Olivovník

Kouzelný dům protkaný pavučinou tajemství Jako mladičká dívka strávila Helena kouzelné léto u svého kmotra Anguse na Kypru a poprvé v životě se tu zamilovala. Po letech se teď do starobylé vily Pandory vrací a doufá, že v malebné hornaté krajině plné vinic a olivových hájů prožije s manželem a třemi dětmi podobné idylické léto jako kdysi. Hned po příjezdu do domu, který jí její kmotr, bývalý velitel britské vojenské posádky odkázal, však zjišťuje, že se stále víc zaplétá do pavučiny tajemství, jež úzkostlivě tajila před svým mužem Williamem a třináctiletým synem Alexem. Minulost ji tu však dostihuje na každém kroku a zahání do slepých uliček, z nichž není úniku…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392409/big_olivovnik-rDF-392409.jpg 4.388

Vydáno: , Víkend

The Olive Tree, 2016

Kniha Olivovník

předevčírem

Další nádherná kniha z pera mé oblíbené autorky, která mne doslova okouzlila :-). I když to u ní mám občas jako na houpačce, protože ne všechny její knihy se mi líbí bez výhrad ;-). Tentokrát mne ale Helenin příběh, který vypráví ona i její syn Alex, opravdu strhnul do svého víru a nepustil až do konce. Navíc to krásné prostředí Kypru, prostě jedním slovem dokonalé! Helena před svým manželem Williamem a všemi ostatními ukrývá jedno velké tajemství. Nikdo totiž netuší, kdo je pravým otcem jejího nejstaršího syna Alexe. A také důvod, proč tuto skutečnost jeho matka tak přísně střeží, není dlouho zřejmý. Ale jak se dá čekat, i to nejpečlivěji skrývané tajemství je jednoho dne odhaleno. A tím se změní životy nejen samotné Heleny, ale i všech zúčastněných... Kniha je napsaná čtivým stylem a já jsem ji odkládala jen s těžkým srdcem ;-). Hodnotím tedy plným počtem a na další setkání s autorkou se těším již nyní :-).

m_martina

Nový rok jsem zahájila knihou, která se dokonale hodila pro moji romantickou duši. Krásně se četla, ani stránky jsem nestačila obracet. Děkuji, paní Riley!

nachtigalka
19.09.2021

Co všechno jsem se během letošních prázdnin naučil: "Že láska není jenom jedna, ale že sa vyskytuje v mnoha formách a podobách. Že sa dá zasloužit, ale není na prodej. Že sa dá věnovať, ale za peníze si ji nekoupíte. A že jakmile někde zapustí kořeny, drží se tam pevně. Taková je láska." Krásny príbeh, pekné čítanie. O živote, v ktorom sú aj krásne ale aj horšie dni. Knihu vrelo odporúčam. Vyžaruje z nej leto, slniečko, vôňa mora, chuť olív, porozumenie a láska.

kyssling
25.06.2021

Příběh je podle mě krásně vystavěný, plný nápadů, postavy nádherně vykreslené, nakonec i princ našel svou vyvolenou. No v životě to tak úplně nechodí. Mě už při čtení trochu vadilo, že je to prostě jiná společenská třída něž mám já "lítali si letadlem sem a tam, několikatýdenní dovolené, auto si pronajmou na týdny, peníze jim evidentně nedělají starosti", ale společné jsou jak vidno ty vztahové problémy, které ale nakonec dobře dopadnou. Proto jsem měl vždy raději Zolu, který dodával do románu tu "syrovost bytí".

PetaZ
13.06.2021

Kniha byla nadherna jako ostatni autorciny knihy.. Behem cteni me zasahla autorcina smrt, ale zustaly po ni krasne pribehy, ke kterym se zrejme jeste nekdy vratim

Sofonisba
22.01.2021

Odpočinková kniha, která se velmi příjemně četla.

hzd
26.10.2020

Lucinda opět nezklamala. Krásný román odehrávající se na Kypru. V této nelehké době, kdy musíme být zavření doma, mi udělal radost. Je pravda, že série Sedmi sester je nepřekonatelná, ale i tak se mi knížka moc líbila.

alexis818
19.09.2020

Dávám čtyři,protože Lucinda má mnohem zajímavější děj ve svých ostatních knihách.Přesto hodnotím dost vysoko,ona prostě umí tak skvěle vylíčit přírodu i člověka s jeho náladami,že se čtenář opravdu dokáže vžít do prostředí a vcítit do člověka.To umí jen málo spisovatelů.Její série Sedm sester nemá chybu atak ji odpouštím tento počin,který považuji asi za nejslabší z jejích knih.