Žluté oči krokodýlů

Kniha je rodinnou ságou, kde je zachycen především vztah mezi dvěma sestrami. Hlavní hrdinka, charismatická čtyřicátnice Joséphine, se potýká s komplikovaným rozvodem, finančními nesnázemi, problémovou pubertální dcerou, tyranizující matkou a navíc i mimořádně nízkým sebevědomím. Kvůli podvodnému sestřinu plánu se ocitne v labyrintu komplikovaných lží a předstírání. Při práci zjišťuje, že je talentovanou autorkou, a začíná trpět tím, že ji nikdo neocení, byť se román stal bestselerem.Všechny tyto životní překážky ji však nutí k vnitřnímu růstu a zjištění, kým vlastně je....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69465/big_zlute-oci-krokodylu-F2u-69465.jpg 3.9207

Joséphine 1.

Vydáno: , Jota

Les yeux jaunes des crocodiles, 2006

Kniha Žluté oči krokodýlů

Akťavs
20.08.2021

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě, vydržela jsem , ale čtení se někdy táhlo a zápletky byly dost jednoduché , jedině síla osobnosti Josephine mě udržela u čtení , také vztah s dcerami, který byly komplikovaný , ale na dobré cestě navzájem se pochopit a porozumět si. Jen díky tomu dávám 3 hvězdy , do druhého dílu se asi nepustím.

nikaxxx
16.08.2020

Žluté oči krokodýlů – několik měsíců jsem čekala na tu správnou „náladu“, než se pokusím začíst. Jaké bylo moje překvapení, když mě knížka po pár stránkách nadchla a dokonale vtáhla do děje. Bohužel zhruba v polovině nadšení opadlo, děj začal být zdlouhavý, nezajímavý, a to až natolik, že jsem některé řádky jen rychle přejížděla očima, jiné ani to ne a rovnou je přeskočila. Nicméně začátek mě natolik navnadil, že jsem prostě byla zvědavá, jak to celé dopadne a knížku jsem neodložila. Poslední třetinu už jsem opět spokojeně hltala a možná i přehodnotila své rozhodnutí, učiněné v polovině, neshánět další díl. Kdo ví, třeba jednou – až opět bude ta správná nálada.
Bavila mě dějová linka Joséphine, mnohem víc ale (o poznání méně rozvedený) příběh její dcery Hortense. Zajímal mě vývoj dění okolo Šéfa i tajemné jednání Irisina manžela. Co by mi v románu naopak vůbec nechybělo, je popis života a práce na krokodýlí farmě a souhlasím s předchozími komentáři – tajemství kamarádky Shirley už bylo trochu moc.
Nakonec hodnotím třemi hvězdičkami: jednu a půl strhávám za rozvleklou prostřední část příběhu a druhou půlku hvězdičky za velké množství chyb a překlepů, které (chtě nechtě) kazí celkový dojem.

evincz
03.06.2020

Kniha mě moc bavila. Byla poutavě a vtipně napsana, někdy mě vytáčela kvůli některým hrdinům, ale i mě dojímala.

metyna
08.12.2019

Kniha se mi celkem líbila, zaujalo mně téma chudé historičky, která začne psát historický román. V knize se odehrávají i další dějové roviny, manžel, který od ní odešel, zakládá farmu, otčím pomalu opouští její matku a další a další . Četla jsem jako by několik knih najednou. To nic neměnilo na tom, že většinou mně číst tuto knihu bavilo a někdy dokonce i vtáhlo do děje, někdy jsem možná pár stráneček přeskočila.

Agnesita
10.07.2019

Pro mě příliš neuvěřitelné.

sorcxistino
05.04.2019

Četla jsem náhodou nejdříve druhý díl této série a tak se mi líbil, že jsem chtěla vědět, jak to začalo a jak to bude pokračovat. Číst jako první tuto knihu, další díl bych rozhodně nesháněla.

EvikU.
25.03.2019

Kniha je napsaná čtivě. Děj odsejpá. Ale úplně na zadek jsem si z ní nesedla. Je to kniha, kterou si rádi přečtete, ale nemusíte ji mít ve své knihovničce.

Šalamoun
07.03.2019

Krásná kniha ze života.Člověk se v té knize najde,at má každý jiný životní příběh.