Vrahova žena

Vrahova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465806/bmid_vrahova-zena-Cr2-465806.png 4 187 72

Strhující příběh o prokurátorce, která se musí vyrovnat s nejtemnější částí své minulosti a nejčernějšími obavami o budoucnost. Před čtrnácti lety byl manžel Jessiky Yardleyové odsouzen za několik brutálních vražd. Stálo ji spoustu úsilí si po tom všem se svou dcerou dát život zase dohromady a teď je uznávanou právničkou. Jenže když kdosi začne znovu zabíjet a provedením vražd kopíruje styl jejího bývalého muže, její děsivá noční můra se znovu probudí. FBI požádá Jessiku, aby se zapojila do pátrání po tomto napodobiteli. Jakmile jsou jeho motivy zřejmější, nový život, který si Jessica vybudovala, se začne hroutit. Jessica si musí položit otázku, komu může věřit a jestli je schopná vraha zastavit.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

A Killer's Wife , 2020

ArwenAragorn
10.10.2021 5 z 5

85%
"Kdyby se jen pokusil po tobě jít..."
"Tak bys nic nezmohl. Nemůžeš se mnou být každou minutu. Nezapomínej, že mě tiše sledoval celé roky. Má nadlidskou trpělivost. Prostě by si počkal, až přestanu dávat takový pozor, a dostal by mě pak."
"To nedovolím, Jess."
"Ne," podívala se po něm, "já to nedovolím".

Tak to byla síla! Moc dobré. Asi v polovině přišel zásadní zvrat, který mě šokoval a dumala jsem o čem vlastně teď autor bude psát. Ale tato další část byla ještě napínavější. A konec byla ta pověstná třešinka na dortu. Nesmím zapomenout pochválit čtivost, spád děje a kvalitně vykreslené postavy.
O uvěřitelnosti příběhu si jistě nebudeme dělat iluze, ale o to nám tady přece nejde, že?
Ač právnické thrillery nemusím, tento stál skutečně za to, takže si ho přečtěte, věřím, že budete spokojeni.

pch1976
25.09.2021 5 z 5

Tak to byla jízda. Celou dobu jsem měla jistotu, kdo bude vrahem a nakonec to bylo úplně jinak. Výborně napsané. Napínavé od první do poslední stránky.

ninano
05.09.2021 3 z 5

Základní myšlenka je natolik nepravděpodobná a neoriginální, že jsem knihu chtěla dokobce odložit. Potom jsem jí dala ale ještě šanci, a když jsem se oprostila od avizovaných negativ, četla se kniha celkem dobře.

L.Helena
29.08.2021 5 z 5

Hlavní postavou je žena, která se z titulu své funkce podílí na vyšetřování případu, má dítě s usvědčeným vrahem, inteligentním, důmyslným, kvůli současnému případu ho navštíví ve vězení… Jako bych četla novou Bryndzovu sérii o Kanibalovi. Naštěstí mě kniha záhy pohltila natolik, že jsem přestala srovnávat a jen si užívala hodně zajímavý příběh. I když souhlasím s komentářem přede mnou, jen těžko uvěřit, že by se to takto vše mohlo přihodit i ve skutečnosti. Ale příběh je dobře promyšlený, napínavý a moc mě bavil.

kneslova
14.08.2021 5 z 5

Děj je málo uvěřitelný, ale to je jediné minus této knihy, velmi dobře se čte , závěr mě pěkně překvapil

alexis818
03.08.2021 5 z 5

Super, napínavé od začátku do konce. Velmi čtivé napsáno. Velká spokojenost.

kofola33
29.07.2021 5 z 5

Moje druha knizka od autora a muzu rict, ze jsem nadsena. Libi se mi jeho svezi styl psani, zadne zbytecne omacky, pribeh ma spad, skvele vykresleni postav a jejich psychologie a spousta zvratu. Konec me dostal.Cekam na dalsi dil! Doporucuji!

danielosbourne
24.07.2021 5 z 5

Naprosto perfektně zvládnutý thriller. Velice čtivě napsáno, skvěle promyšleno a ukončeno. Pokud se obáváte označení právnicky thriller, tak se určitě bát nemusíte. Druhá polovina knihy se sice odehrává u soudu, ale rozhodně to není žádná nuda. Pevně doufám a věřím, že u nás vyjdou i další knihy z této série, protože hlavní hrdinka mi byla velice sympatická a autor má jistě co nabídnout. Místy mi z příběhu běhal mráz po zádech. Za mě zatím nejlepší thriller ,který jsem letos četl.

Pitbullka
23.07.2021 5 z 5

Výborné, strhující, napínavé! Tento typ thrillerů mě velice baví. Líbily se mi odkazy na skutečné vrahy a řešení psychologie vrahů.

veruptackova
19.07.2021 5 z 5

4,5*
Od této knihy jsem čekala něco možná trochu jiného, ale z výsledku jsem nadšená. A to i přesto, že mě první třetina úplně nevtáhla a postrádala jsem více akce. Napodobitel byl na můj vkus snadno odhadnutelný, ale tím pro mě mínusy této knihy končí.

Co mě zaujalo byly emoce a situace, se kterými semusela hlavní hrdinka vyrovnat. A oceňuji i způsob, jakým byl vrah odhalen a opravduzajímavý pohled do jeho mysli. Velmi mile jsem byla překvapena vývojem děje. V polovině knihy se totiž stane to, čím většina jiných thrillerů končí. Trochu jsem se bála, co se tam těch dalších skoro 200 stran bude dít, ale hned na pár dalších stranách jsem byla více než uklidněna. Dramatickýsoudní proces se mě nadchnul. Mám ráda knihy, ve kterých proti hlavní hrdince stojí rovnocenný protivník a v případě této knihy to platídvojnásob. Dlouho se mi nestalo, aby mě závěr knihy šokoval a tento jsemopravdu neočekávala. Takže i přes trochu vlažný začátek jsem opravdu nadšená.
Vrahova žena je opravdu povedený právnický thriller, kterých já osobně moc nečtu, ale díky této knize své rozhodnutí přehodnotím.

ellescorpio
13.07.2021 4 z 5

(SPOILER) 4,5* Skvěle se to četlo, neotřelý námět, mám ráda právnické prostředí, kterého je tu také dost, i se mi líbilo, že se to odehrává ve Vegas, ale třikrát jsem měla problém s uvěřitelností. Poprvé v půlce, při odhalení pachatele, podruhé při jeho sesypání u obhajoby a potřetí na samém konci. Na čistých pět hvězd to proto není.

Jenny46
11.07.2021 5 z 5

Moje první kniha od autora a určitě nebude poslední. Překvapená jsem, že je to série asi budou ještě dva díly...
Hned na začátku musím pochválit dobře vykreslené postavy. Hlavní hrdinka prokurátorka Jessika je sympatická, chytrá a nezávislá žena a spolupracuje s agentem FBI Baldwinem, společně vyšetřují sériové vraždy. Moc se mi líbilo policejní vyšetřování a drama v soudní síni. Příběh je od začátku hodně napínavý, plný zvratů, kde si do poslední chvíle nebudete ničím jistí. Velice vydařená záležitost!!! Doporučuji!!!

sérioví vrazi právníci thrillery pro ženy právnické prostředí

Victor Methos
afghánská