Odříkaného manžela největší krajíc

Poté, co ji opustí „největší láska jejího života“, zanevře Agáta na muže a rozhodne se budovat kariéru jako šéfredaktorka společenského časopisu a žít už navždy sama. Muže do svého života pustí jen občas, každého jen na jednu noc. Osamělost si nepřipouští, raději se vrhá do práce. Pak jednou, když hledá u rodičů v malebné chaloupce v Malé Úpě, kde vyrůstala, svůj rodný list, nalezne na dně šuplíku dopis, který napsala její sestra Laura, kterou nikdy nepoznala. Dopis je však datován více než deset let po Lauřině údajné smrti.....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424589/big_odrikaneho-manzela-nejvetsi-krajic-jcR-424589.jpg 3.847

Kniha Odříkaného manžela největší krajíc

Sasha001

Nevím, jestli mě víc odrazoval styl psaní a dialogů nebo to, jak je to celé ploché. Místy jsem se přistihla, že přeskakuji celé odstavce a ani tak mi nic neuniká.
Všichni nažehlení, štíhlí, krásní, s báječnou prací nebo báječným mužem, který je všechny samozřejmě uživí... Nehledě na sáhodlouhé popisy jídla. Kdyby místo toho raději autorka více vykreslila postavy, udělala by lépe.
Jediné, co mi snad bylo opravdu sympatické, je zasazení děje do trutnovska, které mám nesmírně ráda.

jali

myslím,že už žádnou další knížku od Jakoubkové číst nebudu.Z této knížky kapala sladkost až na zem.Všichni byli úžasní,fantastičtí, skvělí ,všechny zeny byly štíhlé jako víly i maminka v sedmdesáti,nosily nádherné šaty,všichni měli hoodně peněz a hlavně jedli,popisy jídel určitě zabraly část knihy ,všichni se měli rádi,Agátka létala po Evropě a postupovala v kariéře nakonec se objevil Ital s palácem v Římě,no přeslazené

Aknel26
23.08.2021

Naivní pohádka o tom, jak třicítka, padesátka a sedmdesátka ke štěstí přišly. Nejméně reálná mi přišla proměna matky - ale konec co do uvěřitelnosti taky stál za to.
Ráda bych napsala, že děj i postavy byly černobílé, ale vlastně to není pravda - naopak tu vše hýří barvami: jedny šaty zlatavě béžové, další broskvové, jiné "květované v bleděmodrých pudrových odstínech"... Podobně košatě bylo popsáno kdeco - nákupy, navštívená místa, vybavení bytů a jako vždy zejména lahůdky, které si všichni dopřávali na chatě, v cizině i v nejlepších pražských restauracích. Tyto detaily, přesné názvy hotelů, restaurací, ale i značek vína jsou typické pro všechny knihy paní Jakoubkové. Snobárna jak vyšitá.
Když jsem obsah knížky líčila mému muži (a vyslovené nahlas to fakt znělo šíleně), ptal se, proč to proboha čtu. A ještě víc se divil, když jsem řekla, že to není první kniha této autorky, kterou čtu, a není ani poslední. Náš rozhovor asi nejlíp vystihuje scéna z Vratných lahví.
Pepa Tkaloun: „Prosím tě, jak můžeš při svým vzdělání koukat na takovou blbost?“
Eliška Tkalounová: „A žehlil jsi někdy?"
Prostě knížky paní Jakoubkové jsou jako oddechovka docela fajn.

Ála1968
09.08.2021

Bylo to milé počtení u kterého nemusím přemýšlet.Na odreagování skvělé

laura
02.08.2021

Postavy nejdou do hloubky, vše je až příliš snadné, černobílé. Přesto se mi příběh Agáty líbil. Tak trošku jiný náhled do života jedné dívky a posléze ženy, které osud dává do rukou vlastně jen dobré karty - ačkoli to tak někdy nevypadá.

Osud se nás neptá. Prostě přijde. A my ho buď přijmeme, nebo proti němu můžeme bojovat. Ale vlastně nikdy nezvítězíme. Osud už totiž od začátku ví, jak to vlastně dopadne. Takže je to marné.

Ale proč to nezkusit? ;)

Agáta se s osudem pere s odhodláním, které bychom jí na jednu stranu mohli závidět a na tu druhou ho tak úplně nechápeme. Proč se vlastně tak brání - když ani nechce? ;)

Jo, tohle mě bavilo.

Allla9
02.04.2021

Příjemné čtení, které navodí hezkou atmosféru.

tittanie
17.07.2020

Původně jsem si od autorky chtěla přečíst jinou knihu, ale tu jsem nesehnala, tak jsem sáhla po této knize. První dvě třetiny se mi líbily konec mě asi spíš zklamal.

Januli
30.06.2020

Začátek knihy mě příjemně překvapil a čekala jsem trošku jiný příběh než který se odehrál. Myslela jsem, že pro jednou autorka vynechá červenou knihovnu, ale nestalo se. Oddychovka na nedělní odpoledne.