Racík Racík komentáře u knih

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Pěkně napsaná česká detektivka, čtivá.

02.06.2022 5 z 5

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

Budu se se svým hodnocení hodně lišit, ale na mě to bylo moc. Moc bláznů, moc temnoty. Všichni kromě dítěte nebyli vlastně normální a neštítili se ničeho. Tato kniha mi prostě nesedla, dočetla jsem ji jen proto, že měla tak výborné hodnocení. Pořád jsem čekala, kdy mě to chytne. Je pravda, že konec byl asi nejčtivější, ale pro mě možná proto, že už jsem se nemohla dočkat.
Věřím ale, že ostatní čtenáři jsou nadšeni... protože knížka není napsaná vůbec špatně.

02.06.2022 2 z 5

Ztracený na Nevděku Ztracený na Nevděku Petr Hugo Šlik

Pěkně napsaná dětská detektivka.

12.05.2022 5 z 5

Vrahova žena Vrahova žena Victor Methos

Výborná kniha!!! Napínavé, čtivé, a i když je příběh o sériovém vrahovi, což vůbec není můj šálek kávy, tak tato kniha se skvěle četla a ustála jsem i toho hromadného vraha. Asi proto, že je celý příběh vyprávěn prostřednictvím vrahovy manželky, což je silná a odolná žena. Další hodně svéráznou postavou je dcera... ale po tom, čím vším si musely ty dvě projít, je asi možné všechno...

24.04.2022 5 z 5

Dvě hrsti života Dvě hrsti života Katharina Fuchs

Krásně napsaná knížka. Klidně bych četla ještě dalších pár set stran a dozvěděla se, jak to bylo dál. Třeba nás čeká ještě pokračování? Autorka příběh vypráví podle osudu svých babiček. Ani jedna z nich to neměla jednoduché, obě to byly ale silné ženy, které se dokázaly poprat se svým nelehkým osudem, dokázaly se starat v těžké době o rodinu, bály se o své děti a dokázaly rodinu semknout.
Doporučuji k přečtení, pět * knize určitě patří!

15.04.2022 5 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Knížka se celkem dobře četla, ale některé pasáže mi vyloženě vadily. Připadalo mi zvláštní, že se advokátka diví některým věcem, které se týkaly druhé světové války a židovské problematiky. Možná je to dané tím, že autor je Američan, že my Evropané jsme nejspíš "více v obraze"? Nevím. Na druhou stranu bylo vidět, že si autor dal práci a spoustu věcí týkajících se polských dějin pečlivě nastudoval. Styl knihy je trochu víc reportážní než beletristický. Ale určitě stojí za přečtení, i když souhlasím s dalšími komentáři, že Zuzanin dech nebo Hana jsou podstatně lepší čtení!

17.03.2022 4 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Knížka se četla velmi dobře, příběh celkem zajímavý. Bohužel mě moc neoslovila, možná jsem měla velká očekávání vzhledem k vysokém hodnocení, možná jsem ji jen četla v nevhodnou dobu. Po celou dobu jsem měla pocit, že tomu něco chybí, že by vylíčení příběhu potřebovalo dotáhnout.

17.03.2022 3 z 5

Když jsme ještě věřily na mořské víly Když jsme ještě věřily na mořské víly Barbara O'Neal (p)

Krásné čtení. Jednoduchý romantický příběh, ale děj který ho provází už tak romantický není... Knížka je čtivá, napsaná laskavým a milým způsobem. I smutné a bolestivé události provázejí náš život, ale psát se o nich nemusí brutálně.
Velkým bonusem je nádherné líčení moře a všech jeho podob. Bydlet na útesu s výhledem na širé moře je nesplněný sen, ale v téhle knize si můžete moře užít díky jeho přenádhernému líčení.

03.03.2022 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Pokud máte rádi tajemno, napětí, je tohle ta správná knížka! Je to temné, zamotané, čtivé. Trošičku mi vadil konec, protože se tam najednou objevily některé podstatné informace. Nemám osobně ráda, když v průběhu příběhu nevyplyne to důležité a na konci najednou "bum" a dozvíte se něco podstatného, co celý příběh zvrátí.
Zvažovala jsem kvůli tomu původně 4 *, ale jinak je ten příběh opravdu pěkně napsaný, plný tajemství a napětí, takže si nejvyšší hodnocení určitě zaslouží.

23.02.2022 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Čtivá detektivka. Dala jsem sice jen čtyři *, ale v podstatě je to moje chyba. Četla jsem totiž nejprve třetí díl a to mi zkazilo to pravé čtecí potěšení. Doporučuji číst opravdu podle pořadí dílů. Je to lepší! Ale jinak opět další super detektivní příběh, který vás vtáhne a nepustí.

23.02.2022 4 z 5

Zapomenuté dívky z Paříže Zapomenuté dívky z Paříže Pam Jenoff

Příběh, který byl inspirován skutečnými událostmi, se četl dobře. Byl napínavý i romantický. Zhruba od poloviny se mi nechtělo ani knížku odkládat. Na toto téma bylo napsáno více, možná lepších knih. Ale i tato rozhodně stojí za přečtení. A i když vlastní příběh je fikce, dívky, o kterých autorka píše, skutečně existovaly a zaslouží si, aby se na ně nikdy nezapomnělo.

05.02.2022 5 z 5

Zmizelá apatykářka Zmizelá apatykářka Sarah Penner

Četla jsem na doporučení tady na Databázi. Příběh se mi celkem líbil, dobře se četl. Ale úplně mě to nepohltilo. Na obou hlavních hrdinkách, té z minulosti i ze současnosti, mi trochu vadilo, jak přistupují k životu. Jedna míchá jedy a stále jí to prochází a ona se neustále ospravedlňuje. Ta současná zase vyčte z nalezené lahvičky spoustu "historických" skutečností, protože ji zajímá život obyčejných lidí... trochu zvláštní.
Ale kniha se četla pěkně a určitě stojí za přečtení.

05.02.2022 4 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Čtivě napsaná kniha na hrozné téma. Nechci prozrazovat děj, ale musím říct, že takto pojatý příběh jsem ještě nečetla. A vlastně do budoucna doufám, že ani číst nebudou. Jednou to stačilo, i když dávám 5* a doporučuji k přečtení.

05.02.2022 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Knížka byla čtivá, líbila se mi. Nechybělo napětí, ale také humor. Jen mi trochu vadilo, že jsme postupně nabývala pocitu, že všichni kolem mě musí být aspoň trochu "nenormální". Nemám takové vyznění knížek moc ráda, proto jsem ubrala jednu *.

15.01.2022 4 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Smutná, ale čtivě napsaná knížka. Líbily se mi obě dějové linky. Závěr byl pro mě trochu moc sladký, ale byla jsme ráda, že po té náloži smutku přišla trocha naděje. Ještě bych se bývala ráda dozvěděla více o osudu Amy, jak se nakonec dostala z ústavu. V jejím životě je docela velké a podstatné "hluché" místo. Nicméně i tak se mi knížka moc líbila a doporučuji ke čtení.

15.01.2022 5 z 5

Milostný dopis Milostný dopis Tracy Rees

Tato knížka nebyla pro mě to pravé. Nebyl to špatný romantický příběh, ale nějak mi nesedl styl psaní, i když jen v některých kapitolách. Část knihy se četla skvěle, měla spád. Ale většinou byla kniha napsaná takovým zvláštním "školním" způsobem, neobratně. Některé obraty mi vyloženě vadily. A ze všeho nejvíc mi vadily časové nesrovnalosti a rozpory.
Přesto si kniha své čtenáře určitě najde.

02.01.2022 3 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Povídky nejsou můj oblíbený literární druh. Raději se začtu a užívám si příběh. Některé byly lepší, jiné slabší, ale hlavně pro mě je to velká zkratka a málo příběhu. Ale věřím, že kdo má povídky oblíbené, ten si užije -:).

28.12.2021 3 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Skvělá detektivka. Autorka umí psát výborně, shoduji se s dalšími komentáři, že tento díl je ještě lepší než ty předchozí. Rozhodně se těším na další a doporučuji k přečtení.
Příběh je krutý, ale všechno má své důvody... Dějová linka vás vede a dozvíte se vše potřebné k vysvětlení děje. Ale chápe se to dost těžko, že někdo je schopen takových hrůz... i když sám prožíval možná ještě horší.

28.12.2021 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Na knížku jsem se moc těšila, protože předchozí autorčina kniha se mi moc líbila. Navíc jsem tady četla pochvalné komentáře. Ale nadšení se nedostavilo. Knihu jsem přečetla, poslední třetina byla opravdu dobrá. Ale ta první část mě nenadchla. Připadala mi zbytečně rozvleklá. Námět jako vždy u této autorky zajímavý...
Někdy se prostě nezadaří, buď autorce, nebo spíš mně jako čtenáři...

26.12.2021 3 z 5

Nejtemnější úsvit Nejtemnější úsvit Aly Martinez

Knížka se mi nelíbila skoro vůbec. Pořád jsem četla a čekala, kdy mě chytne, když má tak výborné hodnocení. Ale nebavila mě. Teprve posledních pár desítek stran se to výrazně zlepšilo. Teď jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat, takže dám šanci i druhému dílu -:).
Nejvíc ze všeho mi vadily vulgarity. Nechápu, proč je tam autorka dávala. Nezapadalo mi to do celkového ladění příběhu. Nevadí mi vulgární výrazy, když mají smysl, dokreslují příběh. Ale tady mi přišly naprosto zbytečné. Podle mého názoru se nehodily k tomu, jak byli oba hlavní hrdinové vykresleni.
Sympatický mi byl Tom, ale bohužel ostatní postavy nedostaly v příběhu moc šancí. Kdyby to autorka trochu propracovala, asi by to byla skvělá kniha.

19.11.2021 2 z 5