Marlene

Marlene https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364478/mid_marlene-udE-364478.png 4 59 17

Medová smrt série

< 2. díl

Mnichov 1944: Marlene stojí před vybombardovaným domem na Prinzregentenplatz. Její přítelkyně Deborah a i mladší bratr Wolfgang si myslí, že je mrtvá. Ale Marlene nic nezastaví v jejím boji proti nacistické zvůli. Neustále se vrhá do nových akcí, znovu a znovu riskuje život a stává se jednou z nejhledanějších žen v Německu. Při jedné akci se seznámí s velmi zvláštním mužem a spojí je velmi zvláštní přátelství. Je to muž, který svůj život zasvětil ochranou dětí, které má na starosti. Marlene se brzy ocitá tváří v tvář největšímu rozhodnutí svého života: může změnit průběh války a možná zachránit miliony lidí. Ale muž, kterého miluje, bude muset zemřít...... celý text

Literatura světová , Válečné , Historické romány

Vydáno: , Omega

Marlene , 2016

Renka931
Renka931
27.04.2022 4 z 5

Nečetla jsem první díl a vůbec ničemu to nevadilo. :) S knihou jsem velmi spokojená, myslím, že si ji jednou přečtu znovu.

Ada0004
Ada0004
26.02.2022 5 z 5

Já jsem s knihou velmi spokojená. Jsem ráda, že jsem jako první četla Dokud žijí motýli potom Medovou smrt a nyní se mi kruh uzavřel a vše do sebe zapadlo. Jedná se o vymyšlený příběh, ale věřím tomu, že řadu věcí si mnoho lidí prožilo. Moc zajímavě a poutavě napsané. Pro mne nový pohled na poválečnou dobu a vypořádání se s minulostí. Za mne naprosto skělé.

Martina291086
Martina291086
16.01.2022 3 z 5

Po prvním dílu jsem neměla přehnané očekávání a proto jsem nebyla ani moc zklamaná. Za mě lepší průměr. Silnější pasáže se střídaly s těmi slabšími a musím říct, že bohužel víc bylo těch slabších... Pokud bych měla číst znovu, tak přiznávám, že bych byla hodně na vážkách... A je to rozhodně zklamání, protože kniha měla jistý potenciál.

Noisette73
Noisette73
10.08.2021 2 z 5

Oproti prvnímu dílu, prudký sešup dolů, probírá se hlavně současnost, bichle o ničem, bohužel, akce přišla až ke konci příběhu, škoda.

pavel9989
pavel9989
31.10.2020 2 z 5

Kniha mě nijak moc nenadchla. Zábavnější mi přišla až cca poslední třetina, kdy se začalo něco dít.

lištička123
lištička123
12.03.2020 5 z 5

Co čtenář, to názor. Mě se knížka přes malé hodnocení moc líbila. Stejně jako Medová smrt.

ANDY28
ANDY28
02.02.2020 5 z 5

Angelika za války, vždy byl po ruce chlap, který ji miloval

knihomolka999
knihomolka999
28.01.2020 3 z 5

Druhý díl knihy je už dost překombinovaný a ještě méně uvěřitelný, což je poněkud na závadu.

bábuška
bábuška
21.01.2020 4 z 5

Myslela jsem si, že se v tomto druhém díle setkám se známými postavami, ale Deborah byla párkrát zmíněna jen okrajově, jinak děj knihy nás zavádí jak mezi partyzánské akce, tak i do dějů v koncentračním táboře, kde se setkáváme s hrůzami popisovaných mnohokrát i jinde. To, co se dělo pak po ukončení války na dobytém území, rovněž není příjemné čtení, válka semlela katy i oběti. Celkově se mi první díl knihy zdál zajímavější, nemohla jsem se nějak začíst, ale poctivě jsem dočetla.

ZVymetalova
ZVymetalova
21.09.2019 3 z 5

Od prvniho dilu serie jsem se nemohla odtrhnout. V Marlene jsou situace prekombinovane a casto mene uveritelne. Moc jsem se na tuto knizku tesila, ale moje ocekavani nebylo naplneno.

michaela7087
michaela7087
12.06.2019 5 z 5

Nechápu tak nízké hodnocení, mně se líbila.

zdendula31
zdendula31
04.06.2019 4 z 5

Medová smrt byla o maličko lepší,ale jsem ráda,že jsem Marlene přečetla.

Racík
Racík
26.04.2019 3 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem se se na druhý díl těšila. Ale méně je někdy více. Část příběhu se dobře četla, ale druhá část byla přemrštěná, těžko uvěřitelná. Stačila by polovina příběhu, méně neuvěřitelných náhod, štěstí a mohla to být skvělá kniha.

aktijnov
aktijnov
15.04.2019 3 z 5

Čtivé, občas napínavé, někdy dost neuvěřitelné. Ale nelituji, že jsem po knize sáhla.

Amanita
Amanita
02.03.2019 1 z 5

Kniha se mi nečetla dobře. Souhlasím s a.k., že některé skutky Marlen jsou málo uvěřitelné a některé životní osudy spíš neuvěřitelné ;-).

Martina99
Martina99
20.02.2019 2 z 5

Kniha byla velmi čtivá a nelituju, že jsem jí četla. Ale první díl mě nadchl víc.

a.k
a.k
22.12.2018 3 z 5

První díl série jsem přečetla s nadšením. Z tohoto románu mám rozporuplné pocity. Děj v nevyrovnaném tempu. Skutky neohrožené Marlene v mnoha případech neuvěřitelné. Knih s tématikou žen v odboji, postavení Židů a obecně válečnou tematikou je nespočet. Marlene k těm top mého žebříčku patřit bohužel nebude.