Nejhezčí dny našich životů

Seznamte se, tohle jsou Sorensonovi! Rodinná sága o manželském páru, čtyřech dcerách, které mezi sebou neustále válčí, a jednom dlouho pohřbeném tajemství… Když se do sebe Marilyn a David zamilovali, netušili, co na ně čeká. O čtyřicet let později mají čtveřici rozdílných dcer, které bojují mezi sebou navzájem a se svými životy. Ovdovělá Wendy zmírňuje svůj smutek alkoholem a mladšími muži. Violet se potýká s úzkostí. Neurotická profesorka Liza zjistí, že je těhotná, ale není si jistá, zda dítě chce. A nakonec Grace, lehkovážná nejmladší dcera, která žije ve lži, o níž nemá nikdo z rodiny nejmenší tušení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464900/big_nejhezci-dny-nasich-zivotu-Z1i-464900.jpg 4.1106

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Most Fun We Ever Had, 2019

Kniha Nejhezčí dny našich životů

Danago

Musím přiznat, že když jsem si knihu pořizovala měla jsem celkem vysoké očekávání, bohužel. Zpočátku jsem se těžko orientovala v postavách, ke kterým jsem si nedokázala najít cestu a kterých je zde docela dost.

Příběh kde hlavní roli hrají pohádkově (ne až tak úplně uvěřitelně) celoživotně zamilovaní rodiče a jejich čtyři dcery, které každá svým vlastním způsobem bojují s životem. Někdy se navzájem milují, jindy nesnáší, někdy si pomáhají jindy se podráží. Celým příběhem se táhne jedno tajemství, se kterým se musí každý z rodiny nějak vyrovnat. Příběh popisuje jeden rok celé rodiny z pohledu různých postav a do toho každá postava vzpomíná na minulost. Postupně se odhalují i objasňují různá tajemství.
Bohužel žádná s postav si nenašla moje sympatie. A většinou jsem se nedokázala shodnout s jejich chováním.
I když kniha cílila na vážná témata , bylo to podáno takovým zpúsobem, že mě to většinou moc emočně nezasáhlo.
Knížka mi připadala spíš jako oddechovka, i když na to mělo příliš mnoho stránek.

Na celé knize mě nejvíc mě zaujalo, že ani super vztah mezi rodiči nezaručuje, že budou děti s výchovou spokojené a že povedou podobně ideální život.
Ano život není čerobílý a nikdy nemůžeme s jistotou vědět, co se stane za hodinu. Kdykoli se život může změnit o180 stupňů.

Dala bych 3,5 *

Imor

Pokud se vám stejně jako mě podaří rychle se ponořit do této obsáhlé rodinné ságy, knihu si určitě užijete. Nakonec po 520 stránkách se vám nebude chtít končit. Zase další povedená prvotina.

Radka_p

Veľmi pekný viacgeneračný príbeh jednej rodiny, dobre sa čítal, pekné a zaujímavé postavy v ňom vystupovali, aj tých 500 strán rýchlo ubehlo. Prvých sto strán mi ale trvalo kým som sa zorientovala kto je kto, to je jedna malá výčitka ku knihe. Druhá je taká moja osobná, ale keď sa pozriem na psychológiu postáv, David a Marilyn ako dvaja milujúci, tolerujúci, starajúci sa a prijímajúci rodičia vychovali 4 dievčatá, ktoré autorka napísala akoby boli od úplne iných rodičov. Nechcem spojlerovať no toto bolo niečo čo mi v príbehu dosť škrípalo.

Marcela52

Příběh početné rodiny, ve které stále se milující rodiče s láskou a respektem vychovávají své čtyři dcery, se zpočátku jeví trochu sentimentální a málo uvěřitelný, ale autorka má dar "vybruslit" i ze zdánlivě banálních situací tak, že si řeknete, tak tohle jsem také prožila. Není to žádná velká literatura, ale rozhodně mohu doporučit jako příjemné oddechové čtení, přestože o dramatické situace a notnou dávku psychologie tu není nouze.

nela3812

Autorka v knize zmiňuje mnoho rodinných a partnerských pádů a ponaučení, které velmi věrohodně odráží realitu. Sama jsem sebe nebo svůj život (a také své přátelé) několika pasážích našla a donutilo mě to se nad současnou situací více zamyslet a podívat se na ní z jiného pohledu.

Každá postava je jiná a přináší tak jedinečný pohled na situaci. Pro vývoj postav tu není mnoho prostoru, nicméně to vůbec nevadí. I tak má každá postava ze svého charakteru rozhodně co nabídnou a postará se o zvraty a sem tam nějaké napětí. Všichni řeší své vlastní problémy a autorka nám skrze ně ukazuje, že život není černobílý, a že dne na den se může vše obrátit vzhůru nohama.

Jediná věc, která mi v knize připadala daleko za hranicí reality, byl vztah rodičů. Sama jsem na takový vztah v reálném životě ještě nenarazila, ale představa, že něco takového skutečně existuje je úžasná, a všem přeji, aby se jim takovou lásku a oporu v životě podařilo najít.

Místy jsem měla pocit, že autorka děj příliš natahuje a bez některých scén by se kniha zcela jistě obešla. Nicméně i na 520 stran to bylo dost čtivé dílo a čtení příjemně ubíhalo. Za sebe dávám 4/5 a knihu mohu jedině doporučit.

Bettinka

Ze začátku to bylo super, knížka se četla sama, vlastně tak do dvou třetin jsem si říkala, že na to, že je to prvotina, tak teda klobouk dolů. Ale pak jsem se nějak zadrhla, najednou toho bylo moc, všechny ty propletené vztahy, malá i větší dramata a nebralo to konce. Přitom postavy byly vesměs sympatické, neslo se to v pohodovém duchu... Ale bylo toho nakonec moc, jako by se autorka snažila použít každou svou myšlenku a nápad. Tím, jak jsem se do dočtení musela ke konci vyloženě nutit, začala jsem si o to více všímat, jak špatný je překlad a přemýšlet o tom, nakolik překlad samotný knížce ublížil. Ani vlastně nevím, komu bych doporučila. Moc hloubky knížka nemá, což samozřejmě nevadí, všude nemusí být. Ale i na lehké dovolenkové čtení je to moc dlouhé a rozvleklé. Pocit po dočtení knihy? Vyčerpání.

Pár překladových perliček... .)

Sneseš zastávku v boxech?

Asi není zrovna parkové počasí.

Všichni se s něčím potýkají a peníze v tom nehrají rozdíl.

...poskytovala obživu skeptickému kojenci.

Amy27

Opravdu velmi milá a krásná kniha o celé rodině Sorensonových. Pohádkově celoživotně zamilovaní rodiče a jejich čtyři dcery s ne tak jednoznačným osudem. Kniha byla čtivá, hodně dobře napsaná, ale strašně dlouhá...520 stran je na mě už prostě moc, měla jsem pocit že ji čtu věčnost... Ale chápu, že to nejspíš jinak nešlo.

martineden

Uf! Konečně dočteno! Těžké hodnocení. Co mi tolik vadilo, zda pohádkový vzořnák David, nebo ta rádoby vzorná matka rodu? A ta všeobjímající laskavost? Proto tolik lži a patosu? Zlatá Babička Boženy Němcové.