Stalo se včera v noci

Stalo se včera v noci https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193794/mid_stalo-se-vcera-v-noci-dah-193794.jpg 3 94 21

Co všechno byste byla ochotna udělat pro svou nejlepší kamarádku? Třicet let jsou nerozlučnými kamarádkami, jedna pro druhou by i dýchala. Stephanie je ta rozumnější – žije spořádaným životem příkladné manželky a matky, zatímco nezkrotně romantická Pippa potřebuje každou chvíli vytáhnout z průšvihu. Všechno se obrátí naruby v okamžiku, kdy Steph vysloví osudnou větu: "Potřebuju, abys mi dosvědčila, že jsem v noci byla u tebe." Stephanie, ještě včera zosobnění zodpovědnosti, zoufale prosí svou přítelkyni, aby do policejního protokolu lhala. Pokud totiž tato lež nezazní, Stephanii hrozí rozpad manželství, soud a vězení. V sázce není jen její pověst, ale také osud jejích tří dětí. Pippa byla až doposud rozevlátou bohémkou, k níž praktický svět příliš nedoléhal. Teď najednou stojí před celou řadou nepříjemných otázek, na které bude muset rychle najít odpověď: Má lhát z pouhé vděčnosti a pocitu odpovědnosti? Kvůli tomu, že Steph zná třicet let? Co by to udělalo s jejich přátelstvím? A neohrozila by tou lží vše, čeho se jí v poslední době, po dlouhých letech mizérie, podařilo dosáhnout?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

About Last Night , 2012

Kerberos
28.02.2023 3 z 5

Průměrný příběh roztažený na 500 stran.

princeznaaura
04.10.2022 2 z 5

Dalo se,ale pulku knihy jsem preskakovala, protoze to byla zbytecna omacka, aby se kniha nafoukla. Nedoporučuji.

sporran
18.02.2022 2 z 5

Přečetla jsem. Ale po knize nezůstala žádná stopa. Jak píše paní pode mnou, tak také nechápu, proč je kniha tak silná.

Lucc93
22.07.2021 2 z 5

Průměr. Nechápu, proč je kniha takhle obsáhlá, protože 90% textu je zbytečně natahovaný a kolikrát jsem ani nevnímala co čtu. Moc popisků a myšlenek. Příběh jako takový ale nebyl zlý.

ErčaV.
14.02.2021 4 z 5

Pro mě parádní oddechovka. Děj není složitý a je pěkně čtivý.

SSTknihy
13.02.2018 2 z 5

Stephi a Pippa jsou nerozlučné kamarádky. Stephi je rozumná, vyrovnaná, dokonalá matka i manželka. Pippa je chaotická, úzkostná, svobodná matka, co má fakt smůlu na chlapy.
Jenomže pak dokonalá Stephi zjistí, že jí manžel tak trochu zahýbá a kámoška ji překvapivě místo podpory celkem ochotně napráská policii. Navíc chudák Stephi si láme hlavu tím, že sama zašla párkrát na kafe s jedním sympatickým chlápkem, což její prudernost a náboženská výchova vyhodnotí jako jasnou nevěru. A protože jako na potvoru Pippa zrovna řeší své milostné problémy, vezme Stephi věci do vlastních rukou, ze kterých se jí to poměrně rychle vymkne. Drahý manžel končí v nemocnici a přátelství téměř na smetišti.
No, kdyby to bylo o polovinu kratší a bráno víc s humorem, pak by to možná šlo. Ale tohle bylo vážně na hranici uvěřitelnosti.

Kočičáci
08.10.2017 3 z 5

Slabota od začátku do konce, příběh průměr, plno zbytečného balastu...no tentokrát se nepovedlo, snad zase příště.

evelýny
22.04.2017 3 z 5

Příběh krize středního věku, jedné nevěry, vítězství velké lásky, jednoho velkého odpuštění a jednoho opravdového přátelství - a to všechno vám je podáno z několika pohledů, čož dělá knihu zajímavější. Trochu jsem se místy ztratila někdy až v moc obšírných úvahách hlavních hrdinek, někdy jsem se přistihla, že říkám: "Zkrať to, slepice!" Naštěstí se vzpamatovaly, ale musím souhlasit: někdy méně znamená více. Tedy méně textu = nenudící se čtenář = spokojený čtenář. Ale příběh nebyl až tak špatný.

Zuzanka46
18.04.2017 2 z 5

Kniha mě cca do poloviny vcelku bavila, hlavní hrdinky mi byly sympatické a děj docela fajn, ale ve druhé polovině to šlo z kopce... Děj až vtipně předvídatelný, nudný, ničím zajímavý. Nesedl mi ani styl psaní autorky...
Bohužel, po dalších knihách už nesáhnu.

hruskovalucie93
29.07.2016 2 z 5

Elisbooks
26.07.2016 2 z 5

Velmi podprůměrná kniha. Sice oddechové čtení, ale stačilo by bohatě 200 stran a ne 500. Pro mě to bylo nezáživné, nudné a zdlouhavé.

Helena Lacková
23.05.2016 2 z 5

Kniha se mi nelíbila, moc nudného popisu minulosti než konkrétního příběhu, který měl psát děj

Lucy84
13.05.2015 1 z 5

Kniha se mi nelíbila. Autorčin styl mi vůbec neseděl a bylo to takové utahané a nudné bez nápadu.

greetchen
03.12.2014 3 z 5

Vcelku příjemá kniha, která vám zpříjemní pár dní, ale v hlavě moc dlouho nezůstane. Jazyk autorky je čtivý, i když občas se rozepisuje zbytečně zdlouhavě. Nenudí, jen se možná zbytečně opakuje a text natahuje (kniha mohla být klidně poloviční). Příběh není nijak světoborný, ale ani fádní. I když tušíte, jak to nakonec vše dopadne (jenže co v žánru romantické literatury pro ženy dopadá jinak, že?), obracíte stránky s chutí. Autorka dobře propojuje lásku, běžné mezildské vztahy, otázky, které občas vrtají v hlavě nejedné z nás (obětování se rodině, líbím se mu ještě, je to ten pravý apod.) i lehce detektivní zápletku. Pokud na knihu někde narazíte, rozhodně nebude ztráta času, si ji přečíst, ale must-have záležitost vaší knihovny to zkrátka není.

Racík
04.11.2014 3 z 5

Oddechová knížka, trochu trvalo, než jsem se začetla. Není to žádné náročné čtení, předvídatelné. Knížka na dovolenou.

Moniisek
05.10.2014 5 z 5

Naprosto super kniha! Velmi poutavý příběh který vtáhne do děje... všechno muselo počkat dokud jsem nezjistila jak se to stalo :D :D

nova8907
03.10.2014 3 z 5

Oddechová knížka,dobře čtivá,ale dávám za pravdu předchozím komentářům,že některé pasáže jsou zbytečně protahované až nezáživné......

jitka3162
28.09.2014 3 z 5

Kniha je docela čtivá, i když někde jsou opravdu zdlouhavé popisné pasáže. Jednotlivé kapitoly se věnovaly myšlenkám a jednáním hlavních postav, čili i Kirsten, takže vlastně už dopředu se člověk dovtípí jak knížka dopadne. Škoda, že tam nebylo trošku "tajemna" ohledně toho, kdo srazil Juliana.. Dávám tři hvězdičky za příjemné oddechové čtení.

luciefeix
16.09.2014 3 z 5

kniha zbytecne dlouha ( 500stran) nektere veci mi prisli zbytecne natahovana a popsane , deji to vubec nic nedalo a bez toho jake mela saty Kirsten na maturitaku pred nekolika lety bysme se urcite obesli , jinac prijemna kniha a dlouze jsem cekala co se vlastne stalo vcera v noci , konec predvidatelny

bookcase
25.06.2014 5 z 5

Adele Parks píše podobným stylem jako má favoritka Freya North, jejíž knížky jsou mi taky blízké.
Kniha je psána velmi čtivě, když jsem tuhle bichli s úctyhodnou pětistovkou stránek držela v ruce, těšila jsem se, že si počtu nějakou tu dobu....A ono ne.. Za dva dny bylo přečteno i přestávkou na spánek a práci. Něco tak čtivého a návykového přece neodložím.

Adele Parks
americká, 1969
2014  77%Tady a teď
2014  65%Stalo se včera v noci
2013  72%Život té druhé
2016  80%Jestli odejdeš...
2015  70%Nevěsty bez ženichů

Kniha Stalo se včera v noci je v