lepší, nebo jsem si zvykla.
Je to oddychovka a tak je k ní třeba přistupovat /např. hlavní hrdinka "dře" 10 hodin denně a jen tak bokem vyrábí majonézy, vaří kulinářské speciality, chodí se sestrou na vínko .../.

16.05.2020 3 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Napínavý, čtivě napsaný příběh. Výborně se čte. Líbil se mi posun děje z hlediska více hlavních postav. Jediné, co mě zklamalo byl závěr. Nepřipadá mi reálný. Možná jsem naivní, ale nemyslím si, že by "normální" člověk byl schopen takto všechny události zpracovat a žít dál. Jinak ale doporučuji, určitě kniha stojí za přečtení.

14.04.2020 4 z 5

Stezka v troskách Stezka v troskách Gemma Liviero

Začátek knihy byl hodně pomalý. Doporučuji ale vydržet, protože příběh se rozvine. Postavy jsou skvěle vykreslené, příběh zajímavý. Určitě další skvělá knížka s válečnou tematikou.

11.04.2020 5 z 5

Olivovník Olivovník Lucinda Riley

Velmi čtivě napsaná červená knihovna. Příjemně se čte, přesně do období, kdy nemáme chodit ven -:). Kniha stojí za přečtení.

28.03.2020 4 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Zajímavý příběh, dost netradičně zpracovaný. Větší část knihy se četla opravdu dobře, i když to občas působilo zkratkovitě. Zřejmě to byl autorův záměr. Když se rozepsal a do příběhu jsem se ponořila, přišlo najednou "bum" a děj byl přetržen zprávami z denního tisku.
Trochu mi vadily hodně konkrétní a popisné názvy kapitol, ze kterých vyplývá, co se dál bude dít. Určitě ale stojí tato kniha za přečtení.

04.03.2020 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Příjemná oddechová knížka. Určitě si najde spoustu nadšených čtenářek. Přečetla jsem, protože se čte celkem dobře a není třeba u ní hluboce přemýšlet. Ale nadšení mi chybí. Asi proto, že nejsem nadšená "kuchařka" ani "pekařka" a moc se neumí nadchnout pro odpočinek typu "celé odpoledne jsme si užila zdobením dortíků". Ale chápu, že právě toto řadu čtenářek nadchne.

02.03.2020 3 z 5

Sestra Sestra Louise Jensen

Kniha je napsaná čtivě, četla se moc dobře. Je napínavá i dojemná. V podstatě do samého závěru se mi líbila a myslela jsem na pět hvězdiček. Ale závěr pro mě všechno pokazil. Tolik událostí, myšlenek, změn. Zdálo se mi to přehnané a mně osobně to zkazilo celkový dojem.
I tak ale kniha určitě stojí za přečtení.

11.07.2019 3 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Kniha je napsána velmi čtivě. Ale zejména druhá polovina mi připomínala červenou knihovnu v "netradičním" obsahu. Hlavní hrdince se daří a prochází jí úplně všechno.
Nikdo se nepozastavuje nad jejími aktivitami, nikdo neřeší, co se kolem ní děje.
Ale jako oddechovka, dobré čtení.

16.05.2019 3 z 5

Marlene Marlene Hanni Münzer

Po přečtení prvního dílu jsem se se na druhý díl těšila. Ale méně je někdy více. Část příběhu se dobře četla, ale druhá část byla přemrštěná, těžko uvěřitelná. Stačila by polovina příběhu, méně neuvěřitelných náhod, štěstí a mohla to být skvělá kniha.

26.04.2019 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Další příjemné a vtipné čtení od Patrika Hartla. Kdo chce může číst a bavit se. Kdo chce najde i náměty na zamyšlení. Paralelu na sebe, svou rodinu, známé, kamarády musí v některé části knihy najít snad každý. Pro mě osobně bylo příjemné, že kniha je laděna pozitivně a ani v závěru nechybí dobrá nálada.

27.10.2018 5 z 5