Když Paříž spala

V okupované Paříži je čím dál těžší žít a pracovat, aniž by se člověk styděl sám před sebou, že kolaboruje s boši. Jenže pokud člověk volí mezi svědomím, vlastním životem a zajištěním blízkých, jsou všechny možnosti špatné. Pozná to i mladý jean-Luc, který je donucen pracovat na železniční stanici, odkud odjíždějí vlaky do koncentračních táborů. Právě zde jednou během brutálních zmatků plných ponižování a týrání potká jednu odvážnou, ale zoufalou ženu. Ženu, která mu vtiskne do náruče to nejcennější, co má… Na temném nástupišti během nejtemnějších chvil lidstva se potkali dva lidé. Každý svým vlastním způsobem musí obětovat sám sebe, aby zachránil jeden nový život. Ovšem i když válka skončí, utrpení rozervaných rodin nikdy nekončí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470233/big_pariz-spi-YN8-470233.jpg 4.751

Vydáno: , Ikar (ČR)

While Paris Slept, 2021

Kniha Když Paříž spala

AlenaF
předevčírem

Nádherný příběh, který ve mně zanechal hodně hlubokou stopu. Doporučuji.

Racík

Krásný příběh odehrávající se za války i po ní. Pro mě již poněkolikáté v poslední době jde o příběh zachycující osudy lidí, kteří měli velké štěstí a válku, koncentrační tábor přežili a vrátili se. I přesto je válečně osudy a neštěstí pronásledují i v době míru a zasáhnou i malinké, nevinné děti.
Z počátku jsem se nemohla začíst, ale od chvíle, kdy do příběhu vstoupilo zachraňované dítě, měl příběh spád a byl napsán velmi čtivě a podmanivě. Určitě doporučuji k přečtení. Pro mě ale knížka Esterčini otcové byla ještě o velký stupeň výš.

alexis818

Nádherná kniha.Zase válka trochu jinak podána.Velmi čtivé,plně napětí a citu.

xena2711

Překrásný příběh z válečné a poválečné Paříže. Mateřská láska je neuvěřitelně velká a bez hranic. Určitě doporučuji.

angelak

Dojemný, krásný příběh - doporučuji

harena

Jedná se o prvotinu spisovatelky a zpočátku to je přece jen znát. Ale příběh si vybrala zajímavý, věřím, že alespoň trochu podobné se za války i staly. Od poloviny strhující a nesmírně emotivní čtení o rodičovské lásce a poutu, které nepřerve vzdálenost, ani čas.
Po přečtení knihy zůstává krásný pocit.

Olča220

Chtělo by se mi napsat krásné, ale jak můžete něco takového napsat o knize, která vypráví příběhy hrůz, které se staly a ve většině případů nedopadly dobře. Pro mne byla kniha dojemná a čtivá, což u knih očekávám, ale ne vždy dostanu. Navíc pro mne byla o to zajímavější, že spisovatelka na pozadí války vykreslila dojemný příběh rodičovské lásky, statečnosti a odvahy.

Jiparis

Krásná kniha o utrpení, statečnosti a síle mateřské lásky.