Vrahova žena

Strhující příběh o prokurátorce, která se musí vyrovnat s nejtemnější částí své minulosti a nejčernějšími obavami o budoucnost. Před čtrnácti lety byl manžel Jessiky Yardleyové odsouzen za několik brutálních vražd. Stálo ji spoustu úsilí si po tom všem se svou dcerou dát život zase dohromady a teď je uznávanou právničkou. Jenže když kdosi začne znovu zabíjet a provedením vražd kopíruje styl jejího bývalého muže, její děsivá noční můra se znovu probudí. FBI požádá Jessiku, aby se zapojila do pátrání po tomto napodobiteli. Jakmile jsou jeho motivy zřejmější, nový život, který si Jessica vybudovala, se začne hroutit. Jessica si musí položit otázku, komu může věřit a jestli je schopná vraha zastavit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465806/big_vrahova-zena-Cr2-465806.png 4.553
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Kalibr

A Killer's Wife, 2020

Kniha Vrahova žena

Nuttelka
22. listopadu

Tak tohle byl jedním slovem masakr... a to doslova. Zápletka, zvrat, vyšetřování a k tomu ten závěr? Mám z toho husí kůži, vlastně jsem ji měla celou dobu, co jsem četla.
A vše z prostředí Las Vegas...
Tohle si fakt přečtěte, stojí to za to!

jeny-v
19. listopadu

Tak to byl opravdu "mazec"! Právnímu systému v Americe sice nerozumím, ale literární linka byla super. Kniha je napínavá, nekonvenční, působivá s nálepkou psycho thrilleru. Federální žalobkyni Jessiku Yardleyovou požádá agent FBI Cason Baldwin o pomoc s vyšetřováním vražd dvou manželských párů Deanových a Olsenových. Provedení je velmi podobné tomu, které kdysi uskutečňoval její manžel Eddie Cal. Toho před 15 lety chytili a v současnosti je ve vězení, kde čeká na vykonání rozsudku. Od spolupráce ji odrazuje nynější partner Wesley Paul, profesor práv na Nevadské univerzitě. Starosti jí ke všemu přidělává ještě dcera Tara: "Jestli vážně kopíruje Eddiho, finále té jeho hry může být to, že bude chtít dostat nás. Zabít rodinu Eddieho Cala."

Jamra
17. listopadu

Velice chytlavý příběh, který díky krátkým kapitolám rychle odsýpal. V polovině knihy, kdy už známe pachatele se z typicky detektivního thrilleru stává sonda do právnického světa. To byla fakt změna a knížku tak určitě doporučuji.

JustWomen
11. listopadu

Právnický thriller, naprosto skvělý, čtivé od začátku do konce. Neuvěřitelný zvrat v polovině byl jako zlý sen, ale nakonec vyšel úžasně.

RADOST
07. listopadu

Nepřemýšlím nad tím, zda bylo či nebylo. Beru v potaz, že tak mohlo být. Velmi oceňuji tuto napínavou exkurzi do právnického světa, myšlení psychopatů, zoufalství a následků doléhajících na jejich oběti. Thriller o souboji inteligence a emocí.

Sigurd_Lesandi
05. listopadu

Thriller Vrahova žena je kniha se skvělým nápadem, ale zpracovaní mělo pár chyb.
S hlavní hrdinkou jsem krapet na vážkách. Lehce mě vyvedlo z míry to, že autor hrdinku neoslovuje křestním jménem, ale pouze jejím příjmením. Což se jednak nečetlo nejlíp a ani to nepomohlo v tvorbě vztahu s Jessicou.
Líbilo se mi, že na ní bylo z jedné strany vidět, jak je toho na ni moc a cítí se na zhroucení, ale pořád si jde za svým cílem, protože ví, že nemá jinou možnost. To bylo super. Žádné další rysy jsem ale bohužel nedostal, takže mi sice Jessica byla sympatická, ale vztah jsem si k ní žádný neutvořit. Nic pořádného jsem o ní nevěděl.
Jak už jsem uvedl, tak nápad měl autor skvělý. Zpočátku se kniha tvářila jako klasická detektivka, avšak nedlouho poté přišel zvrat, který jsem absolutně nečekal. V tomto okamžiku měl autor zůstat, zvrat ještě víc vystupňovat a jít víc do hloubky. Bohužel se tak nestalo a jen se snažil co nejvíc přidávat (tlačit na pilu), což mi dojem poněkud zkazilo, protože to bylo mnohdy až moc přitažené za vlasy.
Naštěstí mi toho hodně vynahradil autorův styl psaní, protože psal svižně a kniha se aspoň dobře četla.
Nápad dobrý, provedení ale pokulhává, což je škoda, protože kniha měla opravdu potenciál.

Terka18

Příběh se mi četl velice dobře, i když je z právního prostředí a měla jsem lehce obavy, abych jej zvládla přečíst. Ovšem autor umí psát úplně parádně a vtáhnout vás do děje a nejednou zjistíte, že máte polovinu knihy přečtenou. Podle anotace jsem si představovala malinko něco jiného, ale zklamaná nejsem. Hvězdy ubírám jen za to, že konec pro mě byl už neuvěřitelný a zbytečně překombinovaný.

berila

Výborný thriller, i když jsem trochu váhala kvůli "uvěřitelnosti" , zda nedám jen 4 *.
Ale je to výborně a čtivě napsané, takže dávám plný počet.