Knihkupectví ztrát a nálezů

Knihkupectví ztrát a nálezů https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468567/bmid_knihkupectvi-ztrat-a-nalezu-nAn-468567.jpg 4 149 53

Když se Natalie Harperová v důsledku tragické události zároveň stane majitelkou dluhy zatíženého sanfranciského knihkupectví a začne pečovat o svého dědečka, který má problémy se zhoršující se pamětí, nemusí se dlouho rozhodovat, co dostane přednost. Její plán knihkupectví prodat, aby měla z čeho hradit péči o dědečka, jí však neprojde. Nejenže dědeček prožil celý život v domě, v němž se obchod nachází, ale je také jeho jediným právoplatným majitelem – a prodat jej odmítá. Natalii tak nezbývá než opustit slibnou kariéru, přestěhovat se do bytu v historické budově a provoz krámku neochotně převzít. Brzy však zjišťuje, že jí knihy poskytují vítanou úlevu v nesmírném žalu, a její život se začne pomalu obracet k lepšímu. Najímá bývalého mariňáka Peache Gallaghera, aby v domě provedl potřebné opravy, a seznamuje se s jeho dcerou Dorothy, která knihkupectví pravidelně navštěvuje a společně s Natalií si čte. Díky Dorothy se nakonec seznámí s Trevorem Dashwoodem, slavným a pohledným spisovatelem. K Nataliinu překvapení se neslavný začátek obrátí v nečekanou cestu objevů a poznávání pravdy o rodině, budoucnosti i srdci. Dokáže začít novou kapitolu svého života?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Metafora

The Lost and Found Bookshop , 2020

Doubravka1975
Doubravka1975
27.02.2024 5 z 5

Moc krásný příběh ze San Franciska z jednoho knihkupectví. Kladivo k pronájmu ... super:):):)
....moje matka měla pravdu. Úplně na všechno existuje nějaká kniha. Když čteš knihu, nikdy nejsi sama. Kniha člověka nikdy nezradí, nikdy nezmění svůj názor ani z člověka nedělá hlupáka. Je nejlepší lék na smutek a něco se člověk může ještě naučit....

Ivanule
Ivanule
30.01.2024 5 z 5

Pracovat v knihkupectví je můj sen,nebo alespoň někde nějaká práce s knihami např. knihovna:) Ale když ke knihkupectví dostanete dluhy a nevyřešenou minulost a dědečka,který bohužel už není zdravý jako býval (co mu bylo,se dozvíte po přečtení :)). Velice povedený příběh!

lucakuca
lucakuca
23.10.2023 3 z 5

Dobré.
Asi jako česká klasika, u které víš že je dobrá, ale babička (táta, máma, sestra, teta) to uvaří vždycky líp.

Yunnan
Yunnan
28.08.2023 5 z 5

Asi nejsem úplně cílový čtenář těchto romantických knih, ale potřeboval jsem si trochu odpočinout od detektivek a také mě tak trochu s Natalií spojovala tragická událost a láska ke knihám a knihkupectvím. A v tento, pro mě, smutný čas mi kniha moc pomohla. Chtěl bych někdy mít takový knižní přehled, jaký měla Natalie, a rovněž pracovat (nebo i mít) v podobném typu knihkupectví (i s "kavárnou").

anovy64
anovy64
20.07.2023 4 z 5

No nebylo to špatné. ale něco tomu chybělo.

hlavajda93
hlavajda93
27.04.2023 5 z 5

Moc pěkná kniha o Natalii, která díky tragédie našla životní štěstí a správnou cestu.

moma08
moma08
06.10.2022 4 z 5

Pěkný příběh, který v sobě nese hodně smutku.

happy19
happy19
23.09.2022 5 z 5

(SPOILER) Hodně citlivá kniha!
Smutné,bolavé,toužebné pocity k životu patří...
Romantika tu má vedlejší roli,ale o to víc si ji užijete...
Peach mě neskutečně bavil;-*
A to prostředí knih...jak víme,dokonale uklidňuje,-)

„Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“

Zelený.úval
Zelený.úval
20.09.2022 2 z 5

Po Jabloňovém sadu byla tahle kniha velkým zklamáním. Mohla být tak o půlku kratší, některé zápletky mi přišly takové zbytečné. V celém příběhu se objevilo tak moc náhodně nalezených cenných předmětů, že ten poslední nejdůležitější už mě ani nijak nenadchnul. Bohužel ani ta historická část nebyla moc hezky zpracovaná.

Aranel15
Aranel15
16.08.2022 2 z 5

Marně jsem čekala, jestli kniha začne být zajímavější alespoň v půlce jako u Jabloňového sadu, ale nestalo se tak. Námět knihy zněl skvěle, ale zpracování špatné.

Aneleh
Aneleh
15.08.2022 4 z 5

Příběh se neskutečně táhl, ale byl krásně romantický, konec ještě romantičtější, který jsem tak nějak tušila. Trochu mi vadilo, že se v ději stále přeskakovalo z přítomnosti do minulosti, nebylo to moc přehledné a chvílemi jsem kvůli tomu neměla úplně jasno, co se momentálně děje. Líbily se mi citáty, ale odkazy byly bohužel na knihy, které u nás v češtině nevyšly.

TaLu
TaLu
22.07.2022 4 z 5

Velmi jemný příběh o velké životní změně a lásce ke knihám i lidem.
Pomalé tempo, odkazy na knihy. Pro knihovnice radost, pro ostatní určitě příjemná letní oddechovka.

Ralemo
Ralemo
04.07.2022 4 z 5

Hezký a milý příběh z prostředí knihkupectví v San Francisku. Každopádně hodnotím 4* z důvodu špatné přehlednosti v ději. Neustále přeskakování z minulosti do přítomnosti, z postavy na postavu. Bylo docela těžké se zorientovat. Mám ráda příběhy psané v ich formě, kde je jasně dáno kdo to píše. Každopádně kniha má moc hezký děj, sice ze začátku smutný, každopádně postupem času se vše otáčí k lepšímu a kniha je moc hezky ukončena. Určitě doporučuji přečíst. :)

Aghatte
Aghatte
10.06.2022 5 z 5

Probrečela jsem prvních 60 a posledních 60 stran, mezitím se odvíjel krásný uvěřitelný pohádkový příběh.¨
Spousta milých lidiček, knihy všude kolem a nádherné vztahy.
Pohladí po duši, ač je plný smutku, je zde i spousta naděje a mezi řádky uschováno nejedno moudro nejen z úst velikánů.
"Naše rodina je založena na ztrátách...", říká dědeček. Ale je zde i neskutečně lásky a rodinných vztahů, které bych přála každému.

"Přes žal a vinu neexistuje žádná zkratka."

Obálka mi nevadí, celé je to o a ze San Franciska, tudíž myslím, že zvolena dobře.
Vybrala jsem si v knihovně tři knihy, které měly v názvu KNIHKUPECTVÍ, a tato rozhodně vede. Autorka je zřejmě oblíbená a ve své vlasti i slavná, podívám se určitě i po další knížce od ní.

Mabie
Mabie
01.05.2022 3 z 5

Také se řadím mezi ty, kdo mají rádi knihy o knihách, knihkupectvích nebo knihomolech. Tato kniha poskytla všechny tyto tři věci a navíc i čtivý příběh o rodině a oddanosti mezi jejími členy, o bolesti, když odejde milovaná osoba, o smutku, když si stáří bere nejen fyzické síly, ale i vzpomínky.
Pro mě je v knize asi nejsilnějším tématem právě vztah vnučky s dědečkem, trpícím stařeckou demencí. Ve svých světlých chvilkách je stále moudrým a noblesním starým pánem a jeho vztah s vnučkou láme člověku srdce.
Určitě to není kniha ze zlatého fondu literatury, ale zcela jistě je to kniha o životních ztrátách a nálezech …stejně tak jako romantická oddychovka. Líbila se mi a poskytla i pár fajn citátů.

martinaandulka
martinaandulka
22.04.2022 3 z 5

Mám ráda knížky o knížkách a romantiku k tomu.Četlo se mi to střídavě 1 část knihy je poutavá,moc mi bavila, ale pak to klouzalo,a konec byl až neuvěřitelný za odpočinkové čtení je fajn, ale jsou lepší knihy.

Anasa
Anasa
19.03.2022 3 z 5

Kniha je určena jasným čtenářkám romantiky a k těm úplně nepatřím. Doufala jsem, že romantika bude v rovnováze s životem v knihkupectví, proto jsem si knihu vzala, ale osudy obchodu se romantice zcela podřídily. Natalie se sice "prala" o osud knihkupectví, ale tak nějak to klouzalo po povrchu - stejně to dobře dopadne. Přišlo mi, že některé motivy se ani nesnažily tvářit věrohodně. A konec? Tak tam se štěstí vrchovatou měrou dostalo na každou postavu! Takže příště zkusím něco jiného.

bupilla
bupilla
31.01.2022 5 z 5

Prekrásna kniha.
Dojemná, smutná, ale s poriadnou dávkou životného odhodlania aj nádeje.
Pretkaná úsmevnými dialógmi aj jemne napínavá.
Romantická linka krásna a uveriteľná.
Hrdinovia zaujímaví a dostatočne vykreslení na to, aby som sa do nich dokázala vcítiť, to veľmi oceňujem.
Starý charizmatický dom, kníhkupectvo v tomto staručkom dome, všadeprítomná vôňa kníh a hlavná hrdinka a jej maminka poriadne knihomoľky.
Tá atmosféra kníhkupectva bola úžasná.
Táto kniha ma neskutočne potešila, úžasne som si pri nej oddýchla, zažila celú škálu emócií, dojatie sa striedalo s úsmevom, smútok s radosťou.
Príbeh, ktorý bude vo mne dlho doznievať.
Odporúčam všetkým knihomoľkám. :)

evineckY
evineckY
16.01.2022 5 z 5

Moc pěkná kniha. Je krásné mít milující rodinu a je jedno, jestli jsou v ní 2,3, nebo mnoho členů, když si umíte dát lásku navzájem . Když někoho blízkého ztratíte, je těžké se s tím vyrovnat a není pravda, že čas rány zahojí,

''Když čteš knihu, nikdy nejsi sama ''

Gabusza
Gabusza
19.12.2021 4 z 5

Příjemné něžné čtení s hezkým příběhem o starém knihkupectví s rodinnou tradicí, s nádechem starobylosti, u kterého si odpočinete a lehce se i zasníte :)
V knize je spousta myšlenek a citátů a jeden mi utkvěl v paměti…

“Kniha člověka nikdy nezradí, nezmění svůj názor a ani z člověka nedělá hlupáka”