Racík Racík komentáře u knih

Stalo se včera v noci Stalo se včera v noci Adele Parks

Oddechová knížka, trochu trvalo, než jsem se začetla. Není to žádné náročné čtení, předvídatelné. Knížka na dovolenou.

04.11.2014 3 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Kniha se čte dobře a rychle. Má spád, vtáhne vás do děje. ALE - hlavní hrdina je opravdu "hrdina", skoro superman, který všechno ví, všechno zvládne. A vždycky najde nějakou fintu, která ho dostane i z toho největšího průšvihu. Jinak je v knize i humor a romantika. Vracet se k příběhu už určitě nebudu.

18.09.2014 3 z 5

Nalezenec Nalezenec Kateřina Janouchová

Souhlasím s předchozím komentářem - thriller to rozhodně není, čtení pro ženy ano. Teprve po přečtení jsem zjistila, že se jedná o třetí díl volné série s porodní asistentkou Cecílií. Ale klidně se dá číst i bez předchozích dvou dílů.

10.08.2014 4 z 5

Sametová kůže Sametová kůže Markéta Harasimová

Příjemné prázdninové čtení, nemusíte moc přemýšlet, děj ubíhá, ale není nijak extrémně děsivý. Hodně se tu řeší závěr knihy - za mě je předvídatelný, nijak zvlášť mě nepřekvapil. Hapy end nakonec - aspoň z hlediska hlavních postav. Prostě příběh s detektivní zápletkou na dovolenou.

22.07.2014 4 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Zřejmě pokazím hodnocení, ale tohle nebyl "můj šálek kávy". Prázdninové čtení, hodně odpočinkové.

13.07.2014 1 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Nejsem milovník sci-fi ani fantasy. Začala jsem číst ze zvědavosti - "co na tom všichni vidí". Je to krásně napsaný příběh, hodně rozvětvený, hodně osob. Ze začátku se trochu musíte zorientovat ve spoustě jmen. Kdo má rád příběhy, počte si.

13.07.2014 5 z 5

Modrý kámen Modrý kámen Barbara Wood

Povídky nepatří mezi mou oblíbenou četbu. I přesto se tato kniha četla příjemně.

18.04.2014 4 z 5

V čase ubývajícího světla V čase ubývajícího světla Eugen Ruge

Po knize jsem sáhla s velkým očekáváním, ale byla jsem zklamaná. Je pravda, že jsou zde pasáže čtivé a zajímavé. Ale z mého pohledu je víc těch zdlouhavých a ne příliš zajímavých. Dočetla jsem, abych poznala celý příběh. Za přečtení nejspíš stojí - hlavně pro ty, kteří nezažili, ale ...

30.03.2014 2 z 5

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

Příjemná kniha. Dojem trochu kazí přechody minulost - současnost. Ale nakonec jsem se zorientovala, v druhé polovině knihy už to nedělalo problémy. Romantický příběh, krásně popsaná krajina i život lidí. Dojem kazí jen práce redaktorů nakladatelství - v textu je hodně chyb /vynechaná písmena, záměna jmen, dělení slov/. Škoda, takový pěkný příběh by si jistě zasloužil pečlivější přípravu.

05.03.2014 4 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Čtivý příběh, plný emocí. Je to příběh lásky na celý žívot, ale hodně se dozvíme i o době, v níž se odehrává. Prolínání osudů, holocaust, Terezín. Určitě by stál za přečtení i z hlediska poznání právě této doby – je to přijatelná a čtivá podoba. Někde se malinko projevuje to, že autorka je Američanka – některé detaily jsou podány trochu zkresleně, ale to rozhodně neubírá knize ani příběhu na zajímavosti. Zajímavý je i pohled do života lidí, kteří přežili, ale válka je poznamenala na celý život, i když navenek se to ostatním tak nejeví.

23.02.2014 5 z 5

Zběsilá bezmoc Zběsilá bezmoc Jan Žáček

Tato kniha mě zase tolik nenadchla. Veselé čtení to tedy není, čtení ale rychle ubíhá. Přesto bych řekla, že je příběh trochu překombinovaný. Stojí za přečtení, za přemýšlení a bohužel vyvolá i hodně negativních myšlenek a pocitů. Ale jako bestseller bych knihu neoznačila.

18.02.2014 3 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Pro mě silný příběh, zažila jsem něco podobného na vlastní kůži - jako nejbližší člověk někoho, kdo prožil něco hodně podobného. Knihu jsem začala číst a musela odložit. Protože jsem neměla sílu dál pokračovat. Připadala jsem si, že čtu náš příběh. Pak jsem se vrátila a dočetla. Bylo to pro mě hodně náročné, ale nakonec to byla úleva, že i někdo jiný prožívá něco podobného. Za mě výborná kniha. Ale chápu, že někdo nechápe...

09.02.2014 5 z 5

Bosá královna Bosá královna Ildefonso Falcones

Opět krásná kniha, i když musím říct, že ty předchozí se mi líbily víc. Tato je trochu slabší, ale rozhodně stojí za přečtení. Je to jen porovnání po dvou výborných příbězích.

09.02.2014 4 z 5

Stalo se prvního září Stalo se prvního září Pavol Rankov

Čtivá kniha. Zajímavě napsaná, připomněla jsem si některé zapomenuté události. K tomu čtivý příběh,ale hlavní hrdinka mi trochu vadila. Májka byla opravdu vtipná.

09.02.2014 4 z 5