Racík Racík komentáře u knih

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Další výborný příběh ze série Josie Quinnová. Líbily se mi všechny, ale tento ještě o kapku víc. Josie i tentokrát projde těžkou životní zkouškou, protože je ohrožen její křehký a slibný vztah s Noahem. Knihu jsem doslova zhltla a byla skvělá!

Byt nad Seinou Byt nad Seinou Kelly Bowen

Příběhů napsaných obdobným způsobem vychází v poslední době opravdu hodně. Byt nad Seinou určitě stojí za přečtení, protože je napsán velmi emotivně a čtivě. Některé dějové linky jsou sice jasné od úplného začátku, ale děj vás vtáhne, občas překvapí. Knížka se mi moc líbila.

Já, Smrt Já, Smrt Aleš Novotný

Kniha se čte moc dobře, jen zpočátku se mi zdálo, že postav je hodně a že se nemohu zorientovat. Ale děj vás vtáhne a brzy jste v obraze. Jinak je to ale smutné čtení, co všechno se může mezi lidmi, kamarády odehrát, jak může být přátelství silné, ale i zrádné a smrtící. Výborný čtenářský zážitek, napětí, obavy, úleva, ale i znechucení z toho, jak se mohou také chovat někteří "rodiče". Určitě zkusím další autorovy knihy.

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

Autorka je nepochybně výborná vypravěčka. Četla jsem všechny její knihy. Tato se mi ale líbila nejmíň. Nebyla špatně napsaná, ale ty předchozí knihy se zkrátka podařily lépe.

14.10.2022 3 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Čtivě napsaný thriller, který vás vtáhne do děje. Ale konec příběhu mě zklamal. Navíc nemám ráda knihy, kde některý hrdina provede něco totálně přes čáru, ale projde mu to, protože je to vlastně pochopitelné, proč to udělal. Nebo se možná pletu. Závěr je takový, že se přímo nabízí pokračování příběhu. A tam třeba Miren dostihne spravedlnost. I když si vlastně přejete, aby se tak nestalo a Miren našla svůj klid a pohodu, kterou si zasluhuje.

14.10.2022 4 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Příjemně plynoucí příběh, který s klidem večer odložíte a druhý večer pokračujete ve čtení. Čte se hezky a klidně. Rozhodně to není kniha, kterou byste nemohli odložit a museli dočítat ve tři ráno. Ale příběh je to pěkný, o lidském odhodlání, lásce ke knihám. Asi by se z toho dalo vytěžit víc, příběh Graciiny lásky a kamarádství je tam řešen jen okrajově, stejně jako řada momentů v knihkupectví. Příjemná oddychovka, když si chcete počíst a nemuset přemýšlet.

14.10.2022 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Na novou knihu p. Tučkové jsem se moc těšila. Příběh opět výborný, propracovaný, zajímavý, dozvíte se spoustu nových informací, mnohokrát během čtení jsem si dohledávala další informace a podrobnosti o některých aktérech. Mám ráda i autorčin styl, kdy příběh prokládá historickými dokumenty. Jen tentokrát bylo těch historických dokumentů na můj vkus opravdu hodně a trochu to brzdilo spád knihy. Určitě ale mají v knize svoje opodstatnění. Jen proto jsem ubrala jednu *. Kniha je výborná a čtivá. Lehké čtení to ale není.

17.08.2022 4 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Čtivě napsaný detektivní příběh, od kterého se skoro nedá odejít. Žádnou knihu jsem od autora ještě nečetla, ale určitě si nějakou další opatřím. Oba hlavní hrdinové jsou sympatičtí a už se těším na další pokračování.

17.08.2022 5 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

První díl se mi líbil opravdu hodně, a proto jsem se vrhla hned na díl druhý. Je taky napsaný výborně, ale přeci jen to z mého pohledu nemělo takový spád jako u první knihy. Je to takové klidnější, nenastala situace, že bych knihu nemohla odložit, jako se mi to stalo u prvního dílu. Možná je to tím, že vlastně čtete vysvětlení toho, co předcházelo prvnímu dílu. Nicméně příběh je napsaný výborně a nejspíš bude ještě následovat další díl.

17.08.2022 4 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Smutně laděný příběh, plný osamění, pochybností a smutku. Na pozadí české historie se odehrává příběh tří žen z jedné rodiny, kterým tyto události poznamenaly celý život. Výborně, čtivě napsané.

28.07.2022 4 z 5

Když Paříž spala Když Paříž spala Ruth Druart

Krásný příběh odehrávající se za války i po ní. Pro mě již poněkolikáté v poslední době jde o příběh zachycující osudy lidí, kteří měli velké štěstí a válku, koncentrační tábor přežili a vrátili se. I přesto je válečně osudy a neštěstí pronásledují i v době míru a zasáhnou i malinké, nevinné děti.
Z počátku jsem se nemohla začíst, ale od chvíle, kdy do příběhu vstoupilo zachraňované dítě, měl příběh spád a byl napsán velmi čtivě a podmanivě. Určitě doporučuji k přečtení. Pro mě ale knížka Esterčini otcové byla ještě o velký stupeň výš.

28.07.2022 4 z 5

Nejhezčí dny našich životů Nejhezčí dny našich životů Claire Lombardo

Moc pěkné čtení, dala bych 4,5 *, ale vzhledem k tomu, že se jedná o prvotinu, dávám rovnou 5*. Mám ráda knihy, kde se vlastně mají všichni rádi -:). I tak přináší život spoustu starostí, problémů, těžkostí, nemusí to být vždy nějaký psychopat, který všechno zamotá, uškodí. Bylo to opravdu krásné a milé čtení, autorka je šikovná, a pokud píše dál, budu určitě číst i její další knížky.

24.07.2022 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Bylo to smutné čtení, od kterého jsem se ale jen těžko odtrhávala. Clara byla neskutečně silná žena, když ji to, co prožila ve Willardu, nezlomilo. Její linka příběhu byla silnější a nosnější, ale i příběh Izzy se mi celkem líbil. Clara byla velmi statečná, dokud měla naději, že se setká s Brunem, chápala jsem, co ji dodává sílu. Pak už jsem ji jen obdivovala, že to nevzdala a žila dál. Je jen škoda, že autorka celý ten kus života po Brunově smrti, v podstatě přeskočila. Závěr příběhu se mi líbil, protože další neštěstí a trauma už by bylo moc. I přesto to bylo silné a dojemné, plné emocí i slz.

17.07.2022 5 z 5

Knížka je napsaná takovou reportážní formou, ale mně se četla dobře a bavila mě. Je pravda, že by z tématu šlo vytěžit asi mnohem víc. Ale i tak to bylo zajímavé čtení. Linda byla silná žena a díky tomu se dokázala vrátit zpátky do života. Obdivovala jsem její odhodlání a trpělivost získat svou holčičku a zároveň jí nezpůsobit velké trauma. Fandila jsem jí.

17.07.2022 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Čtvrté pokračování podařené detektivní série. Čtivé a napínavé. Litovala jsem, že už je konec, klidně bych ještě chvilku četla a dozvěděla se něco o Josiině rodině nebo novém vztahu.
Určitě se vyplatí číst díly podle pořadí, i když navazují volně.

16.07.2022 5 z 5

Kniha ztracených jmen Kniha ztracených jmen Kristin Harmel

Další pěkně a čtivě napsaná kniha z těžké doby druhé světové války. Příběh se mi líbil, hlavní hrdinka byla sympatická a konec šťastný -:). Občas mi sice některé drobné události, které tvořily děj, přišly ne příliš reálné, nebo jednoduše řešené, ale celkově se jednalo o příjemné počtení, které mohu jen doporučit.

16.07.2022 5 z 5

Poslední slib Poslední slib Kathryn Hughes

Na knížku jsem se těšila, protože ostatní autorčiny knihy se mi líbily moc. Tentokrát přišlo ale lehounké zklamání. V první části knihy jsem se moc neorientovala. Jednotlivé linky příběhu se sice četly dobře, ale bylo toho nějak moc a já se dost ztrácela a nemohla nalézt, jak to všechno spolu souvisí. Zhruba v polovině knihy to všechno do sebe ale zapadlo a pak už mě příběh pohltil. Na konci ale přišlo opět lehké rozčarování. Epilog, tedy postava, které je věnován, by si podle mého názoru zasloužil větší prostor, neboť byl vlastně "hybatelem" celého příběhu.

05.07.2022 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Pěkně napsaná česká detektivka. Zdála se mi ještě o malinko lepší než první díl. Zajímavě vymyšlený detektivní příběh se prolíná s city a vztahy hlavní hrdinky Laury, což z příběhu dělá spíš čtení pro ženy.
Autorka má vypravěčský talent, místy rozsáhle popisuje krajinu, ale i city, povahu, rodinný život, zkrátka co se zrovna hodí... Někdy na mě tyto části působily jako "brzda" příběhu, ale četlo se to opravdu dobře. Spíš takové zpomalení příběhu ve chvíli, kdy jste napnutí, jak se příběh bude vyvíjet dál. Rozhodně čtěte, ideální čtení na letní dny.

26.06.2022 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Čtivě napsaný příběh s detektivní zápletkou. Označení detektivka se mi nechce použít, protože toho příběhu souvisejícího se 2 vraždami je vlastně mnohem víc. Ze začátku se mi to zdálo až přehnané, ale rychle jsem se začetla a musím říct, že se mě příběh hodně bavil. Všechno vlastně vypadá na první pohled úplně jinak, než je ve skutečnosti. Ale autorka vás k závěru dovede logickými cestami, všechno vysvětlí, pospojuje. Za mě výborné čtení. I když její další příběhy, které jsem četla dříve, se mi líbily kapku víc. Proto tentokrát jen 4*, ale určitě doporučuji.

10.06.2022 4 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Skvěle a neobvykle napsaná knížka na téma holocaustu. Nejprve mě při čtení rušily některé maličkosti, nepřesnosti /např. když ve 30. letech používali houbičku na nádobí/, ale brzy jsem se začetla a přestala je vnímat. Charlottin /Esterčin/ příběh ukazuje, že nic není černobílé a jednoduché, jak se na první pohled zdá. Neměla určitě lehký život a musela toho v sobě spoustu zpracovat, než se dostala ke smíření a pokoře k životu i ke svým dvěma otcům.
Jednoznačně doporučuji k přečtení, počítejte s nějakou slzou a ohromným morálním dilematem, s níž se dokáže vyrovnat jen silný a dobrý člověk. Za mě jedna z nejlepších knih, které jsem v poslední době četla.

02.06.2022 5 z 5