Šest let

Šest let uplynulo od chvíle, kdy Jake Fisher viděl, jak si Natalie, jeho jediná, osudová láska, bere jiného muže. Šest let dodržel slib, že ji nechá na pokoji, a trápil se mučivými představami, jak Natalie žije se svým manželem Toddem. Po šesti letech náhodou narazí na oznámení o Toddově úmrtí, neodolá a vydá se na pohřeb. Doufá, že tam uvidí jeho manželku – ale vdova po Toddovi není Natalie… Jakákoli snaha najít tu, co mu kdysi zlomila srdce, pro Jake znamená odhalit krutá tajemství i bolestivé lži, ale především riskovat vlastní život.
Více než 60 milionů prodaných výtisků, 25 publikovaných thrillerů, 41 jazyků, v nichž vycházejí – Harlan Coben je stálicí na celosvětovém knižním bestsellerovém nebi. Společnost Paramount Pictures chystá filmovou adaptaci Šesti let s Hughem Jackmanem v titulní roli. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/194006/sest-let-Lvc-194006.jpg 4517

Six Years (2013)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

technik1965
předevčírem

Moja prvá kniha od tohto autora, bola celkom dobrá určite sa v budúcnosti vrátim k tomuto autorovi.

šipek

Kniha se četla velice dobře. Kniha nutí čtenáře přemýšlet, aby se čtenář neztrácel v ději. Trošku mi vadila nesmrtelnost hlavního hrdiny a závěr knihy (což zde nemůžu prozradit :-) . Za to ubírám jednu hvězdičku. Naprostý souhlas s komentářem ArwenAragorn až na to že já tu hvězdičku sebral.

terka95

Má první knížka od autora. Asi jsem čekala ještě trochu něco víc, ale knížka mě bavila a byla jsem zvědavá a napnutá, jak děj bude pokračovat. Určitě se tedy poohlédnu i po dalších knížkách od H. Cobena, které jsou navíc i lépe hodnocené a mohly by být tedy snad ještě lepší než tato. Někdy jsem se sice trošku ztrácela, ale i přesto dávám 4 hvězdičky. A Jakeovo pouto k Natálii mě přece jen dojalo :)
Jen by mě zajímalo, zda se někdy natočí avizovaný film, nebo z toho sešlo, na zfilmovanou verzi knihy bych se ráda podívala.

raty

Určitě zajímavý a poutavý styl psaní. Velmi čtivé. Ale tak nějak předvídatelné, že se nemůžu přidat k nejnadšenějším komentářům. Nicméně zkusím ještě nějakou další knihu tohoto autora.

Danilla

Kniha Šest let, byla má první kniha od Harlana Cobena. Kniha mě chytla hned od první stránky a až do konce nepustila. Díky ní jsem si Cobena zamilovala a povedlo se mi sehnat a přečíst všechny jeho knihy, které v češtině vyšly.

AndyK

Přečteno za jediný den, takže víc asi není třeba dodávat :-) Skvělé čtení a pro milovníky tohoto žánru naprostá nutnost!

Ajuszka

Tak tohle,tohle byla pecka! Precteno za 2 dny. Zatim nej od Cobena a to uz mi chybi k precteni asi 3..

eva6224

Nedočetla jsem, odloženo 70 stran do konce, prostě to nešlo.

ArwenAragorn

Knížka se četla dobře, takže pominu některé nesrovnalosti, to, že hlavní hrdina se "zázračně" vyseká ze všech životanebezpečných situací a přeslazený happyend a neuberu hvězdičku.

zatylka

Má druhá kniha od tohoto autora a opět nezklamala i když její hodnocení není až tak vysoké .Mám v úmyslu přečíst další jeho knihy.

cipperka

Je to má druhá kniha od Cobena a opět se mi hned od začátku dobře četla, takže doporučuji!

aja0661

Teda...ze zacatku jsem se nemohla zacist, ale pak jsem zas nemohla prestat! Moc pekna kniha, miluju tyhle zvraty ;-)

biki

Nebylo to špatné, ale k úplné spokojenosti leccos chybělo. První polovina knihy byla vynikající, napínavá, mělo to spád. Přestože postupně začala fakta dávat smysl a jednotlivé události na sebe logicky navazovaly, situace v knize se stávaly občas až absurdně překombinované. Nemůžu se ubránit pocitu, že zvláště v poslední čtvrtině knihy to už autor trochu přehnal, kniha mě v této fázi už tak moc nebavila. Ale rozhodně pořád patří k tomu lepšímu v žánru.

Liduka

Kniha se dobře četla a měla spád. Bylo tam ale moc otazníků ohledně všech zůčastněných postav, které musel hlavní hrdina rozluštit a i když mám ráda knihy, kde se něco děje a nejsou tam hluchá místa, tak tady se toho dělo až moc a bylo to na škodu. Podle mě mohl autor úplně vynechat například Benediktovo tajemství. Každopádně všechno do sebe nakonec pěkně zapadlo a kniha stojí za přečtení.

Hvězdinka

Tak jak je u Cobena zvykem - velmi ctive, napinave, zajimave. Jsem opet velmi spokojena!

Shinky

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem četla!

SimonaP

Určitě hezký příběh, ale nějak záhadně mě to, jak je to všechno doopravdy, napadlo hned asi po první třetině. Samozřejmě jsem nevěděla, jestli je to tak , a byla jsem překvapená, že ano. Doporučuji.

akdar72

Moje první kniha od Cobena. Souhlasím s Paja1974, nutí vás to přemýšlet od začátku do konce. Těším se na další.

Metroušek

Zbytečná kniha. Překombinované až falešné. Myslím, že to nebavilo ani autora.

Paja1974

Moje druhá kniha od Cobena a vím že určitě není poslední. Opět má kniha dej a zapletku.Miluji knihy kde od začátku musí člověk přemýšlet a úplne rozuzlení přijde nakonec.Doporučuji přečíst.

Mia76

Přečteno za dva večery, napínavý příběh, který vás nutí část dál a dál, abyste se dozvěděli, jak to nakonec dopadne. Doporučuji, kniha se mi líbila, pro mě první kniha od tohoto autora, hned se chystám na další.

popeluška

Právě jsem dočetla a kniha se mi líbila.Četla se velmi svižně ani jsem se nenadála a byla jsem na poslední stránce :-)

konicekbily

Únavné čtení příběhu s překomplikovanou zapletkou s mnoha odbočkami a svéráznými postavami mne odpočinku moc nepřineslo, spíše vyčerpalo. Je vidět, že i Mistr se občas sekne a napíše slátaninu.

natkaf

Super kniha. Velmi poutavý, napínavý a překvapivý příběh. Autor má neskutečně čtivý styl psaní a dokáže skvěle vykreslit postavy, hlavně hlavního hrdinu. Moc jsem si čtení užívala a na konci jsem byla velmi překvapená. Neskutečné, čeho jsou někteří lidé schopni kvůli lásce. Musím ale přiznat, že občas se v ději objevilo několik chvil, které mi nedávaly úplně smysl. Určitě se kouknu po dalších knihách od autora.

Phorbo

I přes to, že jsem si anotaci četl, mě vývoj situace stejně překvapuje. Hodně se mi líbí, jak Coben píše. Text působí spolu s hlavním hrdinou hrozně přátelsky, příjemně.
Po dlouhé době kniha, kterou jsem přečetl extrémně rychle. Taky, že jsem ji ohromně hltal. Komplikovaný příběh mě z těch tříset dvaceti stran nudil snad jen na dvou.
Promyšlený příběh s velice poutavou zápletkou, skvělými postavami se čte prostě sám. Sice je nízká pravděpodobnost, že by se Jake nechtěně obklopil (či byl obklopen?) lidmi z Nové naděje, ale budiž. Knihy jsou o extrémech.

Terry11

"Naděje je ta nejkrutější věc na světě. Smrt je lepší. Když jste mrtví, necítíte bolest. Ale naděje vás vynese tak vysoko jen proto, aby vás tím tvrději pustila na zem. Naděje vaše srdce hýčká v dlaních a pak je tvrdou pěstí rozdrtí. A pořád dokola. Nikdy s tím nepřestane. Tohle dělá naděje."

Vykonstruované, překombinované a melodramatické. Ten happyend na konci už snad ani nebudu komentovat. Hrdina byl několikrát na pokraji smrti a ejhle! vždy se z toho zázrakem dostal. Takže dvě hvězdičky za nadějný úvod a sem tam vtipné dialogy.

wiana82

Za poslední dobu první kniha, která mě okamžitě vtáhla do děje a nepustila až do poslední stránky, proto 5*. Napínavé, čtivé, akční i trochu zamilované. Moje první kniha od Harlana, mám teď chuť přečíst všechny jeho knihy!

babsi66
24.12.2016

Tváří se to jako hrozně tajemnej thriller, což by asi byl, za předpokladu, že se čtenář nebude logicky zamýšlet nad pravděpodobností jednání hlavních postav. Má to spád, děj utíká v podstatě sám od sebe, ale nesmíte zapojovat hlavu. Protože pak se celá dějová konstrukce bortí na tom, že je divný, aby dospělej chlap po tříměsíční známosti truchlil 6 let a jeho Natalie se na tutéž dobu zašila kamsi do ústraní, aby své tříměsíční lásce zachránila život. To samé platí o tom, že téměř každý v knize je buď mafián nebo členem podivné neziskovky a každej něco tají.

DominaCZ
08.12.2016

Takže. Anotace láká na tajemnej luxus, kterej proto logicky očekáváte. Čtete a zjišťujete, že kromě jakýhosi tajemství, který nedává smysl, protože on hledá osobu, kterou údajně nikdo nezná, její sestra není její sestrou a nikdy nedělala tam kde on ví že dělala, neuvěřitelně ufňukanej a posedlej.
Pořád jen Nat, Nat, Nat. Chápu, hledá ji po třech měsících sexu a jezení v posteli, ok, ale....
tahle míra už byla otravná.
Nejraděj bych mu dala do tlamy.

SPOILER.
Takže já celou dobu čekala něco jako že ona nikdy neexistovala. Že on má nějakou psych. poruchu a j magor a to, že ho napadli, znamená, že on schízař napadl sebe nebo ty jiné.
Prostě TAJEMSTVÍ.
Jenže přibývala jména profesorů a studentů a kdo kdy umřel, kdo měl být za co vyloučen, kdo koho kdy ojel a šel za to sedět a čím byl čí otec. Prostě maglajz, kterej jsem v podstatě ani nepochopila a neseděl mi tam a nemá smysl a je tím pádem ta zlatá nálepka zase zcestná !!!!!!!
Mafií bych nějaký ty ex vraždy moc nenazývala...moc překombinovaný, moc rozporuplný, moc nic moc.
Proto hodnotím jak hodnotím.

1v8na
24.11.2016

Příběh byl velmi napínavý. Rozjezd byl na můj vkus velmi pomalý a natáhnutý - samotná akce začínala pro mě až od 111 stránky. Co se mi na knize moc nelíbilo, je neuvěřitelnost - nesedí mi to do reality a přijde mi to v určitých pasážích až příliš překombinované.
Nicméně i přesto se na knize dají najít pozitiva - celý příběh je detailně promyšlený, plný akce a napětí a mafie. Oceňuji to, že byl příběh proložen i částmi z minulosti, abychom si jako čtenáři mohli udělat celkový obrázek a aby nám skládačka zapadala do sebe.
určitě tohle není poslední kniha od autora, kterou čtu.