Milostný dopis

Milostný dopis https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462202/bmid_milostny-dopis-Orf-462202.jpg 4 52 18

Láskyplný i napínavý příběh o síle důvěrných citů, vzájemných pout a porozumění jedinečným způsobem uvádí čtenáře do nádherného světa londýnského okolí ve dvacátých letech minulého století. Originální a krásná Blue, nadějná mladá spisovatelka, žije v příjemném prostředí v kouzelném Richmondu. Přesto pod povrchem doutnají nevyřešené záležitosti. Když se rodina dojemně ujme ženy prchající před despotickým manželem, vývoj události spojí její příslušníky nezapomenutelným způsobem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Brána , Ikar (ČR)

The Love Note , 2020

evineckY
01.10.2023 5 z 5

S tímto románem si autorka dala práci a není to moc lehké čtení.
Násilí páchané muži vůči ženám a domácí násilí je tady odjakživa,
ale včasná pomoc a přátelství je k nezaplacení.
Kniha se mi líbila.

LenaWirus
13.08.2022 4 z 5

Kniha se četla velmi pomalu navzdoru tomu, že mě vlastně moc bavila. Je zde několik dějových linií postav, z nichž každá řeší jiná životní trable, a všechny jsou vlastně provázané. Máme zde otázku domácího násilí, nedostatku sebelásky či hledání životní lásky, které se stále nedaří. Kniha je napsaná jednoduše, ale ne hloupě. Vše samozřejmě nakonec dobře dopadne, což mám ráda.

Zelený.úval
08.06.2022 3 z 5

Myslím, že kniha mohla být tak o půlku kratší. Zápletku s dopisy bych asi úplně vynechala, přišla mi jen tak okrajová a celkem zbytečná. Jinak zbylý děj byl fajn. Zvlášť téma domácího násilí bylo zajímavé.

Szilvia1
26.05.2022 3 z 5

Knížka ukrývá pěkný příběh,který je dost předvídatelný,protože v příběhu je láska,domácí násilí,a nakonec se zlé v dobré obrátí.První knížka od téhle autorky mě zaujala víc.

Aranel15
03.05.2022 2 z 5

Tato kniha mě dost nudila a nekonečně se vlekla. Myslím, že mohla být klidně o 200 stran kratší a byla by zajímavější, protože většina větších zvratů se stejně děla až ke konci.

Racík
02.01.2022 3 z 5

Tato knížka nebyla pro mě to pravé. Nebyl to špatný romantický příběh, ale nějak mi nesedl styl psaní, i když jen v některých kapitolách. Část knihy se četla skvěle, měla spád. Ale většinou byla kniha napsaná takovým zvláštním "školním" způsobem, neobratně. Některé obraty mi vyloženě vadily. A ze všeho nejvíc mi vadily časové nesrovnalosti a rozpory.
Přesto si kniha své čtenáře určitě najde.

alexis818
28.11.2021 5 z 5

Moc krásně počtenícko. Krásný prociteny příběh, který lehce plynul, přesto jsem musela číst, číst a číst. Toto se velmi povedlo.

Linda007
27.11.2021 5 z 5

Tohle se mi hrozně moc líbilo. Zasáhlo mě to, tolik dobrých lidí. Bohužel jsem to četla ve špatné době, tak jsem to dočetla až teď.

Kaja1
24.11.2021 2 z 5

Nevím, co napsat. Zkrátka se mi to nelíbilo. Naprosto nepochopitelné chování Midge.

alnahu
10.11.2021 4 z 5

K přečtení této knihy mě zlákala krásná obálka a nelituji .Smutný děj tohoto příběhu z
počátku minulého století- na téma domácího násilí se i přesto četl dobře.

alzbeta4340
28.09.2021 5 z 5

Příjemné čtenářské překvapení. Moc děkuji mé oblíbené uživatelce DK zuzaně2599, protože díky jejímu komentáři jsem si knihu přečetla.
Milostný dopis má jemný a pomalý děj, ale na jeho konci zjistíte, že byl důležitými událostmi naplněný až po okraj. Krásné čtení, které ráda doporučuji.

zuzana2599
30.08.2021 5 z 5

Drahá Blue,
Milostný dopis jsem dočetla. Má opravdu nádhernou obálku a věřím, že ta krásná dáma v modrých šatech jsi Ty. Žiji sto let po Tobě, ale musím uznat, že Richmond dvacátých let dvacátého století byl krásné a stylové místo k životu. Atmosféra té doby je magická a jedinečná. Ale i v Tvé době, stejně jaké v mé, se dějí hrozné věci. Je smutné, když manžel týrá a bije svoji ženu, tak jak se to dělo Delphine. Jste skvělá rodina a moc se mi líbilo, jak jste se o ni postarali a jak jste pomohli té smutné a zbídačené ženě. To ani v mé době lidé nedokážou. Láska má mnoho podob. Jsem ráda, že i Tebe nakonec potkalo štěstí a našla jsi lásku.
Milá Blue, jsi moderní a silná dívka. Vlastně už žena. Ráda jsem se podívala do Tvého světa a moc Tě pozdravuji, Tebe, Delphine, Midge, Merrigan i Barnabyho.
S úctou se loučí Zuzka

P.S. Bylo to moc pěkné čtení, historický román s dobovou atmosférou a dějem, který nikam nespěchal. Nejvíc mě pohltilo posledních sto stran, ale užila jsem si to !!!

sidonka
27.08.2021 5 z 5

Moc hezky se mi knížka četla, i když některé pasáže byly smutné, bohužel ze života,

Lauriy
17.08.2021 4 z 5

Pomalu vyprávěný příběh Londýna 20.let, s (pro mě) krásnými popisy prostředí. Moc sympatická hlavní hrdinka Blue, kterou všichni milují a která snad nedělá špatná rozhodnutí :) Kniha o hledání spřízněné duše, svého místa na světě, o důležitosti podpory v rodině. Ale dojde i na vážnější témata jako domácího násilí a další, která nechci spoilerovat.

AjťačkaTýnka
12.08.2021 2 z 5

kdyby byla kniha o polovinu kratší, vůbec nic by se nestalo. spousta pasáží byla zbytečně dlouhá a nudná. Chválím autorčino poukázání na témata domácího násilí páchaného na ženách a poporodních depresí.

VasnivaCtenarka
08.08.2021

Musím se přiznat, že to je po dlouhé době kniha, kterou jsem nedočetla. Možná jsem to vzdala příliš brzy.... ale pokud mě kniha nechytna ani po 1/3, tak.... to prostě vzdávám.

petulkapeta
05.08.2021 4 z 5

Příběh, který jsem přečetla diky společnému čtení v jedné skupince na fb. Rozhodně nelituji libil se mi a moc,sice jsem doufala ve vic dopisu,ale i tak krásná kniha...

bookcase
14.07.2021 5 z 5

Krásný rodinný příběh s napětím a tajemstvím zasazený do úžasných 20. let minulého století. Čte se moc hezky, potěší příznivkyně Kate Morton.

Tracy Rees
britská, 1972