pedroK pedroK komentáře u knih

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Zprvu se vám zdá, že Eleanor je tak trochu mimoň. Pak se vám zdá, že Eleanor má často pravdu. A pak zjistíte, že Eleanor je někdo úplně jiný, než jste si mysleli. A hrozně jí fandíte a nemůžete odložit knihu, abyste věděli, jak jí to půjde dál. Je to mile napsaný příběh o jednom lidském neštěstí ale s dobrým koncem v rámci možností.

01.06.2021 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Klasicky pobavilo. Na odlehčení v ubíjejících časech.

22.05.2021 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Už dlouho mě kniha tak nepohltila, nešlo ji odložit. Zůstává pocit zmaru z takové tragédie.

16.05.2021 5 z 5

Můj brácha se jmenuje Jessica Můj brácha se jmenuje Jessica John Boyne

Těžké téma psané lehce. Příběh transgenderu viděný třináctiletýma očima je rozhodně neotřelý nápad. I z pohledu Jessicy by mě zajímal.

11.05.2021 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Nemohla jsem se odtrhnout od první stránky. Přijde mi to strašné, děti od deseti let v takovém psychickém tlaku, nikdy. Už se asi nikdy nebudu na balet dívat s takovým idealistickým nadšením. Toto si teda zapamatuju.

08.05.2021 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Těžký příběh, od kterého se nedá odtrhnout. Válka je vůl.

05.05.2021 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Po dlouhé době kniha, která mě fakt bavila. Popisy uměleckých prožitků jsou tak dokonalé, že i někdo tak umělecky tupý jako já to cítil. Citová rozervanost mladí, hledání a hájení vlastní identity, bavilo mě to. Knihu vracím do knihovny a jdu si koupit vlastní. A kde je kruci Ralf???

29.04.2021 5 z 5

Sicilští lvi Sicilští lvi Stefania Auci

Nedočteno. V půli jsem vzdala, nebavilo mě to. Na to, že je to Itálie, to bylo takové pod kontrolou, nedramatické.. tři týdny jsem se nutila do čtení.

19.04.2021 2 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Četla jsem Tělo a krev, to se mi líbilo moc. Hodiny mě nějak nenadchly, nebavilo mě to. Ač hluboké myšlenky, nedotklo se mě to. Film byl lepší.

15.04.2021 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Po přečtení posledních vět se nemůžu ani nadechnout. Krátký příběh plný tolika zlých věcí. Chce se mi jen křičet. Barunko...

28.03.2021 5 z 5

Tajný deník Adriana Molea Tajný deník Adriana Molea Sue Townsend

Ale jo, taková veselá jednohubka. Takový lehčí odvar Nicka Twispa.

27.03.2021 4 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Ze začátku dost YA, což mě nebavilo, ale po první kapitole se děj rozjel v lepším stylu a napínavý příběh vydržel až do konce. Mystické, trochu strašidelné, za mě dobrý.

20.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Ze začátku mě to moc ani nebavilo, postupně jsem se víc a víc chytala. Cesko-polský konflikt jsem znala jen povrchně, takže toto mě zaujalo. Hezký příběh, ačkoli ze začátku se mi některé věci zdály nelogické.

11.03.2021 4 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Nehodnotím hvězdami, je to lehce fantasy, lehce romance, styl hodně YA, tam to bude mít úspěch.

23.02.2021

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Pěkný příběh, ne tak chytlavý za srdce jako ty předchozí. Neurazí, nenadchne.

09.02.2021 4 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Příběh ze života, vztahy v rodině, vztahy mladých lidí..smutné srovnání životních priorit.
Čtivé, doporučuji. Vezmu i první Celestinu knihu!

26.01.2021 4 z 5

Chaloupka strýčka Toma I. Chaloupka strýčka Toma I. Harriet Beecher Stowe

Spíše dětsky pojatý příběh amerického jihu 19.století. Místy rozvláčné popisy, ale jinak milý příběh s pár ilustracemi.

06.01.2021 4 z 5

Plavec ve tmě Plavec ve tmě Tomasz Jedrowski

Pro českého čtenáře až příliš známé prostředí reálného socialismu a v něm příliš citlivá slabina nepřikyvujícího občana. Moc dobrá kniha. Čtěte to a pociťujete nutkavou úlevu, že už není rok 1980, nedostatek základních antibiotik, fronty na cokoli a hon na čarodějnice kvůli vaší přirozenosti. No, čas od času je třeba si to špatné připomenout a pokorně být vděčný za naši svobodu. Ale krom otřesné doby, ve které se odehrává příběh mravního konfliktu, je tu i dojemná love Story ač pošpiněná zaprodáním sebe sama komunistické zlovůli.

26.12.2020 5 z 5

Nebýt jezevčíka... Nebýt jezevčíka... Christianna Brand

Svižná anglická detektivka. Bavilo mě to!

21.11.2020 5 z 5

Hate List Hate List Jennifer Brown

Čtivá a podnětná, ikdyž závěr byl možná trochu naivní.. přesto i dospělý čtenář se mohl nad leccim zamyslet. Šikana a její důsledky..

14.11.2020 5 z 5