Polibek pro Annu

Sedmnáctiletá Anna se cítí podvedená. Její rodiče ji totiž posílají na roční studium do Francie – přes půlku planety, do neznámého prostředí, aniž by navíc uměla slůvko francouzsky. Musí tak opustit své přátele, potenciální lásku i veškerá pohodlí amerického života a začít úplně nanovo. V romantické Paříži, ve městě, které nikdy nespí, se vrhá do nových vztahů i zkušeností a odhaluje v sobě skryté vlastnosti. A také je tu jeden spolužák, Étienne St. Clair, který se liší od všech chlapců, které kdy Anna potkala…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117813/polibek-pro-annu-117813.jpg 4.5661
Série:

Polibek pro Annu (1.)

Originální název:

Anna and the French Kiss (2010)

Žánr:
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (161)

Přidat komentář
Majinka2001
08. července

Opravdu krásná knížka, byla čtivá a taková odpočinková. Taky bych brala rok v Paříži, ale mě se to asi nestane. Jinak doporučuji, určitě se bude líbit.

novakovaterka22
18. června

MIlá odpočinková četba pro dospívající slečny :)

Jass
05. června

Úplně jsem zapoměla, jak je tahle knížka pěkná. Úplně se mi z toho zastesklo. Nutně potřebuju vyhrát v loterii a jet na prázdniny do Paříže. Bez St.Claira by to ale dost možná nebylo ono.
Miluju Annu, miluju Étienna, miluju Meredith a Rashmi a Joshe... miluju narážky na Islu... Zkrátka jsem si ji pak musela rovnou přečíst a dokonalost... Musím se jen teď udržet a nepustit se i do Loly...
P.S. A nepřipadám si změkčile, když dám "4 hvězdičky kdejaké kravině" (nejedná se o přímou citaci z knihy, na to jsem moc líná...), ony si to ty kraviny mnohdy svým způsobem zaslouží...

evilinka98
04.11.2017

Jedna z mých srdcových záležitostí. Už jsem jí přecetla několikrát, znám celý příběh zpaměti a přece pokaždé když jí otevře jako by to bylo poprvé. Zamilovala jsem se do stylu jakým autorka píše. Thanky you Miss Perkins.

Analady
16.10.2017

Ačkoliv jde o dívčí román a já už mám dívčí léta dávno za sebou, čtení této knihy jsem si opravdu užila. Trochu jsem se zasnila, vrátila se do doby, kdy mi bylo náct a prožívala hezký, romantický příběh spolu s Annou a Étiennem.

ardeas
15.09.2017

Fajnáá! Zbožňujem knihy s dobre vystavanými dialógmi, ktoré povedia viac ako rozprávač :) Táto jednoznačne k nim patrí. Jediná výčitka, že by mohla Anna v tých občas drmoliacich chvíľach, keď fňuká nad Etienom a ich vzťahom, ubrať z plynu. Nebolo ich zase až tak veľa, ale kazili mi dojem. Inak sa to fakt čítalo samo :D

katee21
09.09.2017

Úžasná knížka která se četla sama

blackhorse
28.08.2017

Knížka se mi líbila. Étienne mi připadal moc sympatický. Úplně jsem se do příběhu vžila. Příjemná oddechovka. Chtěla bych taky prožít takový dobrodružství.

eli13
25.07.2017

Díky knize jsem procestovala Paríz a nelituji zakoupení této knihy, vsechny knihy stephanir parkinsové v téhle sérii jsem cetla a stojí za to.

denča1000
07.06.2017

Moc hezká a poutavá romantická kniha. Hodně jsem se vžívala do postav. Nejvíc se mi líbilo to, že se jednalo o Paříž, ale americké studenty. Z domova Anny ovšem mohlo být psaní delší.

notsohappyanny
30.05.2017

Byla úžasná. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout, byla neskutečně čtivá a i přes to klišé byla užasná. Sama jsem se v Anně občas viděla a myslim, že Paříž se na mě může tenhle/příští rok těšit! 5/5

Meridea
14.01.2017

Krásně psaná kniha, moc hezky se četla, krásná oddychovka :-)

NicaCola
11.12.2016

Super ... romatický, sladký, přeslazený relax! :)

kyticka152
06.12.2016

Knížka se mi hrozně moc líbila. Souhlasím s názorem, že příběh byl hrozně naivní, ale já jako šílená romantička jsem se mohla rozplynout blahem. Konec se mi hodně líbil z hlediska toho, že hlavní hrdinové si vše vysvětlili a ne jako v románech, kde se to jednoduše rozplyne v lásku a hotovo. Mělo to spoustu logických doplnění a krásný konec. ROZHODNĚ DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!!!

vodopad152
02.12.2016

Kniha byla opravdu hodně naivní, ale svým způsobem to je sen každé holky, takže to něco do sebe mělo. Hodnotím to dobře, ale pár věcí bych tam upravila.

tinka99
07.11.2016

moc pěkná, oddechová knížka :-) už dlouho jsem si na ni dělala zálusk, ale dostala jsem se k ní až teď. ..těším se, až si přečtu další knihy ze série :-)

YuuMitsuko
10.08.2016

Young Adult jako podle šablony. Ztracená dívka, problémy doma, nikdo jí nerozumí, potká skvělého kluka, kterého chce každá a který se z nějakého nepochopitelného důvodu zamiluje do právě do ní. A ona tento fakt odmítá přijmout, protože je zcela očividně mimo její ligu ale taky se do něj zamiluje a na konci.. No však to znáte.
Je to milé čtení, ale ne skvělé, ne báječné. Není to překvapivé, není to neotřelé.
Já Young Adult knížky čtu ráda a tudíž budu nadále číst i knížky jako je Polibek pro Annu, ale mám pocit, že ve mně pokaždé něco malého umře, když to pořád pokračuje stejně, stejně to začíná, stejně to končí. Občas mám pocit, že by stačilo vyměnit jména postav a místopisné názvy a můžu číst další a další…

Nakonec ale musím uznat, že si to čtení i přesto užívám. Protože když něco v životě nedává smysl, když se holka cítí ztracená, možná potřebuje číst o jiných ztracených holkách, které dostanou svůj happy ending. Protože někdy prostě potřebujeme naději.

AjinQa
06.07.2016

Nebyla to úplně nejlepší kniha, ale to stačilo. Čekala jsem od toho možná o trošku více, protože jsem na tuto knížku slyšela samou chválu.
Anna byla jako hlavní hrdinka vcelku příjemná. Akorát mi někdy připadala přehnaně žárlivá.
Étienne byl takový "slaďouš". Hned jsem si ho oblíbila.
Konec mi přišel lehounce unáhlený.
Knihu určitě doporučuji, ale kvůli malým nedostatkům dávám 4*.

KláraLoving
01.07.2016

Celou dobu jsem milovala St.Claira. Proto mě Anna nesmírně štvala s tím, jak se chovala. Bylo úplně jasné, že ji St.Clair zbožňuje a jak to tam bylo řečeno: Postaví se mu pokaždé, když vejde do dveří. Meredith jsem neměla ráda, protože tam pořád tropila žárlivé scény i když na St.Claira neměla vůbec žádné právo. Žárlivé scény tam netropila jenom Mer, ale i Anna. Nechápu, jak si po té "líbačce" mohla vůbec dovolit, myslet si, že o ni nemá zájem a, že chce radši Ellie. Jak Anna tak i Bridgette a Toby (teda myslím, že je to Toby) mi kroutili krkem. Konec byl skvělý, ale moc náhlý. To, že se Anna s Étiennem dájí dohromady, jsem čekala o hóóóóóóódně dřív. Až na to co jsem teď téhle knize vyčetla, byla tahle kniha úžasná. Doporučuji a doufám, že se s Annou nebudete trápit tak, jako já.

Kat9
19.06.2016

Nebylo to sice špatné, ale podle hodnocení jsem od toho očekávala přece jen trochu víc. Autorka to podle mě zbytečně natahovala, mohlo to být klidně o 100 stránek kratší. Ten popis Paříže byl ale super. Spoiler: Nakonec mi bylo trochu líto, že se Josh a Rashmi rozešli, mě příšli jako docela dobrý pár. Mě se Josh občas možná líbil i trochu víc než St. Clair.

InFinito
07.06.2016

Tak dlouho mi trvalo, než jsem se ke knize vůbec dostala, ale všechno usilí za to stálo.
Knížka je skvělá. Je neuvěřitelně čtivá (přečteno za den), příběh mě bavil, místo zajímavé, spoustu postav jsem si oblíbila (a zvlášť Étienna:)).. co dodat?
Těším se na další díly.
5* jasných.

Barbra06
14.04.2016

Trochu jsem se toho bála, ale nakonec mě to překvapilo. Bylo to čtivé, zábavné a Anna i St. Claire byli boží.

Pajulka02
07.04.2016

Příjemná oddychovka, kterou jsem za pár dní přečetla. Líbily se mi vtipné momenty. Pěkná knížka! :-)

kklepkaa
31.03.2016

Anna mě velmi překvapila... takové milé oddechové čtení. Autorka mě vtáhla do Paříže, nechala mě "zabouchnout" do jednoho z nejúžasnějších kluků a donutila mě si to všechno opravdu náležitě vychutnat. Pak to hodně přidusila Anninou tupostí a nesmyslností jejích rozhodnutí, ale stálo to za to se tím prokousat :-)

andrejqa
17.03.2016

Skvělá kniha, úplně mě to vtáhlo do děje, přečetla jsem to jedním dechem. Velmi dobře napsané a zajímavé. Pobavila jsem se u toho, ale i rozzlobila na Étienna za to jak se choval :D Kniha se mi opravdu moc líbíla. Byla to první, ale určitě ne poslední kniha co jsem od této spisovatelky četla. Doporučuji :-)

prajzulka
13.03.2016

Knihu jsem si koupila před půlrokem a od té doby jsem se jí dvakrát snažila přečíst. Nepovedlo se. Vždycky jsem skončila u té stejné kapitoly - str. 99. Ale potřetí jsem se přinutila to dočíst. No přinutila - to dost přeháním, vlastně jsem si hrozně užívala. Je to výborná knížka a má skvělé recenze a jak to u takových knih bývá jsou přechválené a vy jste pak zklamaní. Ale u Anny ne. Tady zklamaní být nemůžete.
Skvělá knížka. Jasně všichni víme, jak to skončí, ale i tak jsem byla často překvapená.
DOPORUČUJI :)

Etule
12.03.2016

Tuto knihu jsem si vybrala hned z několika důvodů.
1. Obálka. Úžasná, dechberoucí a tajemná, která nutí zvědavého čtenáře chtít vědět, kdo je ten tajemný cizinec, ze kterého vidíme jen ruku.
2. Paříž! Miluju Francii, ačkoliv jsem tam zatím nikdy nebyla. Díky knize jsem se po ní mola projít.
3. Étienne. To jméno má pro mě velice zvláštní význam. Jen díky němu vznikla má přezdívka. ;)
4. Když má člověk načteno z červené knihovny tolik co já, kniha, kde je jen pusa a ne hodiny a hodiny sexu, je příjemným osvěžením.
A taková celkově kniha byla. Příjemné zpestření, které se skvěle četlo. Občas mi hodně lezlo na nervy St. Clairovo chování (pokaždé běžel za Elle), ale i Anna byla sem tam na pěst, takže se vyrovnali. Beru v potaz, že to byla mladá ucha.
Fajn oddychovka, další díly si určitě zařadím k přečtení.

Zuzulína
27.02.2016

Knížku jsem přečetla jedním dechem, příběh Anny je napsaný velmi dobře, úplně mě to vtáhlo do děje. Můžu jedině doporučit! :)

en.bee
27.02.2016

Měla hezká, ale až tak moc mě nezaujala, dost dlouho jsem ji četla.

Pedruska01
24.02.2016

Kniha se četla téměř sama. Neuvěřitelně to uteklo. Příběh byl poutavý a nedalo se od Anny a spol. odtrhnout. Vyloženě mě kniha nalákala k opětovnému, však důkladnějšímu výletu do Paříže. Byla to příjemná oddechovka, nic náročného, nic, kde bych našla hluchá a nudná místa. Tenhle příběh mě dokázal pobavit i rozesmutnět, natáhnout jak kšandy, jak to vlastně bude dál, šokovat a překvapit zároveň. Rozhodně žádné klišé, i když to je romantika s krásným koncem.
Anna mi padla do oka hned a se St. Clairem to bylo jasný ;) (celé jeho jméno je dle mého trochu šílenost, ale co :D). Nebylo to jednoduchý, ale nakonec se k tomu správnému dobrali - všichni důležití. Autorka to napsala skvěle, nebudu váhat sáhnout po další její knize. Za mě doporučení, líbilo se mi to. :)