Pohlednice bez podpisu

Když Cara narazí na skrýš starých pohlednic v podkroví, jejich obsah náhle zpochybní všechny její dosavadní jistoty. Příběh, který se při četbě pohlednic vynořuje je matoucí a znepokojující; zdá se, že jistoty byly založeny na lži. Ale kdo jí může říct pravdu? Otec se stále více propadá do Alzheimerovy choroby a bratr se zdráhá Caře jakkoli pomoci. Má Cara vůbec šanci najít odpovědi na své otázky? Jedna věc je však jasná od začátku - někdo ví víc, než je ochoten přiznat. Rozpolcená mezi loajalitou k vlastní rodině a obavami z toho, co by se mohlo vynořit z útrob minulosti začíná Cara pátrat po dávno ztracených příbuzných, kteří by jí mohli pomoci tajemství rozluštit. Obraz, který se před ní začíná objevovat ale není takový, jaký očekávala, protože lži, jak se brzy ukáže, mají tendenci se hromadit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448046/pohlednice-bez-podpisu-u56-448046.jpg 4.322

Pohlednice 1.

Vydáno, Beta-Dobrovský

Postcards From a Stranger, 2017

Kniha Pohlednice bez podpisu

Kekik

Zde bohužel platí rovnice: Velké očekávání= Velké zklamání.

Knihy, kde se postupně odkrývají skrytá tajemství, mám velmi ráda, a proto jsem se na čtení moc těšila. Bohužel, přišlo zklamání.
Pochvalu si ale zaslouží obálka a celkové zhotovení knihy.

Na 430 stranách autorka nedokázala vykreslit situace tak, abych měla pochopení pro činy některých postav. Návraty do minulosti byly zcela zbytečné. Až na jednu výjimku- seznámení Joea s rodiči Annie. Jinak ty nejdůležitější okamžiky nebyly popsány a z toho mála, co autorka napsala, byla většina zbytečných. Já bych raději více četla o tom, co se dělo u nich doma, než o tom, jak si Annie zašla na limču, měla strach jít pak domů, a když přišla, nestalo se nic. Jak bych pak mohla pochopit, že v té rodině je něco špatně? Z toho mála, co autorka nechala vyplout na povrch, jsem rozhodně nesestavila mozaiku příběhu. I proto jsem některým postavám nemohla přijít na chuť, a jejich činy už vůbec nechápu. Sice na konci autorka píše prostřednictvím jedné postavy, že soudit je lehké, a že by chtěla (ta postava) vidět, jak bychom my hráli s kartami, které nám život rozdal, ale když ty karty nevyložila na stůl autorka, je těžké nesoudit. Důležité, objasňující rozhovory byly odbyté během pár vět a pak zase jen omáčka okolo. Potenciál námětu nevyužitý. Škoda.

Když druhý díl nevydají, vůbec mně to nebude vadit.

muchomurka

(+ SPOILER) Knížka se četla rychle, ale příběh byl takový nemastný neslaný. Cara byla zpočátku fajn, ale s postupem příběhu mě čím dál víc štvala. Štvala mě její dětinkost, váhavost, nerozhodnost, ufňukanost a nálady. Když už píchla do vosího hnízda, měla počítat se žihadly.
Jinak se mi nápad líbil, bylo to napínavé, ale chyběl tomu šmrnc.
A třeba moc nechápu, proč Cara neprolezla celou půdu, když hledala nějaké důkazy. Já bych tam šmejdila o sto šest, dokud bych neprobrala poslední krabici.
Také nechápu, proč se její matka neozvala po Cariných 18 narozeninách, kdy už se na ni nevztahoval zákaz styku. A co celou tu dobu dělala?
A srdce mi rvalo vyprávění z těch pohnutých rodin, z dětství Cary. To jsem měla chuť knížku odložit, bylo mi jich hrozně líto.
A téma pohlednic mohla autorka využít víc, mělo to takový potenciál.
A co mě neskutečně štvalo a vytrhávalo ze čtení, tak bylo veliké množství chyb, překlepů a špatného užívání přímé řeči - úvozovek. Úvozovky snad překladatel a korektor tipovali, kolikrát jejich umístění nedávalo absolutně smysl, kolikrát chyběly. Tahle knížka snad korektora neviděla ani z vlaku.
Celkové hodnocení - takový průměr, za chvíli si knížku nebudu pamatovat.

veronika0382

Tento příběh, kde se prolíná minulost s přítomností, se krásně čte. Tak nějak plyne a vy ani nepostřehnete, a budete na konci. Vyprávění Annie okolo roku 1980 je smutné a trhalo mi srdce. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

zuzana2599

Příběh vonící starými pohlednicemi, které skrývají tajemství života maminky Michaela a Cary. Žije vůbec jejich máma, když tatínek tvrdí, že zemřela ? Co se tehdy stalo a proč odešla ? Na tuto otázku nám odpoví tento moc hezky napsaný příběh, který čtenáře potěší a pohladí po duši. Je plný dávných tajemství, jemný, milý a opravdu moc dobře se čte. Četba je to odpočinková, nenáročná, ale líbivá. Ani já nebudu šetřit hvězdičkami !

kika 13

Krásně napínavé až do samého konce.

bookcase

Nádherný příběh, zdánlivě poklidně plynoucí, ale pod povrchem doutnají nevyřčená tajemství.

Jana77

Hezká, nenáročná knížka s příběhem, který zaujme. Já jsem spokojená.

Renatecka
15.12.2020

Moc krásná knížka, vřele doporučuji :)

Autor knihy

Imogen Clark
britská

Kniha Pohlednice bez podpisu je v

Právě čtených2x