Knihkupectví ztrát a nálezů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když se Natalie Harperová v důsledku tragické události zároveň stane majitelkou dluhy zatíženého sanfranciského knihkupectví a začne pečovat o svého dědečka, který má problémy se zhoršující se pamětí, nemusí se dlouho rozhodovat, co dostane přednost. Její plán knihkupectví prodat, aby měla z čeho hradit péči o dědečka, jí však neprojde. Nejenže dědeček prožil celý život v domě, v němž se obchod nachází, ale je také jeho jediným právoplatným majitelem – a prodat jej odmítá. Natalii tak nezbývá než opustit slibnou kariéru, přestěhovat se do bytu v historické budově a provoz krámku neochotně převzít. Brzy však zjišťuje, že jí knihy poskytují vítanou úlevu v nesmírném žalu, a její život se začne pomalu obracet k lepšímu. Najímá bývalého mariňáka Peache Gallaghera, aby v domě provedl potřebné opravy, a seznamuje se s jeho dcerou Dorothy, která knihkupectví pravidelně navštěvuje a společně s Natalií si čte. Díky Dorothy se nakonec seznámí s Trevorem Dashwoodem, slavným a pohledným spisovatelem. K Nataliinu překvapení se neslavný začátek obrátí v nečekanou cestu objevů a poznávání pravdy o rodině, budoucnosti i srdci. Dokáže začít novou kapitolu svého života?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468567/big_knihkupectvi-ztrat-a-nalezu-nAn-468567.jpg 4.2110
Série:

Kroniky Bella Visty 3.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Metafora
Originální název:

The Lost and Found Bookshop, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (42)

Kniha Knihkupectví ztrát a nálezů

TaLu
22. července

Velmi jemný příběh o velké životní změně a lásce ke knihám i lidem.
Pomalé tempo, odkazy na knihy. Pro knihovnice radost, pro ostatní určitě příjemná letní oddechovka.

Ralemo
04. července

Hezký a milý příběh z prostředí knihkupectví v San Francisku. Každopádně hodnotím 4* z důvodu špatné přehlednosti v ději. Neustále přeskakování z minulosti do přítomnosti, z postavy na postavu. Bylo docela těžké se zorientovat. Mám ráda příběhy psané v ich formě, kde je jasně dáno kdo to píše. Každopádně kniha má moc hezký děj, sice ze začátku smutný, každopádně postupem času se vše otáčí k lepšímu a kniha je moc hezky ukončena. Určitě doporučuji přečíst. :)


Aghatte
10. června

Probrečela jsem prvních 60 a posledních 60 stran, mezitím se odvíjel krásný uvěřitelný pohádkový příběh.¨
Spousta milých lidiček, knihy všude kolem a nádherné vztahy.
Pohladí po duši, ač je plný smutku, je zde i spousta naděje a mezi řádky uschováno nejedno moudro nejen z úst velikánů.
"Naše rodina je založena na ztrátách...", říká dědeček. Ale je zde i neskutečně lásky a rodinných vztahů, které bych přála každému.

"Přes žal a vinu neexistuje žádná zkratka."

Obálka mi nevadí, celé je to o a ze San Franciska, tudíž myslím, že zvolena dobře.
Vybrala jsem si v knihovně tři knihy, které měly v názvu KNIHKUPECTVÍ, a tato rozhodně vede. Autorka je zřejmě oblíbená a ve své vlasti i slavná, podívám se určitě i po další knížce od ní.

Mabie
01. května

Také se řadím mezi ty, kdo mají rádi knihy o knihách, knihkupectvích nebo knihomolech. Tato kniha poskytla všechny tyto tři věci a navíc i čtivý příběh o rodině a oddanosti mezi jejími členy, o bolesti, když odejde milovaná osoba, o smutku, když si stáří bere nejen fyzické síly, ale i vzpomínky.
Pro mě je v knize asi nejsilnějším tématem právě vztah vnučky s dědečkem, trpícím stařeckou demencí. Ve svých světlých chvilkách je stále moudrým a noblesním starým pánem a jeho vztah s vnučkou láme člověku srdce.
Určitě to není kniha ze zlatého fondu literatury, ale zcela jistě je to kniha o životních ztrátách a nálezech …stejně tak jako romantická oddychovka. Líbila se mi a poskytla i pár fajn citátů.

martinaandulka
22. dubna

Mám ráda knížky o knížkách a romantiku k tomu.Četlo se mi to střídavě 1 část knihy je poutavá,moc mi bavila, ale pak to klouzalo,a konec byl až neuvěřitelný za odpočinkové čtení je fajn, ale jsou lepší knihy.

Anasa
19. března

Kniha je určena jasným čtenářkám romantiky a k těm úplně nepatřím. Doufala jsem, že romantika bude v rovnováze s životem v knihkupectví, proto jsem si knihu vzala, ale osudy obchodu se romantice zcela podřídily. Natalie se sice "prala" o osud knihkupectví, ale tak nějak to klouzalo po povrchu - stejně to dobře dopadne. Přišlo mi, že některé motivy se ani nesnažily tvářit věrohodně. A konec? Tak tam se štěstí vrchovatou měrou dostalo na každou postavu! Takže příště zkusím něco jiného.

bupilla
31. ledna

Prekrásna kniha.
Dojemná, smutná, ale s poriadnou dávkou životného odhodlania aj nádeje.
Pretkaná úsmevnými dialógmi aj jemne napínavá.
Romantická linka krásna a uveriteľná.
Hrdinovia zaujímaví a dostatočne vykreslení na to, aby som sa do nich dokázala vcítiť, to veľmi oceňujem.
Starý charizmatický dom, kníhkupectvo v tomto staručkom dome, všadeprítomná vôňa kníh a hlavná hrdinka a jej maminka poriadne knihomoľky.
Tá atmosféra kníhkupectva bola úžasná.
Táto kniha ma neskutočne potešila, úžasne som si pri nej oddýchla, zažila celú škálu emócií, dojatie sa striedalo s úsmevom, smútok s radosťou.
Príbeh, ktorý bude vo mne dlho doznievať.
Odporúčam všetkým knihomoľkám. :)

evineckY
16. ledna

Moc pěkná kniha. Je krásné mít milující rodinu a je jedno, jestli jsou v ní 2,3, nebo mnoho členů, když si umíte dát lásku navzájem . Když někoho blízkého ztratíte, je těžké se s tím vyrovnat a není pravda, že čas rány zahojí,

''Když čteš knihu, nikdy nejsi sama ''

1