Vrahova žena

Vrahova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465806/bmid_vrahova-zena-Cr2-465806.png 4 187 72

Strhující příběh o prokurátorce, která se musí vyrovnat s nejtemnější částí své minulosti a nejčernějšími obavami o budoucnost. Před čtrnácti lety byl manžel Jessiky Yardleyové odsouzen za několik brutálních vražd. Stálo ji spoustu úsilí si po tom všem se svou dcerou dát život zase dohromady a teď je uznávanou právničkou. Jenže když kdosi začne znovu zabíjet a provedením vražd kopíruje styl jejího bývalého muže, její děsivá noční můra se znovu probudí. FBI požádá Jessiku, aby se zapojila do pátrání po tomto napodobiteli. Jakmile jsou jeho motivy zřejmější, nový život, který si Jessica vybudovala, se začne hroutit. Jessica si musí položit otázku, komu může věřit a jestli je schopná vraha zastavit.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

A Killer's Wife , 2020

Jiparis
28.02.2022 5 z 5

Skvělá detektivka psaná svěžím jazykem, napínavá zápletka a nečekaný závěr. Další nadějný autor, na jehož příběhy se budu těšit.

kramlinka88
21.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Tak fajn za závěr dávám hvězdu nahoru, to jsem nečekala :-) Ale celkově jsem asi od knihy čekala více. Moc mě nebavilo to soudní přetahování, ale celkově příběh nebyl špatný, vcelku originální, postava Eddieho vlastně ani nebyla vykreslena až tak nechutně jak mohla být :-) zato hnusák Wesley no fuj, zasloužil si to všechno, i když byl jen loutka :-/

sidonka
18.02.2022 3 z 5

Na začátku jsem se v ztrácela ve jménech, zajímavý příběh plný zvratů a ten závěr ten tedy opravdu překvapil

Linda007
18.02.2022 4 z 5

Musím říct, že konec se mi fakt líbil. Ještě bych i vyzvedla, že tady je ten soud. To se mi líbilo, většinou dopadneme vraha a konec.

Lenka0007
17.02.2022 2 z 5

Zajímavý, i když neoriginální námět, dobře napsané, čtivé, ale….. přitažené za vlasy, naprosto nelogické a ten “šokující” závěr? Absurdní. Takže za mě ne.

VasnivaCtenarka
16.02.2022 3 z 5

Styl psaní byl velmi čtivý. Kniha měla své příjemné tempo, takže když se do ni dáte, máte ji přečtenou za dva dny a ani nemrknete. Možná ještě o něco dříve.

Stejně tak bych ráda vyzdvihla promyšlenost celé zápletky. Je pravdou, že mi děj přišel možná trošku předvídatelný, ale i tak to nebylo špatné. Co mi možná krapet přišlo líto, že jsme se moc brzy dozvěděli, kdo je pachatelem. Na druhou stranu to bylo nutné, pokud jsme měli být svědky soudního přelíčení. A konec knihy? Myslím ten úplný konec… ten mohl být pro mnohé skutečným překvapením. Příjemným překvapením.

Celý příběh byl rozdělen do 81 krátkých kapitol, tak měl člověk pocit, že to hezky ubíhá.

Autorovi se podařilo velmi hezky popsat jak hlavní hrdinku a její dceru, tak i vedlejší postavy, které v příběhu byly podstatné. I prostředí a děj byl dobře vykreslen, takže jsem neměla pocit plytkosti, který u některých knih občas zažívám.

Přestože vlastně knize jako takové nemám ani co vytknout, tak je pro mne tato kniha takovým lepším průměrem. Četlo se to dobře, příběh byl poměrně zajímavý, ale přesto vím, že jakmile otevřu další knihu, rychle na tento příběh zapomenu. Ale i tak to byla taková příjemná kriminální oddechovka.

Knihu tedy mohu i přesto doporučit.

astra3
13.02.2022 4 z 5

Takový děsivě americký.

musivila
12.02.2022 5 z 5

Právnické thrillery zrovna nemusím. Ale tahle kniha je skutečně dobře napsaná, takže jsem se nenudila ani v soudní síni. Děj byl nepředvídatelný s nečekanými a zajímavými zvraty. Já si čtení užila a mohu doporučit.

MiskaMa
28.01.2022 3 z 5

Od autora je tohle moje první knížka a určitě ne poslední. Líbil se mi styl psaní, zápletka, vyšetřování i hlavní hrdinka mi byla sympatická. Knížka byla napínavá, ale první polovina do odhalení pachatele se mi líbila více. Celkově je však děj knížky těžko uvěřitelný v reálném životě.

akinomV
23.01.2022 5 z 5

Tak já se přidávám na stranu nadšených komentářů. Do půlky detektivka a pak právnický thriller. I když to mělo mouchy, myslím, že pokud se někdo chce příjemně pobavit a užít si příběh, který odsýpá a má zajímavé zvraty, tak s touto knihou nešlápne vedle.
A i když jsem nebyla překvapená v tom prostředku knihy, tak ten konec jsem nečekala. Super.

maphiosso
03.01.2022 2 z 5

Bohužel tady musím jít proti proudu. Zhruba do poloviny byla Vrahova žena fajn detektivka, tak akorát popisná, hodně dialogů a hlavně měla spád. Hlavní zápletka byla sice přitažená za vlasy, ale říkal jsem si budiž, četl jsem i divočejší. Odhalením v polovině knihy chtěl autor šokovat, což se mu i v mém případě podařilo, ale určitě ne v pozitivním smyslu. Děj nabral na absurditě a postavy se začaly chovat naprosto nelogicky. Dosud kompaktní příběh se začal sypat pod hromadou laciných autorových berliček a velmi, velmi nepravděpodobných a nelogických situací. Nicméně jsem si v průběhu čtení solidní první poloviny knihy stihl koupit další Methosův román Nečistá hra, takže mi nezbývá, než dát autorovi ještě jednu šanci :-)

evonra
01.01.2022 5 z 5

Bravurně napsaný thriller!
Záhadné vraždy, napětí, policejní vyšetřování a v neposlední řadě drama ze soudní síně.
Už nejen to, že hlavní hrdinka je federální prokurátorka, jejíž manžel sedí ve vězení za sériové vraždy a ona ho vývojem současných událostí požádá o neobvyklou výpomoc, si čtenáře musí získat.....
A i když jsem byla překvapená, že "padouch" je odhalen již v polovině knihy,
následuje druhá část příběhu odehrávající se v soudní síni, která je stejně dobrá, ne-li ještě lepší...
Skvělé čtení, velmi ráda doporučuji.

Nuttelka
22.11.2021 5 z 5

Tak tohle byl jedním slovem masakr... a to doslova. Zápletka, zvrat, vyšetřování a k tomu ten závěr? Mám z toho husí kůži, vlastně jsem ji měla celou dobu, co jsem četla.
A vše z prostředí Las Vegas...
Tohle si fakt přečtěte, stojí to za to!

jeny-v
19.11.2021 5 z 5

Tak to byl opravdu "mazec"! Právnímu systému v Americe sice nerozumím, ale literární linka byla super. Kniha je napínavá, nekonvenční, působivá s nálepkou psycho thrilleru. Federální žalobkyni Jessiku Yardleyovou požádá agent FBI Cason Baldwin o pomoc s vyšetřováním vražd dvou manželských párů Deanových a Olsenových. Provedení je velmi podobné tomu, které kdysi uskutečňoval její manžel Eddie Cal. Toho před 15 lety chytili a v současnosti je ve vězení, kde čeká na vykonání rozsudku. Od spolupráce ji odrazuje nynější partner Wesley Paul, profesor práv na Nevadské univerzitě. Starosti jí ke všemu přidělává ještě dcera Tara: "Jestli vážně kopíruje Eddiho, finále té jeho hry může být to, že bude chtít dostat nás. Zabít rodinu Eddieho Cala."

Jamra
17.11.2021 4 z 5

Velice chytlavý příběh, který díky krátkým kapitolám rychle odsýpal. V polovině knihy, kdy už známe pachatele se z typicky detektivního thrilleru stává sonda do právnického světa. To byla fakt změna a knížku tak určitě doporučuji.

JustWomen
11.11.2021 5 z 5

Právnický thriller, naprosto skvělý, čtivé od začátku do konce. Neuvěřitelný zvrat v polovině byl jako zlý sen, ale nakonec vyšel úžasně.

RADOST
07.11.2021 5 z 5

Nepřemýšlím nad tím, zda bylo či nebylo. Beru v potaz, že tak mohlo být. Velmi oceňuji tuto napínavou exkurzi do právnického světa, myšlení psychopatů, zoufalství a následků doléhajících na jejich oběti. Thriller o souboji inteligence a emocí.

Sigurd_Lesandi
05.11.2021 3 z 5

Thriller Vrahova žena je kniha se skvělým nápadem, ale zpracovaní mělo pár chyb.
S hlavní hrdinkou jsem krapet na vážkách. Lehce mě vyvedlo z míry to, že autor hrdinku neoslovuje křestním jménem, ale pouze jejím příjmením. Což se jednak nečetlo nejlíp a ani to nepomohlo v tvorbě vztahu s Jessicou.
Líbilo se mi, že na ní bylo z jedné strany vidět, jak je toho na ni moc a cítí se na zhroucení, ale pořád si jde za svým cílem, protože ví, že nemá jinou možnost. To bylo super. Žádné další rysy jsem ale bohužel nedostal, takže mi sice Jessica byla sympatická, ale vztah jsem si k ní žádný neutvořit. Nic pořádného jsem o ní nevěděl.
Jak už jsem uvedl, tak nápad měl autor skvělý. Zpočátku se kniha tvářila jako klasická detektivka, avšak nedlouho poté přišel zvrat, který jsem absolutně nečekal. V tomto okamžiku měl autor zůstat, zvrat ještě víc vystupňovat a jít víc do hloubky. Bohužel se tak nestalo a jen se snažil co nejvíc přidávat (tlačit na pilu), což mi dojem poněkud zkazilo, protože to bylo mnohdy až moc přitažené za vlasy.
Naštěstí mi toho hodně vynahradil autorův styl psaní, protože psal svižně a kniha se aspoň dobře četla.
Nápad dobrý, provedení ale pokulhává, což je škoda, protože kniha měla opravdu potenciál.

Terka18
23.10.2021 3 z 5

Příběh se mi četl velice dobře, i když je z právního prostředí a měla jsem lehce obavy, abych jej zvládla přečíst. Ovšem autor umí psát úplně parádně a vtáhnout vás do děje a nejednou zjistíte, že máte polovinu knihy přečtenou. Podle anotace jsem si představovala malinko něco jiného, ale zklamaná nejsem. Hvězdy ubírám jen za to, že konec pro mě byl už neuvěřitelný a zbytečně překombinovaný.

berila
12.10.2021 5 z 5

Výborný thriller, i když jsem trochu váhala kvůli "uvěřitelnosti" , zda nedám jen 4 *.
Ale je to výborně a čtivě napsané, takže dávám plný počet.

sérioví vrazi právníci thrillery pro ženy právnické prostředí

Victor Methos
afghánská