Olivovník

Kouzelný dům protkaný pavučinou tajemství Jako mladičká dívka strávila Helena kouzelné léto u svého kmotra Anguse na Kypru a poprvé v životě se tu zamilovala. Po letech se teď do starobylé vily Pandory vrací a doufá, že v malebné hornaté krajině plné vinic a olivových hájů prožije s manželem a třemi dětmi podobné idylické léto jako kdysi. Hned po příjezdu do domu, který jí její kmotr, bývalý velitel britské vojenské posádky odkázal, však zjišťuje, že se stále víc zaplétá do pavučiny tajemství, jež úzkostlivě tajila před svým mužem Williamem a třináctiletým synem Alexem. Minulost ji tu však dostihuje na každém kroku a zahání do slepých uliček, z nichž není úniku…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/392409/olivovnik-rDF-392409.jpg 4.525
Vydáno:, Víkend

Kniha Olivovník

Mlsnákočka

Mně se kniha líbila. Autorku neznám, toto byla první knížka, kterou jsem od ní četla. Píše čtivě, líbily se mi i pasáže z Alexova deníku. Autorka přesně vystihla myšlení třináctiletého dítěte. Prodlužování závěru se mi zpočátku také nelíbilo, ale vzhledem k situaci v rodině to tam patřilo.

essidaven

Čekala jsem trochu více díky vysokému hodnocení, které autorka sklízí zde na databázi. Příběh bych zkrátila asi tak o polovinu. Celkem se toho v knize moc nestalo a první část byla vyloženě rozvleklá. Oceňuji vyprávění z pohledu třináctiletého kluka, které se mísí s pohledem "vypravěče". Ale k dočtení knihy jsem se musela vyloženě nutit, na toto téma existuje mnoho lepších knih.

Leeena321

Knížka se mi líbí, během pár dní jsem ji přečetla téměř celou. Pár desítek stran před koncem se ale už vyloženě musím nutit k dočtení. Od té doby, co bylo odhaleno tajemství, kdo je otec, mě už vše poté přijde zbytečné ...

Mandlevest

L.Riley, fantastická vypravěčka, která Vás přenese do všech koutů světa, přesněji do těch, ve kterých se konkrétní kniha odehrává. Umí to prostě skvěle. Jak sama píše v doslovu, u této knihy , trošku jiné, než jsme u ní zvyklí, píše o jedné prázdninové cestě, o rodinných vztazích, lásce, milenecké, manželské, ale hlavně mateřské, o událostech v životě, které nás vždycky dostihnou, většinou , když to nečekáme. Krásně se to četlo, jako bych cítila všechny vůně Kypru i, v době čtení, v mrazivé Praze.

putpuda

Moc pěkný příběh. Úžasná atmosféra středozemního moře (já tam chci :D) Mám ráda střídání minulosti se současností a rodinná tajemství,takže za mě určitě ano!

Toňula

Díky této knize jsem se stala skalní fanynkou autorky. Opět silný příběh kombinující nejen přítomnost s minulostí, ale různé způsoby vyprávění - pohledem Alexe, mimořádně inteligentního a vnímavého chlapce ,nezaujatého vypravěče, který nám líčí příběh Heleny a její rodiny, nastinuje vztahy mezi hrdiny a na závěr samotné Heleny, který se musí vypořádat se svojí minulostí,aby posléze našla odpuštění a ocenila sílu lásky. Krásný příběh plný hlubokých myšlenek.

Šánka

Podle starodávné legendy řečtí bohové ukryli do Pandořiny skříňky zlo, lež, nenávist, ale také milostnou touhu, svůdnost a krásu. Pandora, která skříňku otevřela, tohle vše vypustila do světa. Na dně skříňky však zůstala jako jediná....naděje......

Lucinda Riley nám vypráví další krásný a dějově pestrý příběh, ve kterém na staré letní sídlo Pandoru přijíždí Helena se svojí rodinou a přáteli. Pomyslným otevřením dveří dávná legenda ožívá, vydává svá tajemství, jež zasahují do životů všech.
Nechejte se přenést v čase na slunný Kypr a zaposlouchejte se do úchvatného příběhu skvělé vypravěčky.

zuzana2599
08.12.2018

Staré letní sídlo Pandora otvírá pro přijíždějící rodinu pověstnou Pandořinu skříňku. Lucinda Riley píše vskutku krásné příběhy. Olivovník není výjimkou. Je to kouzelný rodinný příběh, opředený pavučinami tajemství, jejichž rozpletení není vůbec jednoduché.
Lucinda Riley je jednoznačně autorka blízká mému srdci !!