Můj brácha se jmenuje Jessica

Na svého staršího bratra Jasona se Sam Waver mohl vždycky ve všem spolehnout. Sam ho zbožňuje, zdá se totiž, že Jasonův život je perfektní – je přátelský, oblíbený, skvěle hraje fotbal a holky se můžou přetrhnout, aby s ním mohly chodit. Ale jednoho večera svolá Jason celou rodinu a svěří se jim s tajemstvím, se kterým se potýká už nějakou dobu. Tajemstvím, které hrozí je všechny rozdělit. Jeho rodiče si před tím zacpávají uši a Sam to nedokáže pochopit. Protože co byste dělali vy, kdyby vám váš bratr řekl, že ve skutečnosti vůbec není vaším bratrem? Že je ve skutečnosti... vaší sestrou? Nový silný román oceňovaného spisovatele Johna Boyna, autora bestselleru Chlapec v pruhovaném pyžamu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418335/muj-bracha-se-jmenuje-jessica-KFX-418335.jpeg 4.1110
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno, #booklab, Slovart (ČR)

My Brother's Name is Jessica, 2019

Kniha Můj brácha se jmenuje Jessica

xoxo1736

Kniha se četla hezky, ale bylo vidět, že byla psaná pro mladší čtenáře i když je na obálce 15+ (proč??). Vadilo mi, že byly postavy příliš černobílé a ten konec nebyl uvěřitelný. V dovětku autor píše, že doufá, že mladší čtenáři pochopí, že transgender lidé jsou "normální", ale na mě kniha působila spíš jako obhajování transfobů, kteří se odmítali o něčem takovém bavit a nakonec úplně nepochopitelně změnili názor.
Je určitě dobře, že se o transgenderu začíná víc mluvit, ale forma mě docela zklamala

ondras666

Jedna z podob LGBT zobrazená pohledem malého bratra, co úplně nechápe svět kolem sebe. Místy pár dobrých myšlenek, jinak dost břitké, psané spíš pro mládež. A ten sladký happyend tomu moc nepomohl.

ivzu77

Za mne nenásilný pohled na problém, odchylku od standartní životní situace.... ale jistě ne výjimku. Psané pro dětské čtenáře, ale dospělý se jistě uspokojí také.

Janiss_89

Obsahově mě kniha hodně bavila a líbilo se mi, že to je z pohledy mladšího bráchy a vypořádávání se s tím, že jeho vzor - starší brácha - je vlastně starší sestra.

musska

Vyprávění třináctiletýho kluka,silné, velmi uvěřitelné, čím vším si musí projít sourozenec, jehož idol brácha, je ségra. Hrozný ty rodiče, škola..vtipná postava trenéra fotbalu..četlo se to jedním dechem, dva večery. Skvělé fakt.

lost.in.books

Hodnocení: Jednalo se o mou první přečtenou knihu s LGBT tématikou a byla jsem nadšená. Už i ta barevná nádherná obálka mě lákala si knihu přečíst co nejdříve a zajímalo mě co se skrývá pod názvem knihy.
Ihned po přečtení pár stránek jsem si oblíbila oba hlavní hrdiny - Jansona a Sama , strašně se mi líbila Samova láska ke staršímu bratru Jasonovi a celkově tito 2 bráchové měli krásný sourozenecký vztah, který se tak často nevidí.
Na jednu stranu vtipná kniha a na druhou stranu kniha plná smutku, netolerance a nepochopení ze strany rodiny. Strašně se mi líbilo hodně vtipných zmínek ,které se týkaly známých osobností nebo filmů a někdy jsem měla co dělat abych se nezačala smát nahlas .
Oceňuji skvělé spojení super humoru, seriózních témat ,nepochopení , smutku a politiky,které se věnovali rodiče hlavních postav a které jsem měla chuť čas od čas proplesknout ,protože se někdy chovali nepřístupně... Možná by byl příběh zajímavější,kdyby byl psán ze dvou úhlů pohledu ,protože byl psán pouze z pohledu Sama,který tuto složitou životní situaci nezažíval,bylo by fajn vidět i Jasonovi trochu více do hlavy.
Sedl mi i styl psaní autora ,nebyl sice spisovný,ale i tak do celé knihy velice dobře zapadal a kniha se četla doopravdy rychle a byla ukončena happy rozuzlením se kterým jsem byla spokojena .
Pokud se chcete dozvědět jak to vůbec v LGBT komunitě chodí a co prožívají ,tak si knihu určitě přečtěte,poněvadž doopravdy stojí za to a budete jí mít přečtenou hned.

MarkétaKočí
18.12.2020

Nenáročné čtení, spíš pro teenegery k seznámeni s problémy trans komunity (pochopení sama sebe, smíření rodiny, ...)

Prey
06.12.2020

Chápu, že každá jinakost si zaslouží svůj literární kánon, ale... Není to moc dobře vymyšlené a napsané, spíš pozitivní za každou cenu.